Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Edy Spedition


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

Se pare ca asa este am intrat pe site-ul lor si am vazut ca angajeaza soferi profesionisti cu minim un an experienta si nu se mai percep garantii materiale ca înainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

eee nu is sensu ca is hoti...

numa pe ei nu ii intereseaza soferii, banii sa vina numa, cel mai mult ma disperat cand opream la peco, si sunam si cate o ora pana raspundea dispeceru, asa se intampla si cand trebuie sa iti rezerve loc pe vapor sau la descarcat, si camioanele voi le vedeti ca is volvo bune, da nu ii deloc asa, au cele mai simple dotari, practic is cele mai ieftine pe care le puteau cumpara, la ei la service, plin de camioane stricate, care par noi.

asta e situatia la edy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Lucrati la Edy domnule red? astia vad ca isi cam bat joc de soferi,dar la bani? si acolo am auzit ca sunt probleme destul de mari.     

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Peste tot sunt probleme.Credeti ca la Dunca Expeditii e viata roz ???.Si la ei sunt cazuti in cap.De cele mai multe ori, cand romanul ajung intr-o pozitie unde este sef peste altii, sau care depind de deciziile acestuia, ala esti.Nu-i mai ajungi la nas nici cu avionul, fiindca-i dincolo de posibilitatea fireasca a lucrurilor.Cei mai multi sunt pusi in posturi cu pile, relatii, cumetrii, rudenii, mita,...in general, necinstea si incompetenta conduce lumea (si e valabil nu doar la noi).Mi-a placut filmuletul lui Apostol, dar nu mai stiu ce melodie este ca fundal.Cred ca Tehnotronik, da` n-as jura. ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Am un prieten care lucreaza la o firma de Logistica..mi`a povestit dc a trecut firma Edy 1 an minim exp la angajare.....Pentru ca erau atat de idioti soferii(ma refer la cei fara experienta angajati) incat pana la iesirea din incinta firmei isi rupeau frate oglinzile ... avand in verede ca o oglinda costa cam 1300 ron ma gandesc cand reuseau sa iasa din firma ce distractie era... :o.

Sorry daca e off topic . ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Ce tampit poti sa fii ca atunci cand pleci de la firma sa izbesti camioanele de portile institutiei,sa rupi oglinzile,sa zgarii masina de toate zidurile, aia cred ca nu au facut scoala de soferi de nu sunt in stare sa mearga cat decat cu un camion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

asta nu e nimic sa vezi ce am citit pe un forum.ia dat masina la un incepator si ia spus ca daca pune pe pilot automat masina merge singura.zis si facut, merge ,,incepatoru''pe autostrada baga pilot automat si se duce in spate sa doarma:)):)) si a izbit masina:)));)):)):)):)):)):))=)))altii habar nu au  cum sa schimbe nici dupa un an de experienta.nu ma laud dar nu am mers mai mult de 700 km si ala care mi-a dat TIR-ul dormea (eu nu mersesem niciodata cu masini mari decat la scoala care nu am facut mai mult de 2 ore si la examen cand am dat orasul) si am mers si in decembrie cand era zapada.e foarte belea sa vezi in oglinzi si sa stai la inaltime. ce emotii am avut atunci cand m-am pus la volan,nu stiam sa reglez nici scaunul ma ridica prea sus sau cum sa trag volanul la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Aia cu soferul care avea pilot automat am auzit-o si eu de la taicamiu,dar a zis ca a pus pe pilot automat si s-a asezat pe scaunul din dreapta,si intr-o curba s-a rasturnat ;D. Ala chiar nu stia  nimic despre camioane :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asta nu e nimic sa vezi ce am citit pe un forum.ia dat masina la un incepator si ia spus ca daca pune pe pilot automat masina merge singura.zis si facut, merge ,,incepatoru''pe autostrada baga pilot automat si se duce in spate sa doarma:)):)) si a izbit masina:)));)):)):)):)):)):))=)))

Stai tu linistit, ca asta e o poveste ca intre pescari. Cam nimic adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Am lucrat si eu la Edy, la bani nuau fost probleme, garantia am primit`o toata inapoi la lichidare, masina a fost aproape noua, nua m avut probleme tehnice cu ea. Grila de salarizare este mica, muncesti mult pe bani putini, dar asta se intampla oriunde in Romania, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • VIP

Grupul Edy ajunge la 135 de camioane noi contractate in acest an de la Mercedes si Iveco

Grupul de firme Edy a achizitionat 135 de camioane marcile Iveco si Mercedes, in urma unei licitatii la care au participat toti dealerii de profil, vehicule care urmeaza sa fie livrate in urmatoarele saptamani, a declarat directorul operational al companiei, Florin Gontariu. El a precizat ca grupul din domeniul transporturilor ar putea realiza o noua serie de achizitii de vehicule pana la sfarsitul anului. "Folosim zilnic aproape 100% din capacitatea de camioane. Perspectivele pentru acest an si cererile clientilor ne-au determinat sa organizam anul acesta o prima licitatie de cumparare de camioane de transport si distributie. In urma licitatiei, Edy va achizitiona in urmatoarele cateva saptamani 70 de camioane de transport Iveco, 30 de camioane de transport Mercedes si 35 de camioane de distributie Mercedes. Valorile contractelor sunt confidentiale, dar putem spune ca fiecare dintre ele are nivelul de ordinul a milioane de euro. De asemenea, preconizam ca vom creste din nou flota spre sfarsitul anului, bineinteles in functie de evolutia cererii", a spus Gontariu. Grupul Edy, care detine o flota de aproximativ 1.000 de camioane, activeaza in domeniile transporturilor, logisticii, service si distributiei de combustibili prin firmele Edy Spedition, Edy Logistics, Autocamion Service si Diesel One. Anul trecut, grupul detinut de omul de afaceri Alin Popa a realizat afaceri de circa 500 milioane de lei, iar pentru 2010 reprezentantii companiei se asteapta la un nivel cu 20% mai mare. Edy a fost infiintat in anul 1991 si are 1.500 de angajati.

Sursa:

http://www.zf.ro/auto/grupul-edy-ajunge-la-135-de-camioane-noi-contractate-in-acest-an-de-la-mercedes-si-iveco-6228661

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.