Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

ce s-a postat(in principal de mine) pe ultimele 2-3 pagini, e valabil. nu s-a schimbat nimic.

de fapt ... gresesc. s-a deschis de la 1 ianuarie coloana la ewals si pe suedia, pentru 40 euro/zi. limba engleza obligatoriu.

datele de contact pentru firma sunt valabile, conditiile nu s-au schimbat, nici in bine, nici in rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce conteaza cati km faci intr-o zi/saptamana/luna??? esti platit la zi! faci 1 km iti iei banii. faci 700 iti iei banii

ce conteaza daca/cat stai dupa o incarcare??? esti platit la zi!!fie ca stai 10 minute, 10 ore sau 10 zile, iti iei banii PENTRU FIECARE ZI CAT ESTI PLECAT! FIE CA LUCREZI SAU NU!!!

dar ca sa nu fiu rautacios si sa iti raspund, desi e lipsit de importanta raspunsul, faci in medie 10.000-11.000 km intr-o luna. dupa incarcari nu se sta. 1 ora, 2, 3 in cazuri rele. sau daca descarci seara, probabil astepti pana dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Creat de: AugustYn

« : Azi la 16:49:10 » Inserează un citat

ce conteaza cati km faci intr-o zi/saptamana/luna??? esti platit la zi! faci 1 km iti iei banii. faci 700 iti iei banii

ce conteaza daca/cat stai dupa o incarcare??? esti platit la zi!!fie ca stai 10 minute, 10 ore sau 10 zile, iti iei banii PENTRU FIECARE ZI CAT ESTI PLECAT! FIE CA LUCREZI SAU NU!!!

dar ca sa nu fiu rautacios si sa iti raspund, desi e lipsit de importanta raspunsul, faci in medie 10.000-11.000 km intr-o luna. dupa incarcari nu se sta. 1 ora, 2, 3 in cazuri rele. sau daca descarci seara, probabil astepti pana dimineata.

Iti multumesc colegutu... am primit o oferta de lucru dar la o firma care colaboreaza cu ei, nu angajat direct ...de ei.

Adica un fel de tractionist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am inteles.

din cate stiu ewals-ul garanteaza firmelor colaboratoare un nr de km ... cred ca in jur de 10.000 pe luna. insa se fac mai multi. 12-13.000 km.

nu stiu acum daca fiecare contract e facut la fel ... insa vei avea de lucru. fie angajat direct la ewals, fie la colaborator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii

am lucrat tragator pentru Ewals si daca esti platit la km.nu e ok pentru ca faci coletarie sau mai mult de trei- patru incarcari si descarcari in Franta sau Anglia.pentru Suedia angajatii Ewals primesc 42€/zi calendaristica iar pentru ceilalti(Zeebrugge,Venlo) 35€/zi calendaristica.transport gratuit Timisoara-Venlo-Zeebrugge sau alte locatii ale firmei saptamanal plecare vineri din Timisoara.

sursa informatiilor sunt soferii firmei Ewals

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii

am lucrat tragator pentru Ewals si daca esti platit la km.nu e ok pentru ca faci coletarie sau mai mult de trei- patru incarcari si descarcari in Franta sau Anglia.pentru Suedia angajatii Ewals primesc 42€/zi calendaristica iar pentru ceilalti(Zeebrugge,Venlo) 35€/zi calendaristica.transport gratuit Timisoara-Venlo-Zeebrugge sau alte locatii ale firmei saptamanal plecare vineri din Timisoara.

sursa informatiilor sunt soferii firmei Ewals

Respecte.Radu

gresit radu peica.

pe suedia diurna e de 40 euro/zi - se lucreaza doar in echipaj

pe venlo diurna e intre 40 euro/zi si 42.5 euro/zi

pe zeebrugge si coloana de tandemuri diurna e de 35 euro/zi.

sursa informatiilor - eu - angajat mega trucking, firma membra a grupului ewals.

coletarie face toata lumea, si nu toate cursele sunt coletarie. depinde cum ti-e norocul. am avut curse si de 1000 km cu o singura desc/inc, am avut si curse de 300 km cu 3-4 inc si desc. e relativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coletarie face toata lumea, si nu toate cursele sunt coletarie. depinde cum ti-e norocul. am avut curse si de 1000 km cu o singura desc/inc, am avut si curse de 300 km cu 3-4 inc si desc. e relativ.

