Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

multumesc am gasit,dar cautam raspunsuri de la colegi care lucra acuma.pt ca topicu unde ma indrumi tu e o discutie din 2010 sau 2011.egal.oricum ma vazut si mesajele postate din iunie-iulie ma interesa altceva.situatia actuala pt ca firma a inchis la cluj si a redeschis anul acesta.dovada ca mesajele anterioare erau cu plata la 55e pe zi si actuale 35e.mersi oricum-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • Members

da adevarat este firma olandeza cu baza in 2 locatii in olanda, deventer si ittervoort, momentan 5 camioane romanesti pe fiecare baza cu cate 7 soferi. Camioane mercedes actros euro 6 rosii iar pe ele scrie vos cu alb si o sageata ce traverseaza numele ( sa nu se faca confuzie ce celalalt vos ). cei de la baza deventer lucra pe tarile nordice iar cei de la ittervoort germania 90% si benelux 10%. se lucra la program pe baza de ittervoort, pe cealalta nu stiu sa va spun . Cerinte angajare limba engleza citit si scris nivel mediu ( se lucra cu dispeceri olandezi) atestat adr si experienta . Salar aprox 47,5 e pe zi plus 900 in tara. drumul asigurat dus intors cu avionul din cluj , 7sapt cu 3 acasa. Se face distributie pe germania. In rest va stau la dispozitie pt alte intrebari cand am timp :). drumuri bune sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Pe doamna o cheama adriana e o tanti cumsecade. 0730067759 sau 758 la sfarsit
Da da e doamna Adriana Banescu, o tanti foarte cumsecade care dupa ce am sunat-o si m-a tinut 28 de minute la telefon sa ii explic toate firmele si modurile de lucru ale fostelor mele firme imi spune pe un ton foarte vioi ca imediat dupa ce inchide telefonul imi trimite mail cu informatiile detalitae despre plata, mod de lucru, cerinte. Cum a primit Mos Craciun mail de la ea asa am mai primit si eu. Chiar i-am trimis un mail in care i-am reamintit de discutia telefonica avuta si nu a avut nici macar bunul simt sa imi raspunda sa imi spuna "va multumim, momentan nu angajam, sau nu indepliniti cerintele. Inainte de telefonul pe care i l-am dat imi trmisese un mail in care ma intreba mai multe lucruri printre care asteptarile mele salariale. Probabil dupa ce a vazut ce am scris a hotarat ca asteptarile mele sunt prea mari, dar un raspuns la mail in care sa imi explice putea sa imi dea. Tipic romanesc.....

PS Mie personal mi-a pus si intrebari legate de viata privata gen: "Si cat timp ati stat acasa fara job ce ati facut??" Asta nu mi se pare o intrebare profesionista a unei angajate de la Resurse Umane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu cred ca probabil are legaturi cu mai multe firme din Olanda, dar pe mine asta nu ma impresioneaza si cu atat mai putin ma intereseaza. Eu am trimis un mail sa ii reamintesc de discutia avuta si nu mi-a raspuns nici la ala asa ca eu am facut destul. Oricum la ce mi-a povestit ea la telefon ca au grupaje la prelata si se ating frecvent 15 ore pe zi ......eu i-am spus ca nu are cum frecvent decat de 2 ori pe saptamana ca atat e legal, n-a mai zis nimic. Probabil se asteapta sa faci 4,5 programe de 15 ore pe saptamana ceea ce nu e legal si nici nu se merita pentru 1500 pe luna. Ala nu e trucking, e curierat cu articulata prin orase.Mai mult, spunea ca e si ADR. Mai bine "pas".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Eu cred ca probabil are legaturi cu mai multe firme din Olanda, dar pe mine asta nu ma impresioneaza si cu atat mai putin ma intereseaza. Eu am trimis un mail sa ii reamintesc de discutia avuta si nu mi-a raspuns nici la ala asa ca eu am facut destul. Oricum la ce mi-a povestit ea la telefon ca au grupaje la prelata si se ating frecvent 15 ore pe zi ......eu i-am spus ca nu are cum frecvent decat de 2 ori pe saptamana ca atat e legal, n-a mai zis nimic. Probabil se asteapta sa faci 4,5 programe de 15 ore pe saptamana ceea ce nu e legal si nici nu se merita pentru 1500 pe luna. Ala nu e trucking, e curierat cu articulata prin orase.Mai mult, spunea ca e si ADR. Mai bine "pas".

