Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

problema intarder man tgx


Postări Recomandate

  • Members

Salutare la toti colegii. Va rog care poate sa ma ajute si pe mine cu un sfat. Am un camion Man tgx 18.480 luat in leasing si de curand am o problema cu intarderul in sensul ca  tine cateva secunde dupaia scapa si nu se mai simte nimic cand il trag. Camionul are 840000. . Va multumesc si multa stima. Drumuri bune

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu apare nimic pe test colegule. Ca am facut. Cineva mia zis ca trebuie completat uleiul la cutie ca am inteles ca , comunica cu cel din intarder. Mai astept pareri. Oricum multumesc frumos pentru parere. Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu s-ar putea sa ai dreptate. De curand mi-a aparut in bord codul ZBR 00111-10 care am inteles ca e de la sonda de apa ca ar fi intrerupta. O sa o schimb sa vad daca tot la fel mai face. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu s-ar putea sa ai dreptate. De curand mi-a aparut in bord codul ZBR 00111-10 care am inteles ca e de la sonda de apa ca ar fi intrerupta. O sa o schimb sa vad daca tot la fel mai face. Multumesc

Eu ti-am zis ca e ceva electric .  Acum , tu nu ai vorbit de codul de eroare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

a fost mai grava problema colegii decat credeam. Scriu aici ca poate mai are cineva vreo problema asemanatoare si sa stie ce e de facut. intarderul in afara de faptul ca nu mai tinea cateodata la ultima cursa a inceput sa faca si un zgomot cand il trageam ca o pacaneala. cand am iesit dupa autobahn , semaforul era rosu, am franat si cutia cand a scos-o din viteza a zecea sa o bage in a cinncea normal a facut doua zgomote puternice ca si cum ar fi ingramadit ceva si am ramas cu camionul blocat  pe loc de tot. Concluzia s-a spart rulmentul din intarder  si a bagat bilele in reductor , a ingradit si l-a facut praf. S-a spart si carcasa s-a scurs uleiul din cutie. Dezastru. pret reparatie 4000Euro reconditionata si 10 mii 500 fara tva cutia noua de fabrica. Daca cineva intampina aceeasi problema ca mine la primul semn sa verifice intarderul ca sa nu se ajunga la asa ceva. Multa sanatate si drumuri bune la toti colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

sincer imi pare rau,e o cheltuiala neprevazuta ,totusi verifica si istoricul de service...posibil sa fi avut probleme si sa nu iti spuna tie cind ai luato  in leasing...sau afla cine a avuto inainte si a predato..si il intrebi pe ala...macar sa stii cum sta treaba...pentru ca daca stiau ...poti pune altfel problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Colegii in istoricul de service nu apare nimic. Toata vina a fost a mea ca trebuia cum a aparut zgomotul la intarder sa o duc in service. Nu mam zgarcit dar pur si simplu nu au fost bani. Acuma na asta e invatare de minte. Va doresc la toti colegii drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.