Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

radupeica,de ce esti gunoi si te interesezi de la altii in direct pe forum daca augustyn are dreptate?de ce nu-i intrebi pe soferii cu care ai vorbit tu in parcare,imposibil sa nu ai nr de telefon al vreunuia,daca are augustyn dreptate?chiar asa sa-l faci in public mincinos pe augustyn?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eugen, calmeaza-te ca nu are rost. asta e mentalitatea noastra. nu m-am simtit ofensat, jignit, si consider ca radupeica nu a avut nici o intentie de a ma jigni.

dar, tinand cont de faptul ca sunt SOFER SI NIMIC MAI MULT la ewals, nu am pile in firma samd, nu sunt dispecer, sef, absolut nimic, si nici nu am intentia de a ajunge asa ceva in cadrul acestei firme, ce motiv am sa mint??? arunc cu noroi in firma cand e cazul, ii vorbesc de bine cand e cazul. asta e realitatea. astea sunt conditiile in firma. Am dat mai multe detalii despre firma, politica ei, etc. decat ar trebui(tinand cont ca am semnat un contract cu firma respectiva) nu mi-e frica pentru locul meu de munca. am mai spus-o, o mai spun. comparativ cu alte firme din ro(fie ele de origine autohtona sau firme straine) ... la ewals conditiile sunt acceptabile. atata timp cat niciodata nu mi s-a spus pune si tu magnetu sa descarci, sau sa ajungi cu o remorca in port, sunt platit fie ca lucrez sau nu(atata timp cat sunt la camion) - consider ca e bine.

DA! Banii sunt putini, si e loc de mai bine, DAR SE POATE SI MULT MAI RAU!!! SUNTEM TOTI CONSTIENTI DE ASTA.

si acum, ca o ultima intrebare, spune-mi radupeica, DE CE AS MINTI???

acesta a fost ultimul mesaj care l-am mai postat pe acest topic, si pe forumul soferii.ro ! nu plec de pe forum, dar in afara de cafenea nu ne mai auzim niciaieri, nici macar prin mesaje private.

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

radupeica,de ce esti gunoi si te interesezi de la altii in direct pe forum daca augustyn are dreptate?de ce nu-i intrebi pe soferii cu care ai vorbit tu in parcare,imposibil sa nu ai nr de telefon al vreunuia,daca are augustyn dreptate?chiar asa sa-l faci in public mincinos pe augustyn?

@AugustYn

spune-mi te rog unde te-am facut mincinos?

@pitzy

nu stiu cine esti si nici nu ma intereseaza dar ai gura cam mare si nu cred ca ai inteles nimic din ce am scris eu.spre deosebire de tine colegul AugustYn a inteles ce am vrut eu sa scriu.

nu te obosi sa-mi raspunzi pentru ca nu are rost

vi se pare voua sau altor colegi ca a cere informatii cat mai exacte si concrete este o problema?

nu asta ete rolul forumului? sa comunicam si sa aflam bune si rele?

sau este doar pentru certuri,polemici si balacareli?

daca e asa inseamna ca am ajuns eu unde nu trebuie si ma retrag

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

AugustYn a scris adevarul,intr-adevar pe suedia si la venlo diurnele sunt mai mari ca la tandemuri germania si zeebrugge,daca pe suedia inteleg de ce sunt mai mari,nu inteleg de ce pe venlo este la fel de mare fata de zbg si tandemuri,dar ma rog...oricum cand pleci stii din start pe ce diurna lucrezi,ceea ce este ok este ca lucri la program,bani sunt la timp,contract e bine fata de ceea ce am citit despre alte firme,incercati-va norocul si Doamne ajuta.

@AugustYn

daca din postarea asta ai inteles ca te fac mincinos i-mi pare rau dar ai inteles gresit.

nu am nici un motiv sa fac asta si nu asta trebuia sa se inteleaga.

vroiam doar sa stiu de ce sunt diferentele de salarizare.

