Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Traseul optim ptr. cursa de Anglia ?


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut toti colegii din tara si de afara. Cum poate la multi dintre noi s-a intamplat ca din cauza dif. motive sa cautam de lucru in alta parte, experienta aceasta nu m-a iertat nici pe mine, iar dupa o perioada de cautari, in urma unor discutii a venit si oferta care nu m-a lasa indiferent si anume curse pe Anglia. Nu ar fi ceva deosebit,  avand exp. pe comunitate, dar Anglia nu am facut niciodata si consider ca niste inf. in plus de la colegi nu strica, chiar daca se stie ca la fata locului se rezolva totul in functie de conjunctura. Asadar ptr. cei rodati pe acest traseu, ptr. a fi pregatit macar teoretic ca de GPS m-am saturat dupa ultima lucrare ce mi-a facut-o la Heilbrunn, unde numai cu ajutorul civilizat de care dau dovada germanii, am reusit sa bag vagonul pe o straduta ptr. a m-a intoarce. O ruta optima pe care o folositi si voi, eventual zona parking sigura ptr. pauza mare pe acest traseu si bineinteles cum e treaba cu Calais-Dover, mod de imbarcare, cu programare sau nu, cam ce trebuie de stiut. Oricum eu multumesc anticipat tuturor colegilor ptr. inf. si v-a doresc la toti drumuri bune si curate, sanatate si intoarceri din curse la familie cu zambetul pe buze si portofelul plin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Salut colegu:)Eu am faut anul trecut cateva curse de Anglia , dar cu plecare din Italia tot pe la Calais-Dover.Eu ieseam din Italia pe la Como-Chiasso, tranzitam Elvetia pe A2 si intram in Franta pe la Saint-Louis apoi Mulhouse-Colmar-Strassbourg-Metz-Luxembourg (aici alimentam la un Shell-e motorina mai ieftina)-Namur-Mons-Lille-Calais-Dover sau Namur-Bruxell-Gent-Brugge-Dunquerque-Calais...distanta e cam aceeasi dar daca prinzi ziua pe Bruxell e aglomeratie mare.Eu in Anglia mergeam la King's Norton,Reddich sau Witton toate sunt in zona Birmingham.De la Dover mergeam pe A20-M20-M26-M25-M40-M42-A 441....acum depinde unde vrei sa mergi in Anglia...autostrada nu se plateste,decat in zonele unde apre Toll...parcari sunt putine,iar unde sunt parcari amenajate se plateste.....Pentru trecerea de la Calais-Dover eu foloseam un card P&O Ferries,deci primeam biletul de imbarcare pe loc si asteptam in parcare ora cand pleaca primul ferry.Mai mult de o ora jumate nu cred ca am asteptat niciodata.mai dureaza cam inca o ora jumate trecerea cu ferry cu tot cu imbarcare si debarcare.Merita sa mananci o masa pe ferryboat in restaurantul special pentru soferi.Drumuri bune colegu fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 11 months later...
  • Members

Da,da are dreptate colegu am vazut si eu pe Reality la aia cu UK Border,de obicei is afgani,taie prelata dupa care o coase la loc deobicei o leaga cu sireturile de la papuci,da problema ii ca o taie deasupra sus pe remorca cea ce iti este foarte greu sa obesrvii,bafta si drumurii bune si fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.