Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

EDC 03779-01


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua

 

va rog mult daca ma poatea ajuta cineva cu ceva sfaturi

A aparut pe bord la Man TGA 18.440 din 2007 euro4 automata

eroarea edc 03779-1

 

Problema e ca masina urca pe Dealu negru cand a aparut si i-a taiat puterea a trebuit sa urce cu ea pe manual in treapta 1

 

daca ma poate ajuta civeva

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cred că ar fi vorba de pompa de injecție, ar trebui să mergi la o verificare pe tester, presiunea în common rail fiind mult mai mică decât în parametrii normali, ceea ce duce la scurgeri, totodată și o verificare a injectoarelor, filtrelor..

Sent from my Vodafone Smart 4 max using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu acelasi cod am avut si eu si a fost problema la un injector. Am rezolvat prin reconditionarea tuturor injectoarelor. Diferenta e ca eu am sesizat numai o lipsa de putere in panta nu se taia de tot acceleratia. Multa bafta

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu codul 3779-01 il am. Am pus filtre de la reprezentanta de la MAN.de curand pentru ca la asta m-am gandit prima data. La injectoare a facut cineva o verificare si mi-au zis ca sunt bune. Ideea este ca masina are momente cand merge normal(de fiecare data cand o duc la reparat) si nu isi dau seama ce are. Deja e o enigma masina asta

Va multumesc mult pentru sfaturile oferite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca nu are tester special de MAN care se pune direct pe motor nu are cum sa ti  le vada. Si eu am fost la multi mecanici si mi-au zis ca nu e de la injectoare , mi-au schimbat nu stiu ce senzori de presiune in rampa si problema a revenit pana am refacut  injectoarele. Diagoza am facut-o in Germania la Man si mi-au anulat  calculatorul masini si s-au legat  cu un tester de al lor direct la injectoare ca sa vada parametrii in timp real.  Nici eu nu am multe cunostinte am spus doar cum am procedat eu poate te ajuta. multa bafta

Editat de fery20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.