Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ELRO DRIVER SERVICES SRL


Postări Recomandate

  • Members

"Esti sofer profesionist? Ai experienta min. 2-3 ani in transport international cu camion 40tone? Vrei sa fi tratat pe masura muncii tale ?

Te cautam pe tine
- Persoana serioasa si motivata
- Vorbitor de limba germana si/sau engleza, nivel conversational
- Posesor permis de conducere valabil - C+E
- Atestat profesional - Driver qualification Card - VALABIL
- Card Tahograf
- Atestat ADR
- Disponibil pentru relocare in Germania

Ce iti oferim ?
- Contract de munca in Germania, pe o perioada nedeterminata,
- Salariu mediu lunar 1800 - 2000, €
- Diurna intre 12 € si 24 € pe zi
- Asigurare de sanatate (AOK - Germania)
- Asigurare de somaj (in Germania)
- Contributie la fondul de pensii (in Germania)

ELRO DRIVER SERVICES, membru al ELVIS-AG Grup, Germania, iti ofera aceasta oportunitate:
ATENTIE, NOI NU PERCEM COMISION DE INTERMEDIERE !!! "

 

  Cam asa suna anuntul pe BestJobs. Eu am aplicat la ei chiar daca nu am C+E. Am aplicat la ei fiindca mi sa parut interesant urmatoarele puncte: "- Disponibil pentru relocare in Germania; - Asigurare de sanatate (AOK - Germania); - Asigurare de somaj (in Germania); - Contributie la fondul de pensii (in Germania)". Astazi m-au sunat si am vorbit cu ei, le-am spus ca sunt incepator si ei m-au intrebat cat de incepator, eu: foarte incepator din punct de vedre legal, adica nu am C+E. Doamna/domnisoara de la capatul celalat al telefonului a ramas putin surprinsa :)), i-am spus ca am mai lucrat pe masini mari gen 8x4 sau 6x4 in santier inchis si pe deasupra am cunostinte mecanice. I-am spus ca urmeaza sa imi iau permisul de C+E iar ea a zis sa o sun cand mi-l iau. Ulterior am primit un mail de la ea cu un nr de telefon.

  Intrebarea mea este daca cineva de pe aici detine informatii despre firma ELRO DRIVER SERVICE SRL membra a ELVIS-AG Grup, Germania(http://www.elvis-ag.eu). Si ce parere aveti despre punctele subliniate de mine (- Disponibil pentru relocare in Germania; - Asigurare de sanatate (AOK - Germania); - Asigurare de somaj (in Germania); - Contributie la fondul de pensii (in Germania) )

 

Multumesc.

 

 

 

 Fara culori te rog !

Editat de oldtrucker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

uite unde zice ca a lucrat 

-citez:

Postat 12 iulie 2015 - 08:16

  Salutare colegii,

 

  Am si eu o problema cu franele la un Iveco Trakker 6x4 din 2008, se tot deregleaza cam la 2 luni si m-am tot saturat sa dau jos 8 cauciucuri si 4 tambururi. Mai are cineva problema asta? Cunoaste cineva pe vreun mecanic care cunoaste bine problema si ma poate ajuta? Sau macar un sfat!

 

vezi ca a lucrat si fara permis ???:-w

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stati mai usor colegilor, nu sariti pe mine cas' si eu mic :-p . Numele firmei unde am lucrat nu conteaza fiindca este una mica. Am lucrat pe basculanta in santier inchis, adica nu eram nevoit sa ies pe drumurile publice. Si in ultimul timp ma gandesc sa trec la tiruri, deoarece salariile care sunt prezentate pe aici (1500 eur) sunt foarte atragatoare fata de salariul dinainte (2000 lei daca aveai acte si un patron generos). In curand imi voi lua si eu permisul si mi-am zis sa cercetez terenul sa vad si eu cu ce se mananca soferia asta, cu ce probleme va confruntati, care is firmele pe lista voastra neagra si altele...
 
 Drumuri bune! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Prietene  , cum te-au angajat ? Asta-i intrebarea 

Din punctul meu de vedere are importanta cum se numeste societatea , pentru a afla si organele abilitate ale statului de inca o societate  ce comite ilegalitati .  Tu daca ai lucrat ,,sofer" chiar si pe camp , inseamna ca ai lucrat la negru , ca nu aveau cum sa-ti scrie pe contractul de munca  sofer ! 

Eu insa mai fac o afirmatie , cred ca tu ne pacalesti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Eu am intrebat daca stie cineva detalii despre Elro Driver si s-a ajuns la cu totul altceva. Ma aplec in fata dumneavoastra pentru atitudinea pe care o luati dar nu este nevoie. Firma la care am lucrat nu mai exista datorita crizei. Imi stiu drepturile si nu am nevoie de Batman ca sa ma salveze. De lucrat, nu am lucrat la "Obama" (daca sti ce zac :P ). In concluzie eu vreau sa ma fac sofer de tir, asa ca am venit aici in speranta ca voi gasi un raspuns la intrebarile mele. Dar.....

 

  Multumesc :) si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

incet si cu rabdare le vei capata..numai ca colegii iti atrag atentia ca deja ai comis ''ilegalitati''...lucru care nu presupune nimic bun in meseria asta..asa vei accepta si alte ''aberatii'' si atunci ....daca doresti sa te apuci de aceasta meserie nu iti bate singur joc de tine si de ea..invata si lucreaza corect

cit despre intrebari...au aparut o gramada de firme europene..nu le putem sti pe toate..pina acum observ ca nu stie nimeni de firma asta..cit despre relocarile alea...depinde unde se face contractul si angajarea..daca se face contract german e logic ca din banii tai se duc procente la asigurari..pensie..etc..dar trebuie sa stai ceva ani pe acolo pentru pensie...sa nu fie apa de ploaie..fii atent la ce scrie nu la ce spune..ca asa e frumos totul..din vorbe...cind semnezi si incepi apare ''lupul'' :-B  :-B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.