Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Are cineva cap tractor la lkw walter?


Vizitator

Postări Recomandate

  • Members

sunt disperati sa caute tractionisti pe ruta DE>UK si pe FR>IT

dar daca le ceri oferte... 0.91km pe DE>UK si iti platesc numai ferry-ul... and thats it.. restul te descurci singur
n-au dispecerat, deci te freaca zilnic de 3-5 ori cu locatia masinii, problemele la incarcare si descarcare ti le rezolvi singur... te suna soferul, tu suni la ei.. si astepti sa faca ceva...

ca tractionist numai soferul face mai multi bani ca tine... in rest cum zic colegii de mai sus...

din ce am auzit e aceiasi poveste ca la toate firmele mari de logistica... daca ai 5-10 camioane atunci ai preturi bune, carduri de motorina bune, nu te freaca la km.. isi dau silinta sa meaga tot timpul

daca esti mic si ai un singur cap tractor... slabe sanse sa depasesti 500 euro profit pe luna

Editat de marinmarfa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

offtopic,mai ai unul eliminat,ramine doar cel care are legatura cu subiectul unde ai postat,citeste te rog titlul si observa discutia ca sa nu mai fii oftopic te rog,la fel..daca vezi anuntul unui coleg nu intra peste el..succes

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

Salut,vorbind de lkw walter,ma mira totusi ca toti spuneti ca platesc putin,eu lucrez sofer in suedia la o firma care are 2 camioane,si facem transport numai si numai pentru lkw walter,iau semiremorca din port trelleborg sau malmo descarc undeva prin suedia,incarc unde imi da incarcare,duc inapoi semiremorca in port ,la fel trelleborg sau malmo si am salar 2700 euro fix ,deci cu cat ramane firma de isi permit sa imi dea asa salar ,daca spuneti ca walter plateste putin,specific ca fac in jur de 15000 de km lunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.