Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Daf 410 cp E5


ionutzu92

Postări Recomandate

  • Members

DAF ( Xf 105, gama euro 5 , motoarele paccard comune  410 si 460 cp)sunt masini fiabile . Consumul ...in functie de multi factori ca: uzura , incarcatura , teren ...si talpa . In general DAF-ul ,,bea" intre 26 si 35 / 100.  Vlaga ....daca motorul este intretinul , are . Mai putin decat un 460 , dar are ! Atentie ....vorbim despre camion nu despre o masina sport!  Important e sa sti sa lucrezi la turometru , sa schimbi cand trebuie , sa -l lasi in voie fara sa-i ,,dai in goarna". Trebuie mers ,,tango" .  Frana rara si cu ,,dulceata" !  Retarder la greu !  Tempomat de asemeni ( cruise control) . Daca intelegi cum functioneaza DAF-ul si ai grije de el .... e fier foarte bun .  Comfort....paturi mari si solide , frigider mare , cabina iti permite sa stai omeneste , locuri multe si spatioase pentru organizare in cabina, caldura la greu iarna. Loc mare de depozitare in lazi si sub pat , capacele lazilor mari .  Este masina in care m-am simt cel mai bine . ,,Tine cu casa " !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mers oldtruker pentru raspuns,nu am lucrat pe daf pana acum doar pe volvo,si eram interesat de o parere de la un coleg care chiar totusi a lucrat pe daf si stie ce ii masina ,ca de povesti ii plina lumea,altii zic ca au motoare defectoase ,altii ca ii rigida cabina etc,

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mers oldtruker pentru raspuns,nu am lucrat pe daf pana acum doar pe volvo,si eram interesat de o parere de la un coleg care chiar totusi a lucrat pe daf si stie ce ii masina ,ca de povesti ii plina lumea,altii zic ca au motoare defectoase ,altii ca ii rigida cabina etc,

 

   Nu te mai lua dupa gura lumii . (Vrei sa afli parerea mea si despre Volvo ?  Eu zic ca apoi ma vei vedea partinitor) . DAF XF cu motoarele Paccard si cutie Eaton ( mecanica) sunt masini ! Nu scamatorii . DAF are tot ce trebuie unui camion de cursa lunga! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.