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dragi colegi...dupa cum cred ca ati citit topicul, eu mam interesat de firma asta, si acum lucrez la ei de 2 luni si momentan sunt plecat din tara dar am acces la internet. vreau sa va lamuresc cu plata salariului :

cand te angajeaza in primele doua luni iti da salariul din tara de 800 ron pe cartea de munca sau contract de munca si mai iei 600 de ron, si dupa 2 luni lucrate la ei ti se mareste salariul la 1000 de ron pe contractul de munca si iei pe card in jur de 770 sau 800 ron.

asta este salariul in tara, la care se adauga diurna de 35 sau 40 sau 42,5 euro pe ZI  ,de cand pleci din tara si pana cand ajungi in tara ,plus sambata , duminica TOT. cand te angajezi o sa te dea 2 saptamani cu cineva pt a invata actele , in aceste 2 saptamani se ia 35 de euro pe zi. dupa aceste 2 saptamani se ia 40 de euro la zi pe anumite coloane.

35 de euro la zi se ia pe coloana de zeebruge si la tandemuri (sper sa nu ma insel)

40 de euro la zi se ia pe coloanele venlo, suedia  in felul urmator : 35 euro la zi plus 5 euro PENTRU CA PUI CHINGI PE MARFA SI LA UNELE FIRME MAI DESCARCI MARFA CU TRANSPALETUL ELECTRIC. si de aici sper ca ati inteles de ce diferenta de diurna.

pe coloana de venlo se ia 35 plus 5 cum am mai spus pt chingi si trebuie sa le pui pt ca faci germania mult si acolo o cere bite  ;D ,

pe coloana de suedia se ia 40 de euro pentru ca mancarea este un pic mai scumpa.

pana in prezent sunt FORTE MULTUMIT de ei pt ca sunt corecti cu banii si cu tot ce va zic la angajare.

se sta minim 6 saptamani cu 2 sapt acasa, si care vrea sa stea 9 saptamani plecat o sa stea 3 sapt acasa, sau 2, cum doreste

un calcul simplu arata ca la 6 saptamani si 35 de euro pe zi plus salariul din tara de 800 de roni (trecem de cel de 600 pe 2 luni) o sa castigati 1670 de euro cu totul in 6 saptamani adica o luna jumate

la 6 saptamani cu 40 de euro la zi si salariul de 800 de ron reiese ca dupa 6 saptamani castigi 1880 de euro.

in prima tura cand pleci din tara , de obicei vinerea, si ajungi sambata la camion, luni o sa bage avans 300 de euro si dupa 4 saptamani o sa mai bage 200 de euro.

de la a doua tura cand pleci ,lunea o sa bage 400 de euro si dupa 4 saptamani 200 de euro.

cred ca am fost cat se poate de explicit si daca mai aveti intrebari eu va raspund bucuros ca si pe mine mau ajutat cu informatii colegi...MULTUMIRI LUI AUGUSTYN....

pana luni la ora 5 sunt pe internet daca aveti nelamuriri...si o parere proprie...in loc sa ma duc la firme care zic ca dau salariul de 1800 sau 2000 pe luna si cand sati dea salariu zic ca ai consum sau ca ai autostrazi sau alte aberatii. eu zic ca mai bine aici unde ceti zic aia este si nimic mai mult sau mai putin.

drumuri bune la toti colegii si sa ne "'auzim'' cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

scuze...am uitat sa va zic de ce iau unii 42,5 euro la zi....pai cei care iau acesti bani sunt vechi de cel putin 2 ani jumatate...deci de aici diferentele de salarizare...sper ca a inteles toata lume cum e cu salarizarea.

drumuri bune si doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si in legatura cu programul sa nu va faceti probleme ca se RESPECTA ... si am mai vazut ca unii colegi se intereseaza de cati km faci ...o medie este de 2300 sau 2700 pe saptamana la program singur, deci pe luna ar veni in jur de 10000 km...plus sau minus...acum depinde in doi sa facut si 3700 sau mai mult pe saptamana...deci...cam astia sunt km care se fac, totul in program.

drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da masinile au gps incorporat intrun fel de calculator cu touch adica fara taste cu care si comunici cu dispecerii..nu este prea stralucit dar are program de camion pe el si in cazul in care nu ai gps, se poate folosi si cel al masinii pana cand o sati iei tu...

