Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sondaj


Phraeudian

Postări Recomandate

  • Members

Corect. Merci ptr raspuns.

Detalii in documentul VOSA urmator, pagina 19:

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/208091/rules-on-drivers-hours-and-tachographs-goods-vehicles-in-gb-and-europe.pdf

Deci in 6 perioade de 24h (intre 2 pauze saptamanale) poti face chiar si 58 de ore de volan...perfect legal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Fiind vorba de doua săptămâni calendaristice diferite , in parte , pe drurata cărora se întind acesti timpi de munca , orele de conducere se împart intre cele doua săptămâni calendaristice .ce se conduce intre joi O5.00 -duminica 24 .00 in prima săptămână si intre luni 00 .00 marti 19.00 in a doua , ore care se aduna la duratele de conducere săptămânale corespunzătoare , raportate la săptămânile calendaristice din care fac parte .

Joi - duminica - 10 h x2 - respectam cerinta maxima de doua amplieri durata conducere in saptamana calendaristica in cauza

Luni - Marti - 10x 2 - respectam cerinta maxima de doua amplieri durata conducere in saptamana calendaristica in cauza

Atât timp cat se respecta limitele cerute in alineatul 6 - 561/ 2006 CE , durata conducere săptămânală raportata la saptamana calendaristica 56 ore maxim si durata conducere bi-săptămânală , raportata la doua săptămâni calendaristice 90 ore , nu exista o limita in 6 perioade de 24 h , daca careva vrea sa tina un calcul propriu .... Alta treaba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
:ymdevil: Ha,ha ......si cand ma gandesc ce am patimit eu cand am sustinut acest lucru...

viewtopic.php?f=83&t=10727&p=80525#p80525..... :ymapplause:

inca mai astept niste vorbe carora li se mai spune si scuze ,nu ma ajuta la nimic dar vreau sa vad daca cei implicati au sau nu coloana vertebrala.eu astept, am rabdare iar starea in care a ajuns acest forum spune multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Corect. Merci ptr raspuns.

Detalii in documentul VOSA urmator, pagina 19:

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/208091/rules-on-drivers-hours-and-tachographs-goods-vehicles-in-gb-and-europe.pdf

Deci in 6 perioade de 24h (intre 2 pauze saptamanale) poti face chiar si 58 de ore de volan...perfect legal.

 

 Eu nu cred!   Aritmetica mea zice ca  4 programe a 9 ore + 2 programe a 10 ore = 56 ore . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.