Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Edy Spedition


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • Members

Am un prieten care lucreaza la ei si face pe intern acum. Au scos o gramada de camioane de pe extern iar multe altele au ramas abandonate prin parcari. Salariile nu se mai dau la timp, ramai fara motorina, care se da cu pipeta maxim pana la 100,150 de litri. Au inceput saracii soferi sa faca foamea. Dar deja si-a anuntat ca va intra in insolventa. 300 de camioane le-a luat banca ING si mai urmeaza sa dea din ele. Deci va dati seama restul ce urmeaza. Nu mai e viata de era odata la Edy, e naspa rau situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Nu stiti cu ce firma de leasing a lucrat edy?Vreau sa iau de la ei in reposesie un Mercedes-Benz Actros 1841 mp3,Volvo FH 440

                                                                                                                Va multumesc,drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Nu stiti cu ce firma de leasing a lucrat edy?Vreau sa iau de la ei in reposesie un Mercedes-Benz Actros 1841 mp3,Volvo FH 440

                                                                                                                Va multumesc,drumuri bune!

pt volvo este VOLVO TRUCK CORPORATION cu reprezentant fiscal VOLVO ROMANIA SRL din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din pacate EDY va fi in curand istorie...n-are cum sa se reabiliteze, momentan este in reorganizare sub un administrator judiciar, avand datorii uriase( numai la ING au de dat vreo 8 milionane de euro) la care se mai adauga alte sume deloc mici.De unde sa plateasca atatea debite? pacat...o firma mare dispare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

voi chiar credeti ca o sa dispara, numai firmele de stat dispar asa peste noapte pentru ca toti fura ce se poate, va renaste sub comanda altui patron sub un alt nume da nu va disparea pur si simplu a durat ceva ani sa se dezvolte nu va disparea in cateva luni ca prin magie.

Voi credeti ca are mai multe datorii decat valoreaza firma nu prea cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu stiti cu ce firma de leasing a lucrat edy?Vreau sa iau de la ei in reposesie un Mercedes-Benz Actros 1841 mp3,Volvo FH 440

                                                                                                                Va multumesc,drumuri bune!

Al meu si inca vo cateva la niste colegi is luate  prin bcr leasing (volvo) .... de restu  nu stiu  dar  or fii ceva camioane cu bcr.... ce a fost la ing sa dat inapoi... chiar maine am inteles ca vin cei de la leasing sa mai ridice 2 iveco si un volvo de la noi de la coloana.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stai tu linistit, ca asta e o poveste ca intre pescari. Cam nimic adevarat.

Așa e iti dau dreptate când am citit chiar mam gândit un pic bă chiar in halu asta nu are cum dai dreq de treab asta e banc clar! Nu cred ca as putea vedea așa ceva si nici nu as dorii sa vad doamne fereste!!! Si cu faza cu oglinzile mi se pare trasa de par cat de Prost poti fi? Si nu se Mai semneaza proces de primire? Pai cand te gandesti cat platesti pentru o chestie si mai ales k incepator din contra ca tre sa fi cu ochii in 360 de grade....hai sa avem succes in tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Cam asa e cu treaba la Edy. Am vazut la reprezentanta Mercedes de pe centura Bucuresti zona Chitila, ca au adus multe Mercedesuri. La Dunca in garaj, tot la fel am vazut multe Volvo-uri si semiremorci. Ce am auzit, acuma nu stiu sigur, ca Dunca a luat vreo 2 contracte pe care le-a avut Edy, inclusiv cel de la bere, acuma nu stiu exact, doar ce am auzit si eu. Pacat de firma asta Edy Spedition.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu angajează momentan am vb eu ieri cu cineva de la resurse umane dar mia acceptat cv ul si cand o sa fie un post liber care se potriveste profilului mă contacteaza....:))adică la ani si la mulți ani măcar m au refuzat foarte politicos si au vorbit foarte frumos pt asta nota 10 am dat si eu de un angajat care a știut sa explice km ce consta postul de sofer ce înseamnă a fi sofer la edy si mai ales sa vorbească așa frumos oricum firma momentan trece prin o perioada neagră ca si financiar vorbesc asta din ce am înțeles de la acest om așa ca nu va așteptați sa angajeze prea curând mergem mai departe drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Un articol publicat in ziarul Adevarul la sfarsitul lunii august :

http://adevarul.ro/economie/stiri-economice/la-doua-luni-moartea-patronului-edy-spedition-mai-mare-transportator-si-a-cerut-insolventa-1_50b9fe487c42d5a663ae8a34/index.html#

Pentru cei ce stiu sau lucreaza la Edy , va rog sa informati daca s-a rezolvat cu dosarele de insolventa sau sunt noutati despre aceasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.