in legatura cu salariul...cel de lei se ia pe 10 ale lunii in fiecare luna fie ca esti acasa in cele 2 saptamani fie ca esti la lucru. si cel de euro se ia in felul urmator : cum am zis iti baga avans 400 plus 200 cand esti afara si cand vii acasa dupa cele 6 saptamani si predai ,de obicei duminica ajungi, si predai foile de parcurs, in prima joi sau vineri vei primi si restul de bani in euro pe diurna pe care ii mai ai in afara de cei de avans. dci sa ma fac inteles...cei 400 plus 200 nu sunt aa de la ei, sunt AVANS care se scad atunci cand vei primi salariul (joia sau vinerea de cand ai venit acasa). deci iti baga 600 cat stai plecat si cand ajungi acasa in prima joi o sati mai bage 1000 de euro sau mai mult, depinde pe ce coloana ai fost si cu ce bani la zi.

drumuri bune si doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@levlev

poti sa ne spui si noua daca e asa cu scrie colegul AugustYn pentru ca lucrezi acolo si trebuie sa ai cele mai concrete informatii.

Respecte.Radu

eu de aici am inteles ca nu prea ai incredere in ce a spus augustyn.si nu m-am obosit sa-ti raspund radupeica,am vrut ca lucrurile sa fie lamurite din partea mea.augstyn ca sa stii are 2 ani in firma.pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@pitzy

intrebarea trebuia sa fie "de ce e asa?"(poate m-am grabit cand am scris sau nu am fost atent) si cred ca daca AugustYn avea ceva sa-mi reproseze o facea el nu tu pentru ca nu inteleg de ce te bagi tu in toata discutia?

doar ca sa jignesti aiurea?te plictisesti?

sa improsti cu noroi e simplu mai ales daca nu cunosti persoana si se posteaza din spatele unui pseudonim.dovada de lipsa de curaj pentru faptele sau afirmatiile postate.

spre deosebire de tine am folosit un limbaj civilizat si decent fara jigniri.

vreau sa inchei aici aceasta discutie pentru a nu degenera.

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

se angajaza sau nu fara experinta ca pe sait se bat vorbele cap in cap uni sun ca se angajaza fara experinta la mega trucking timisoara uni zic ca nu ewals sau truking e tot una cel putin asa am gasit pe net http://www.bestjobs.ro/firme/sc-mega-trucking-srl/12435726/1 poata sa raspunda cineva care chiar stie sau ne dam cu presupusu ca nu avem ce face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@catalin86

nu stiu daca angajeaza sau nu incepatori.cel mai bine suna tu si intreaba.ce pot sa-ti spun sigur este ca Ewals Cargo Care si Mega Trucking sunt una si aceeasi firma.

nr. de tel.aici:http://www.soferii.ro/Forum/index.php?topic=445.30

sau suna la 0372 778 406 raspunde Dl.Florin sau D-soara Alina ;)Bafta

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

eu lucrez la ewals,defapt mega truckin slovakia,lucrez pe tandem si platesc 35 euro pe zi , pe tandem tre sa sti o limba straina,muncesti deti vine rau au contract cu vata minerala si descarci prin toate centrela oraselor,toate coclaurile si pe toate alleile din italia,desfaci pe ambele parti si pe deasupra, nusi merita bamii chiar daca au masini noi,am venit acum acasa dupa noua saptamani si man trezit ca am primit banii doar pe opt,cand iam sunat miau spus ca ce atitudie este asta sai sun ...banii ai mananca agentia de plasare de la timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

eu lucrez la ewals,defapt mega truckin slovakia,lucrez pe tandem si platesc 35 euro pe zi , pe tandem tre sa sti o limba straina,muncesti deti vine rau au contract cu vata minerala si descarci prin toate centrela oraselor,toate coclaurile si pe toate alleile din italia,desfaci pe ambele parti si pe deasupra, nusi merita bamii chiar daca au masini noi,am venit acum acasa dupa noua saptamani si man trezit ca am primit banii doar pe opt,cand iam sunat miau spus ca ce atitudie este asta sai sun ...banii ai mananca agentia de plasare de la timisoara

drace...am dat de tine mihai si pe aici,fratica, te salut si sper sa ne vedem cat mai curand,te saluta constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.