Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

O intrebare


Postări Recomandate

  • Members

Bună ziua, de ceva timp tot fac legislatia/chestionare si imi pică această intrebare;

As dori sa stiu si eu, dacă este gresit sau nu, deoarece acolo se vad panouri suplimentare de atentionare, si vizibilitatea este redusă din punctul meu de vedere, va rog nu fiti răi cu mine.

post-26019-0-66511400-1430323075_thumb.j

Editat de Individual
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

C este raspunsul corect, deoarece pe partea ta ai linie discontinua,care se termina c-am pe unde se vede camionul din imagine,tot de acolo incepe panoul cu avertizare ''depasire interzisa'' si ai si curba...deci legal..pe portiunea delimitata..ca e de 50 m sau 100..nu mai conteaza poti depasi..Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ca un sfat ....inainte de a te apuca de chestionare , invata codul rutier . Degeaba incerci sa ghicesti raspunsurile de la chestionarele publicate de aiurea , posibil ( mai mult ca sigur) , ca la politie sa dai de altfel de intrebari si o sa pici daca nu ai bulan !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.