Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ITM_ul poate lua vreo masura???sau ce sa fac?


costin77

Postări Recomandate

  • Members

salutari.cine stie sa imi spuna si mie,inca lucrez(nu mi-am dat demisia)  la o firma micuta din cj.inca nu mia platit restul de diurna pentru luna martie circa 600 euro si pe aprilie 1700,ce pot face sa imi scot banutii oare.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salve,eu cred ca ITM-ul poate face ceva să-ți primești drepturile, mergând și făcând reclamație

salutari.cine stie sa imi spuna si mie,inca lucrez(nu mi-am dat demisia)  la o firma micuta din cj.inca nu mia platit restul de diurna pt luna martie circa 600 euro si pe aprilie 1700,ce pot face sa imi scot banutii oare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mda.multumesc de informatii colegii.cine stie sa imi spuna cate zile are voie sa intarzie maxim cu plata diurnei o firma?intreb pentru  ca in urma unei "discutii",mi sa spus ca oricum suntem in termenele legale si ca momentan nu am ce sa fac.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

tu vorbesti prima data  despre "diurna" si apoi spui ca este in temenul legal !!!

(diurna inseamna in romaneste la inceput)

( la asta care este in termanul legal cum ii spui tu  ii zice  "pe urma", dar se pare ca deja se pierde)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cu respect domnul Gongy,eu intrebam ceva,pentru ca sunt la inghesuiala,nu am nevoie de corectari gramaticale,daca ma poti ajuta cu vreun sfat bine,daca nu lasa-ma in amarul meunu cred ca suntem la scoala ca sa ma corectezi.(ca info pt tine cred ca DIURNA= zilni,sau de zi,nicidecum la inceput).o zi buna sa ai in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.