Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

pt ''Faby Lau''

am scris si in paginile anterioare cat se castiga, dar mai scriu inca o data. Deci ,o luna are 30 de zile sau 31, punem 30 x 40 euro pe zi egal 1200 euro plus salariul din tara de 10 mil pe cartea de munca si 750 ron in mana, deci 1200 de euro plus 7 mil jumate ,ajungi undeva la 1350 de euro, nu e foarte mut dar spre deosebire de alte firme care iti zic ca iti da 2000 de euro si dupaia nuti mai dau nimic, mai bine aici, parerea mea. acum care nui convine sa nu stea sau sa nu vina. multa sanatate si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

pt ''Faby Lau''

am scris si in paginile anterioare cat se castiga, dar mai scriu inca o data. Deci ,o luna are 30 de zile sau 31, punem 30 x 40 euro pe zi egal 1200 euro plus salariul din tara de 10 mil pe cartea de munca si 750 ron in mana, deci 1200 de euro plus 7 mil jumate ,ajungi undeva la 1350 de euro, nu e foarte mut dar spre deosebire de alte firme care iti zic ca iti da 2000 de euro si dupaia nuti mai dau nimic, mai bine aici, parerea mea. acum care nui convine sa nu stea sau sa nu vina. multa sanatate si drumuri bune

unde naiba se ia 40e pe zi?poate la interzuid,la venlo sau pe suedia si asta daca ai ceva lucrat la ei,cei noi sunt la zeebrugge la 35e pe zi,lucrezi la ei?esti pe suedia?colegu...sau mai bine spus fost coleg la ewals...mi-am dat demisia oricum ramanem colegi de volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

M-da cum era de asteptat nici aici nu suntem bine primiti ca de doar suntem incepatori nu?

colegu,conducerea cere experienta nu soferii angajati,dealtfel sper sa fi angajat si vei vedea ca vei fi bine primit de soferii de la ewals,cei din zeebrugge,acum au venit baieti noi care au lucrat pe taxi sau pe 7,5 t,au plecat multi soferii de la ei si cauza sunt banii(35e pe zi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Abia astept vro firma sa ma tepuiasca asa cu siguranta scot gps ul de pe masina si o vind sau o aduc in ro, gasesc eu o modalitate sa o vind toata masin , si sa vezi cum se potolesc ei cu trasul tepelor , va garntez asta ca cu un alt sofer din tarile lor nu fac asa ceva , ca nu au curaj, un sofer strain cere salariu mare fratilor de peste 2000 de euro si de aceea angajeaza romani, bafta si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • Members

sal relu,eu trag vagoane de la ewals,posibil sa ceara engleza desi este o tipa dispecer acolo si e romanca,dar sigur vei avea nevoie cat de cat de engleza pt sa te poti descurca la firme sa incarci descarci ,aici se vorbeste foarte mult engleza e a 2-a limba de baza aici dupa suedeza ,dar sa sti ca mancarea e destul de scumpa aici ,tigarile si bautura la fel ,sai ai noroc .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
sal relu,eu trag vagoane de la ewals,posibil sa ceara engleza desi este o tipa dispecer acolo si e romanca,dar sigur vei avea nevoie cat de cat de engleza pt sa te poti descurca la firme sa incarci descarci ,aici se vorbeste foarte mult engleza e a 2-a limba de baza aici dupa suedeza ,dar sa sti ca mancarea e destul de scumpa aici ,tigarile si bautura la fel ,sai ai noroc .....

Multumesc Iceman,da-mi te rog si mie mai multe detalii despre coloana din Suedia. Eu as dori sa vin cu sotia mea la echipaj si m-ar interesa traseele aproximativ deoarece ea nu are prea multa experienta si alte amanunte care poti sa mi le dai. Multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal relu,iti repet,eu NU SANT angajatul ewals,doar trag vagoane ewals,dar daca vei face cam aceleasi curse care le facem noi pt ei eu zic ca e destul de bine ,pt ca ai in general 1-2 incarcari-descarcari si de cele mai multe ori se lucra cu firme destul de mari ,le gasesti destul de usor plus ca pt doamna ta cred ca ai prinde bine sa faca experienta in suedia,aici se circula destul de civilizat si se cam respecta viteza si legislatia cu mici excepti:romani,bulgari,polaci,etc care asi mai fac de cap.....succes....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii, au inceput angajarile la ewals cargo care,angajeaza doar cu experienta,merge si fara dar trebuie sa te aduca cineva din firma,se plateste 35 euro pe zi la tandemuri si coloana de zebrugge ,venlo.iar la celelalte coloane intre 35-45 pe zi(35 e + bonusuri)banii sunt putini dar la timp,si se lucreaza toate cele 90 ore la 2 saptamani.exceptie fac tandemurile unde in fiecare zi faci descarcare/incarcare si nu ai timp sa iti faci tot programul.salariul pe tara in primele 2 luni este 800 ron,si dupa aceea 1000 ron (pe cartea de munca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc Iceman,da-mi te rog si mie mai multe detalii despre coloana din Suedia. Eu as dori sa vin cu sotia mea la echipaj si m-ar interesa traseele aproximativ deoarece ea nu are prea multa experienta si alte amanunte care poti sa mi le dai. Multumesc mult !

salut ,pe coloana de suedia ,din cate stiu ,programul de echipaj se desfasoara cam asa... un coleg iti aduce remorca la pensiune in germania,de acolo voi plecati intr-un program in suedia sa descarcati si incarcati,face-ti pauza 9 ore si va intoarce-ti la pensiune,iar de acolo remorca este preluata de un alt coleg,voi ramaneti la pensiune iar peste 9 ore soseste alta remorca si procedeul se reia,sper sa nu ma insel,eu lucrez pe coloana de germania la ei(tandemuri).merita sa incerci,ai un avantaj fata de ceilalti pentru ca esti cu sotia.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.