Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua!

Cu ceva timp in urma am fost angajat la Trans Cargo in Danerca. Acolo se fac niste angajari foarte ciudate de un anume Bogdan Grindeanu pe numita firma DANSPEED S.R.L. din Cluj-Napoca. Este o mare teapa, Aici mai angajeaza si pentru DANSK TRANSPORT. El era si inainte pe Kurt Baier. Se poarta cu tine execrabil,te pune sa platesti daune chiar daca nu sunt din vina ta. Bani tii da la 20 de zile dupa luna muncita si intarzie si mai mult. Asa ca feritiva de aceste doua firme si in special de acest BOGDAN GRINDEANU. Un om care ar face orice pentru bani. 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Eu lucrez la el si nu am nici un fel de problema.Zi-ne si de ce crezi ca se poarta execrabil cu tine pentru ca noi nu am vazut asa ceva din partea lui,avem conditii,avem o locatie mai mult decat decenta,deci justifica-te

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • Members
La 01.08.2015 la 21:41, johaness a spus:

Eu lucrez la el si nu am nici un fel de problema.Zi-ne si de ce crezi ca se poarta execrabil cu tine pentru ca noi nu am vazut asa ceva din partea lui,avem conditii,avem o locatie mai mult decat decenta,deci justifica-te

Ai primit contractul in limba romana sau tot in cele 3 variante (germana/ungara/poloneza) le ai?!

Ai incercat sa ceri o adeverinta de angajare sa vezi in cat timp o primesti si cum arata?

Ai stabilit o perioada de stat la lucru si una de concediu? Si daca da sunt curios cate luni stai la munca si cat acasa.Cine plateste drumul inspre si dispre locul de munca? Daca nu vii cand te ceri ei mai gasesti loc de munca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • Members

Niste tepari in frunte cu Grindeanu si Carmen Ungureanu feriti-va de ei colegi ,la mine e poveste mai lunga ,oricum ma tepuit de 800 de euro si nici la telefon nu răspunde nimeni, prostii nu am făcut ,am lucrat in echipaj cu un var de al meu, acasă ne a zis ca au locuri si cand am ajuns acolo nu mai aveau ,si au vrut să ne despartă, noi nu am vrut normal ,a venit danezul, patronul mare ,unul Kim neau dat pe o cursă de Bobitz a zis timp de 2 saptamani dupa 2 săptămâni neau sunat sa schimbăm masina sa ne deie pe spania ne-au tinut ca pe niste câini in curtea aia o zi intreaga si ne zicea ca cealalta masina a pierdut bacul si echipaje nu au ,am zis ok ce ai pentru simplu ....aveau nordul norvegiei ,ok atunci ,ce bani au zis 1900 euro le am zis că nu stau timp de 3 luni pe norvegia fara contact pe europa deloc sa dau jos 500 euro cheltuiala pe luna ca asa vor ei un danez fara 3500 nu face cursă aia ce noi suntem mai fraieri sau cum noi românii mai pune ceva la bani ca pe 1900 stau linistit pe europa nu, nu au vrut si am plecat acasă cu promisiunea ca intră banii si iata ca nu au intrat si nici nu răspunde la telefon nimeni 

 

 

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Si eu cind am plecat de la Dansk transport mi-au virat mai putin cu 100 de euro.Si cu Carmen nu prea ai ce discuta,pentru ca vis-a-vis de companie si disponenti,ea iti cere sa nu comentezi,sa nu raspunzi...etc.Am fost pe speditia de suedia,iar la acea locatie decenta,in 4 luni nu am gasit decit o singura data  masina de spalat functionala.Furtunul de la dus il lua un roman si-l tinea doar pentru citiva dintre ei.Sincer,nici nu prea imi doream sa ajung in week-end la garaj,datorita gastii de acolo(cea de la momentul respectiv).Nu regret ca nu m-au mai chemat...chipurile nu am ajuns la o incarcare.Dar am asteptat mesajul disponentului...mesaj pe care a uitat sa il trimita,ina tipa ca el l-a trimis.In sfirsit...o firma dupa care nu prea imi pare rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.