Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Tollmi Logistik SRO din Cehia


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua , in primul rând vreau sa va spun ca am lucrat la aceasta firma de doi bani , daca ar fi sa-i dau o nota de la 1 la 10 ar fi 2.

Aceasta firma este cosmarul oricarui sofer profesionist si sa va explic si de ce ca asa se cade ,nu ?

1.Se merge doar pe drumuri nationale , rar autobanda

2.Se da consum la motorina si se trag bani daca nu te incadrezi

3.Soferul este vinovat si plateste daca i se fura motorina in timpul noptii

4.Camioanele sint Renault Premium , jegoase , toate rupte , resturile cehilor

5.Se lucreaza cu Transics care este in limba ceha si habar nu ai ce scrie pe el

6.Soferul primeste traseu pe care trebuie sa il urmeze cu sfintenie altfel i se trag banii din salar

7.Soferul trebuie obligatoriu sa faca amplitudine (13-15 ore program) altfel nu vede banii

8.Din cauza curselor scurte de 200-300-400 km nu pot sa isi faca amplitudinea si uite asa raman fara bani

9.Tot ce loveste la camion sau trailer plateste din buzunar

10.Soferul este obligat sa schimbe roata in caz ca are pana

11.Motorina pentru incalzirea cabinei este limitata lunar

12.Orice greseala , km in plus facuti din cauza lucrarilor de drum sau altceva trebuiesc platiti de sofer

13.Banii nu se dau la timp si dupa o perioada de doua luni primesti 600-800 euro in loc de 3000 cit ar fi normal

14.De cind pleci din Ro esti mintit cu nerusinare si ti se promit multe dar nimic real

Este cea mai josnica , groaznica firma din toate la cite am lucrat sint cei mai mari tepari din cite am intalnit pina acum si pe cit posibil dragi colegi va indemn sa ai ocoliti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Rog colegii care si-au luat teapa de la Tollmi Logistik SRO sa confirme sau sa infirme daca am exagerat cu ceva , in acest fel ceilalti colegi vor stii cu siguranta ca nu mint si e doar adevar , sint mult mai multe de spus dar mai las si pentru ceilalti colegi care au fost tepuiti de aceasta firma ,Lucian ,Tudor sint doar doi care imi vin in minte acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mă bucur că sunt si colegi care se gîndesc si la altii si ne aduc la cunostintă despre firmele care îsi bat joc de noi,multumim colegu agent007tm si eu sunt sigur că spui adevărul,ar fi bine să nu ne vindem pe bani putini si să incercăm să ne cerem drepturile care ni se cuvin!!!Pentru această problemă plecăm de lîngă ce-i dragi, banii!!!Să ai noroc la o firmă bună colegule,sănătate multă. L-):ymapplause:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Va salut dragi colegi, ceea ce spune "agent007tm" este total neadevarat in cele mai multe puncte notate de el, singurul aspect care tinde a fi partial conform cu realitatea este acela ca atunci cand gresesti, platesti. Pai dragi colegi, dupa cum bine stiti, asta pateste oricine si oriunde ar lucra, sau poate ma insel eu. Eu pot spune ca am lucrat acolo si acum sunt in pauza de 3 saptamani, fiind norocos ca este si Pastele in perioada in care sunt acasa. Ceea ce va pot spune despre aceasta firma este faptul ca la bani sunt seriosi, ceea ce ai de luat iei, doar ca au mai fost intarzieri de ordinul zilelor, fiind probleme cu bancile( ale lor, ale noastre) ca dureaza pana se vireaza 2-3 zile lucratoare. Masinile sunt bune, eu am lucrat si pe masinai mai rele, sunt E5 si E6, Renault, Mercedes, Daf, Volvo, Scania, sunt destul de bune. Acum nu stiu pe ce masini au lucrat cei care au de obiectat in ceea ce priveste Renault, dar fata de Mercedes este o mare diferenta, e normal, nu credeti?? Am avut céva colegi care au avut divergente la firma dar nu stiu pentru ce anume, stiu doar ca nu au rezistat si dupa 2 saptamani au plecat, maxim 3 spatamani, adica nici nu si-au facut luna sa isi ia si ei un ban intreg. Unul stiu sigur ca a furat.....dar nu are rost sa intru in detalii. Asa ca ii rog pe cei care au cunostinta de cauza sa vorbeasca despre firma Tollmi, nu pe cei care stiu din "auzite". Eu doresc sa precizez ca este serioasa in ceea ce priveste plata, si totodata vreau sa precizez ca sunt singurul roman din firma din Timisoara,, iar cel care a postat respectiv "agent007tm", nu este din Timisoara.  Sa aveti un Paste minunat alaturi de cei dragi!!

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

    Colegule tu cred ca nu ai fost acolo la Hrejkovice sau il periezi pe Stefan ! Stii bine despre cine vorbesc , daca am avut obraznicia sa imi cer drepturile salariale si am chemat POLITIA am fost aruncat in strada ca un caine !!Asa ca lasa vrajeala asta ieftina .Agent007 a fost acolo, stie cum a fost treaba!I

Ia zii colegule mai intrii prin Austria pe interzis,Germania Cehia ??

Si inca ceva fa AMPLITUDINE de 15 ore altfel nu iti vezi BANII, eu nu am reusit la curse de 200-300 km sa muncesc atata , poate tu poti ! :):)

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aaaaa......... vorbind de cunostinte de firma Tollmi ,mai faci 4-5 descarcari si mai stai blocat in pompa ca nu iti deblocheaza cardul sa alimentezi,cat mai plateste la KM?!nu mai mintii colegii!! EVITATI FIRMA ASTA!!! niste gunoaie de oameni

  Is curios ce raspuns imi vei da............... "colegule".

   Agent007 scuze ca raspund asa tarziu ,am ajuns si eu pe acasa, toate cele bune 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Mai Lucian, nu ma cunosti cum nici eu nu te cunosc pe tine, eu am intrat in firma asta dupa ce tu ai fost dat afara, nu stiu de ce si nici nu ma intereseaza, sincer, dar nu ma acuza ca mint colegii, intelegi??? Sa fii sanatos dar nu mai induce lumea in eroare, mult succes!!

 

 

 

Va rog sa completati datele la profil urgent , pentru a nu fi nevoiti sa ne zicem la revedere!!!

Editat de oldtrucker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.