Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

DSV cauta tractionisti


dsv solution

Postări Recomandate

  • Members

DSV Group a deschis un nou birou in Bucuresti care se ocupa exclusiv de transporturi pe comunitate. Suntem in cautare de noi transportatori care doresc sa colaboreze cu noi pe o perioada nedeterminata.

Oferim curse tur-retur cu plecare din Danemarca spre Germania, Franta, Italia, Spania.

Pentru mai multe detalii astept sa ne contactati.

Dispeceri vorbitori de limba romana!

Razvan Ionescu: 0753.081.333

Alexandra Ionescu: 0755.031.100

Adresa de email: Alexandra.ionescu@ro.dsv.com/ razvan.ionescu@ro.dsv.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Conform regulamentului forumului , care vad ca nu sa citit , va rog da alegeti un alt nume de utilizator , dupa care sa contactati un administrator pentru schimb .

Pe langa , va rog sa prezentati un exemplu de oferta clara , de la a la z , ce oferiti si cerinte pentru a evita discutii inutile pe viitor .

Salutari , mad005 - cooperativa munca in zadar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da... din pacate asa au preturi foarte mici. Da nu sunt de vina ei, ci cei care accepta sa lucreze cu astfel de preturi. Dar ma intreb cum or rezista!!! Pana la urma e vorba de cere si oferta. Asa ca, ridicati un pic stacheta fratilor!

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • Members

Daca va place sa țineți camioanele mai mult prin parcări , sa aveți 5-7 încărcări/descărcări , sa primiti banii după 45 zile + luna In curs , taxele de autostrada promise sa fie plătite parțial si kilometrii aia putini ( mie si rusine sa spun cati km ) calculați cu google maps plus multe alte surprize, atunci va recomand DSV.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Moderators

nu inteleg de ce nu vrei sa dai detalii si colegilor..aici..scris...nu telefonic..e destul de usor..deschizi un subiect la rubrica despre firmele de transport si pui comentariul...asa...ramine doar apa de ploaie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Dupa 4 luni in care nu am realizat niciodata mai mult de 11000 km cu echipaj de 2 soferi ( echipajul fiind solicitat de DSV  promitand in oferta 15000-17000 km ) am reusit sa incasez banii pe 1 luna  !!! Din momentul in care am dat preavizul pentru incetarea contractului datorita numarului mic de kilometri...teapa , au blocat contul si numai au facut nici o plata ,  nu reusesc sa mai dau de nimeni pentru a imi oferi explicatii .

In plus au inceput sa ceara CMR-uri din cursele efectuate pe mail spunandu-mi ca 100 de euro sunt blocati pentru fiecare CMR pana in momentul acceptarii acestuia de catre beneficiar , lucru pe care nu lau facut niciodata cat timp am lucrat cu ei . Spera sa am un CMR lipsa pentru ca in acest caz penalitatea este de 1000 euro/CMR . Din fericire le am pe toate .

Sunt mai multi tractionisti care au colaborat cu DSV in situatia asta .

Cei de la DSV Solutions Bucuresti paseaza mingia in curtea DSV Danemarca ( Hedehusene ) cu toate ca ei au incasat lunar 200 euro pentru dispecerat si sunt cei care se ocupa de toate formalitatile pentru semnarea contractului ... 

Sunt tepari si neseriosi , evitati sa lucrati cu ei .

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

La 12000 RON RCA / 6 luni sub 1€+TVA este faliment total.  

Fara sa luam in calcul motorina , taxele de drum , sofer , contabil , întreținere , eventuale reparații sau/si amenzi. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.