Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

SC DiLTPORT.SRL SUCEAVA


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua colegii am lucrat la firma respectiva anul trecut  circa 5 luni patronul este un nenorocit de tigan are 4 masini asa stiam eu si trage pe comunitate pentru ewals cargo care din belgia  in primul rand ca plateste cu 1300 la inceput si dupa zice cati mareste cea ce nu  e adevarat sta toata ziua cu gura pe tine ca are gps pe masini si te suna din 10 in 10 minunte ca ce faci acolo si etc cand am venit acasa in decembrie nu mia dat toti bani mia zis cami opreste 880 de euro pentru amenzi si o prealata rupta circa 10 cm si am fost la itm cand am ajuns acolo nici contractul de munca nu era inregistrat deci lucram la negru iam facut plangere si ce sa vezi dupa cam 30 de zile mia venit raspuns ca a fost o eroare in sistem si asa am ramas pierdut de bani munciti mare grija la acest nenorocit .Ma rog la dumnezeu sa ma intalnesc cu o masina de a lui pe comunitate sai dau paguba de 10 ori mai mare .Doamne ajuta si drumuri bune sa ajungeti cu bine acasa . 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua colegii am lucrat la firma respectiva anul trecut  circa 5 luni patronul este un nenorocit de tigan are 4 masini asa stiam eu si trage pe comunitate pentru ewals cargo care din belgia  in primul rand ca plateste cu 1300 la inceput si dupa zice cati mareste cea ce nu  e adevarat sta toata ziua cu gura pe tine ca are gps pe masini si te suna din 10 in 10 minunte ca ce faci acolo si etc cand am venit acasa in decembrie nu mia dat toti bani mia zis cami opreste 880 de euro pentru amenzi si o prealata rupta circa 10 cm si am fost la itm cand am ajuns acolo nici contractul de munca nu era inregistrat deci lucram la negru iam facut plangere si ce sa vezi dupa cam 30 de zile mia venit raspuns ca a fost o eroare in sistem si asa am ramas pierdut de bani munciti mare grija la acest nenorocit .Ma rog la dumnezeu sa ma intalnesc cu o masina de a lui pe comunitate sai dau paguba de 10 ori mai mare .Doamne ajuta si drumuri bune sa ajungeti cu bine acasa . 

 

  I-ti inteleg mahnirea , dar si tu esti primul vinovat . Altceva voiam sa-ti zic insa , nu suntem aici pe forum sa gandim ca facem pagube mai mari in vederea razbunarii , ca ce o sa facem noi, si o sa dregem........ Ai cale legala sa-l actionezi in judecata ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

dupa cum a zis si colegul...tu ai acceptat..dar sa revenim la ce e mai important pentru tine...cum adica a fost o eroare in sistem...cine tia dat raspunsul asta ?? Daca il ai scris e si mai bine..apoi orice eroare ..sau neplata...sau litigiu care are ca obiect munca se rezolva la tribunal..nu se plateste si se solutioneaza mai rapid...asa ca banii munciti ii poti recupera..dovedind munca pe care ai prestat-o,nu sunt pierduti..numai ca e de asteptat pina la solutuionarea procesului @-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.