Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Frigoexpres


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Colegi  eu ii respect foarte mult  si sefi de coloana sunt de treaba Claudiu ,Marius , Nicu si fostu meu sef dl. Petrila,  eu am lucrat la ei in 2004 si am adus multi prieteni din RESITA  nu e firma mai buna  ;D

sunt  profesionisti la conducere cu respect. . N M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegilor  eu lucrez la frigo nu de mult

in prima faza eu zic ca ii bine

povesti de parcare "cati colegi atatea pareri"

nu ii vorba de spaga

daca vrei sa lucri ai unde sa lucri si nu moca ca pe bani

cum zic uni 1500 ron ii ceva normal 5000km un sofer bun ii face pe tara in 10 zile

LA 9500KM ITI DAU 2700RON

ACUM S A STRICAT TREABA UN PIC  DIN CAUZA DEPOZITULUI KAUFLAND CURSELE SUNT SCURTE

DAR CU SIGURANTA ISI REVINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Pentru a da informatii corecte colegilor care sant in cautarea unui loc de munca,situatia se prezinta in urmatorul fel;se cere experienta,daca nu trebuie sa gasesti pe cineva sa te ia 1 luna cu el pe cabina,la angajare depui la caseria firmei o garantie de 1600 ron,altfel nu mergi mai departe,dupa aceia esti repartizat la unul din cei patru sefi de coloana,iti da o masina in primire,de regula majoritatea sant masini bune,mai sant si din cele care nu se incadreaza la consum,una din probleme sant orele de TK neacordate,faptul ca au pierdut contractele cu Kaufland Ploiesti,de aici reducandu-se KM,deci bani mai putini.Dispecerul principal este Dnul.Laza Dorel,este omul care dirijeaza toate camioanele firmei,iar sub el se afla Dispecerul Ploiesti si Dispecerii din dispeceratul Oradea.Pe langa cei 1600 ron pe care-i depui o sa ti se opreasca o garantie echivalenta cu patru salarii,undeva intre 3000 si 4000 ron.Consumul de carburant la Volvo 440 pleaca de la 29 l%KM,in functie de tonaj se ajunge pana la 37\38%la 22T.Esti platit la KM,plin,gol,media este de 2,5[doua mii cinci sute]per KM.Daca nu ai cursa nu esti platit ,daca stai prin garaj nu esti platit,deci ti se plateste numai ce se invarte roata.In ultima perioada KM sant foarte putini,se sta mult in parcarea de la Kaufland Turda,daca nu esti din zona nu o sa iti convina sa faci comunitate la Turda,cursele de extern le fac numai bihorenii,cei care cotizeaza pentruextern,nici macar cursele de Ungaria pe care le refuzau V.I.P.-urile nu le mai prinzi.In legatura cu stocul de motorina,acesta nu trebuie sa depaseasca 50 l la destinatie,camion+TK adunate.La incarcare tu incarci cu liza electrica,la fel si la descarcare,la majoritatea firmelor gen Kaufland,Lidl,Billa,etc.La bani sant in general corecti,in data de 15 ale lunii ti se vireaza banii pe card,minus depasirea de motorina daca nu mentii stocul la 50 l,sau lipsa marfa,daca exista reclamatii.Au trei tipuri de dube Schmitz cu carlige,Schmitz cu perete despartitor cu doua zone de temperatura,Lamberet SR2 si Futura cu perete cu TK si fara perete Carrier.Capurile tractoare cele mai multe Volvo,440 460,440 Euro5 si Dafuri,90%automate.Se circula fiecare cum se descurca,numai la program nu prea ai cum sa mergi deoarece ai ore de descarcare in general ora 5. Cam astea ar fi minimul de informatii reale pe care le pot transmite colegilor care sant interesati de Frigoexpres,in rest stiti cum este vorba soferului,fiecare cum se descurca.                                                                   

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • Members

Eu nu inteleg cum vine asta,sa platesti 1600 de lei,de parca ti-ar face un serviciu ca te anagajezi la ei.La urma urmei e si in interesul firmei.Noi,soferii suntem de vina ca acceptam orice,si mai marii statutului ca nu fac nimic cu patronatele,fiecare ce  il duce capul.Drumuri bune colegii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.