Ok, am inteles... dar ma intereseaza O MEDIE pe luna !

Drumuri line la toti colegii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@ AugustYn

asta am stiut de la colegii tai angajati tot la Mega Trucking(am spus Ewals ca nu toata lumea a auzit de Mega Trucking)

multumim pentru informatiile oferite.

de ce diurna celor de la coloana Venlo e diferentiata?pe ce criterii?si e diferita de a celor de la Zeebrugge si de pe tandem-uri?

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@radupeica, nu stiu sa iti raspund, de ce difera. ce stiu, stiu din auzite si mai bine tac.

@mercedes - daca ai experienta ... destul de mari. dupa pasti se anunta o noua sesiune de angajari. si din cate se pare - intens pentru suedia - se mareste coloana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegi,puteti sa-mi spuneti daca nu stapanesti prea bine engleza ce sanse ai sa lucrezi pt.ewals

sansele sunt mari,mergi la interviu la timisoara la florin si sanse ai,pe coloana de zeebrugge sunt dispeceri romani,important sa ajungi la timp la decs-incarc,ceva limbi straine ar fi bine sa stii,culmea ca am vazut slovaci,polaci s.a care chiar nu vorbeau nici o alta limba si se descurcau la firme din uk,d,f...consider ca cei care intrr-adevar stiu limbi straine sunt romani,lucrez la aceasta firma si e ok,stii din start pe cati bani lucrezi,programul il respecti,bani la timp fara probleme incearca si cred ca nu iti va parea rau daca esti angajat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

gresit radu peica.

pe suedia diurna e de 40 euro/zi - se lucreaza doar in echipaj

pe venlo diurna e intre 40 euro/zi si 42.5 euro/zi

pe zeebrugge si coloana de tandemuri diurna e de 35 euro/zi.

sursa informatiilor - eu - angajat mega trucking, firma membra a grupului ewals.

coletarie face toata lumea, si nu toate cursele sunt coletarie. depinde cum ti-e norocul. am avut curse si de 1000 km cu o singura desc/inc, am avut si curse de 300 km cu 3-4 inc si desc. e relativ.

@levlev

poti sa ne spui si noua daca e asa cu scrie colegul AugustYn pentru ca lucrezi acolo si trebuie sa ai cele mai concrete informatii.

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@levlev

poti sa ne spui si noua daca e asa cu scrie colegul AugustYn pentru ca lucrezi acolo si trebuie sa ai cele mai concrete informatii.

Respecte.Radu

AugustYn a scris adevarul,intr-adevar pe suedia si la venlo diurnele sunt mai mari ca la tandemuri germania si zeebrugge,daca pe suedia inteleg de ce sunt mai mari,nu inteleg de ce pe venlo este la fel de mare fata de zbg si tandemuri,dar ma rog...oricum cand pleci stii din start pe ce diurna lucrezi,ceea ce este ok este ca lucri la program,bani sunt la timp,contract e bine fata de ceea ce am citit despre alte firme,incercati-va norocul si Doamne ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutari la totii soferii si soferitele de pe acest forum!

Sunt nou pe aici ca si in meseria de sofer si vreau sa va anunt ca astazi 22 martie am sunat la domnisoara Alina 0731 055 900 si fac angajari dar numai dupa Pasti si se cere minim 2 ani experienta pe comunitate!

Spor celor care aplica!

Drumuri cat mai bune!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare la toti colegii

am sunat si au astazi 22.03 la Ewals si dupa Paste mi-a zis sa revin cu un telefon si sa merge la Timisoara la un interviu.vor numai cu experienta pe comunitate si o limba straina de circulatie internatinal(engleza sau germana),eu doar numai pentru Suedia vreau sa merg,si acolo se lucreeaza numai in echipaj

drumuri bune tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

am vorbit azi cu alina  si mi-a zis sa revin dupa paste. am intrebat daca angajeaza echipaje si a zis ca nu..doar ca la angajare o sa fii cu un intructor 2-3 saptamini si dupa aceea te lasa singur daca considera ca te descurci......mentionez ca nu am apucatsa ii explic cata experienta am......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.