Mai pune o zii Ducu!

Merge și 3 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Eu cred ca probabil are legaturi cu mai multe firme din Olanda, dar pe mine asta nu ma impresioneaza si cu atat mai putin ma intereseaza. Eu am trimis un mail sa ii reamintesc de discutia avuta si nu mi-a raspuns nici la ala asa ca eu am facut destul. Oricum la ce mi-a povestit ea la telefon ca au grupaje la prelata si se ating frecvent 15 ore pe zi ......eu i-am spus ca nu are cum frecvent decat de 2 ori pe saptamana ca atat e legal, n-a mai zis nimic. Probabil se asteapta sa faci 4,5 programe de 15 ore pe saptamana ceea ce nu e legal si nici nu se merita pentru 1500 pe luna. Ala nu e trucking, e curierat cu articulata prin orase.Mai mult, spunea ca e si ADR. Mai bine "pas".

greu cu tine DUCU!in toate postarile tale numai criticii si dai cu negreala!ceea ce denota ca lucrezi (casnic) banuiesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Eu cred ca probabil are legaturi cu mai multe firme din Olanda, dar pe mine asta nu ma impresioneaza si cu atat mai putin ma intereseaza. Eu am trimis un mail sa ii reamintesc de discutia avuta si nu mi-a raspuns nici la ala asa ca eu am facut destul. Oricum la ce mi-a povestit ea la telefon ca au grupaje la prelata si se ating frecvent 15 ore pe zi ......eu i-am spus ca nu are cum frecvent decat de 2 ori pe saptamana ca atat e legal, n-a mai zis nimic. Probabil se asteapta sa faci 4,5 programe de 15 ore pe saptamana ceea ce nu e legal si nici nu se merita pentru 1500 pe luna. Ala nu e trucking, e curierat cu articulata prin orase.Mai mult, spunea ca e si ADR. Mai bine "pas".

greu cu tine DUCU!in toate postarile tale numai criticii si dai cu negreala!ceea ce denota ca lucrezi (casnic) banuiesc!!!

Normal ca e greu ca nu ma dau usor la orice SRL. De fapt nu e greu, sunt eu foarte pretentios. De ce?? In absolut toate anunturile si interviurile se cere ca soferul sa fie cat mai profesionist si cu o seriozitate maxima....atunci de ce sa nu cer si io la fel angajatorului???? Decat sa muncesc degeaba mai bine stau degeaba. Poate ce tie si multor altora ti se pare normal mie mi se pare de neconceput. E pur si simplu o diferenta de mentalitate, nimic mai mult. Aaaa si da...sunt somer, nu casnic (ca n-am copii in intretinere) pentru ca eu nu muncesc numa ca sa zic ca muncesc sa am un rost in viata. Oricum aici era vorba despre Vosescu Romania deci suntem offtopic amandoi. Oricum ma bucur sa vad ca cineva imi urmareste postarile. Mersi. Drumuri line!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • Members
pentru cei care se intereseaza de vosescu va dau un sfat de la un fost angajat al lor pe o perioada de un an: VEDETI-VA DE TREABA VOASTRA EVITATI PE CAT POSIBIL VOSESCU

Părerea mea îi că îi cam mult 1an de zile să îți dai seama de o firmă că 'așa și pe dincolo '

Ai putea să pui și ceva detalii la acuzațiile alea despre firmă...

Nu de alta dar să nu pari că vorbești aiurea sau ai făcut ceva etc etc... să știe să se / și de ce să nu aibă de a face cu firma asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.