Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

angajare in anglia cu firma din romania rog parero


bine09cezar

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua am 22 de ani si experienta cam 2 ani jumate doar comunitate as vrea sa ma angajez in anglia  si am gasit o firma pe net care cauta soferi pentru englezi  se numeste INFINITY RECRUITMENT, ZALAU  si cea din anglia  M R R recruitment acum o sa atasezi ce miau trimis ei contractu si tot felu de plati si comisioane daca puteti sa ma ajutati cu o parere o sa fiu foarte recunoscator Va multumesc

METHOD OF PAYMENT.doc

Cum sa ti recuperezi taxele.doc

dlp finante.txt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

cauta subiectele despre anglia pe forumul nostru..o sa ramii surprins de cite informatii gasesti acolo...vezi ca in primul e prezentata o metoda de plata si cum se calculeaza in uk..vax pentru tine[ca o prima idee]  apoi ai contractul cu zicala ca tu vei plati pentru ajutorul lor..si la urma iar o informare...

pune problema daca ai contract cu ore garantate si cu cit te plateste pe ora..asta e important..ma grabesc acum dar dupa ce citesti mai vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

deci intrebarile care ar trebui sa le pun ??  eu plec joi si mia zis ca o sa merg cu un alt sofer acolo cea ce eu nu ma tem ca am facut anglia un an si ceva  lucram pe comunitate germania anglia acum la ce am citit pe aici mia dat si 2 3 teste sa le fac acum cu comentariile astea ce leam citit ma cam sperie  doamna cu care am vorbit mia zis ca in maxim o saptamana o sa incep  munca  acum cand ajung acolo trebuie sa platesc 120 lire chiria pe 2 saptamani 100 lire depozit si 180 lire taxa agentiei imobiliare acum nuj ce sa fac ce parere aveti e ceva vrajeala sau poate am noroc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

chiria e acceptabila,ea este situata undeva intre 50-90 lire saptaminal pe o camera,daca platesti agentiei din uk 180 lire garantie la predarea camerei vei lua banii inapoi..daca corespunde si e la fel cum tia dato..acum aici fii atent cum este cind o iei in primire,sa nu fie vreuna sa zica ca va trebui sa curete mocheta[de exemplu] dupa tine si sa iti opreasca 50-60 din suma sau chiar toata..trebuie sa iti faca contract de inchiriere atunci,e bine sa ai scris la mina.Apoi pe uk...fii atent la asta..cum te plateste si unde..? pe uk trebuie sa aplici pentru insurance number,abia apoi poti lucra.se ocupa firma din uk ?ai contract cu ea ?daca da,se ocupa ei si vei lucra ca aici,de exemplu 11 luni cu 1 luna concediu...daca nu..afla cum..Pasul urmator..plata..unde se face ?daca se face la tine asta inseamna ca iti trebuie cont in banca...cine il face ..?   cu cit esti pllatit pe ora..? [chiar daca ai contract trebuie sa fii platit la ora,si ora platita e ora...nu ca pe comunitate,adica esti platit si cind stai la incarcare,descarcare,blocat pe drum,etc]...pune intrebare si ce faci exact acolo...multi vor face distributie si poate tie nu iti va placea..fii atent si la reguli..bocanci bot fier,vesta,manusi,etc..Cu cit afli mai mult ..cu atit dovedesti pregatirea ta si vei sti si tu ce urmeaza sa faci daca accepti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.