Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sofer 44 ani caut loc de munca stabil


cristizam

Postări Recomandate

  • Members

Sofer 44 de ani din Bucuresti serios corect si familist cu experienta profesionala in transporturi nationale si internationale de marfa si persoane pe autocar si camion 3,5 si 7,5 to permis conducere toate categoriile  A.B.(1993) C.D.E (2008) 8 ani am lucrat ca instructor auto,fara incidente rutiere de nici un fel adica cazier auto curat in 22 de ani,atestat transport marfa,atestat transport persoane,card tahograf digital,limba engleza,italiana,conversational,pasaport,fara vicii non-alcol si nefumator,analize medicale,test psihologic siguranta circulatiei,cazier judiciciar curat,caut un loc de munca stabil ca sofer singur sau in echipaj la o firma serioasa unde sa se recunoasca si sa se apreciaze omul,efortul ,si valoarea muncii depuse iar patronul sa inteleaga ca angajatii sunt oglinda firmei si trebuie tratati cu respect si demnitate. 
Cu stima Cristi telefon 0762126126

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un asa CV ma mir ca nu ai gasit inca...internetul e mare..da search si alege..ca ai de unde..important este sa nu te vinzi ieftin..marea majoritate a angajatorilor cauta forta de munca ieftina...Si cel mai important...sa poti demonstra si in practica tot ce ai scris in CV ul de prezentare..mult succes..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

O fi serios acum , ca acum 4 luni i-am cumparat bilet de avion , i-am intocmit acte de angajare si in ultimele 5minute s-a razgindit , lasindu-ma sa il astept in Aeroport in anglia , si la telefon nu araspuns vreo 2 zile pina am renuntat sa il mai caut ,( ramanind fara o explicatie )dar cine ajunge ca mine ca mine sa pateasca . . .

 

cine doreste-i pun la dispozitie acte scanate , CM ,fisa postului , etc 

 

 

Dar cum am spus , acum o fi serios ,corect . . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asa este stimate domn Costea mi-ati cumparat bilet de avion eu am trimis bagajul la Londra cu autocarul pe cheltuiata mea ca de..bagajul la cala este scump...si inca de la inceput am avut o conventie verbala ca salariul sa mi-l virati intr-un cont unde eu eram cotitular,de fapt a fost singura conditie pusa de mine pentru angajare....bun.... lucru cu care ati fost de acord din prima zi pana in ultima zi in care m-a sunat sotia dvs sa-mi comunice ca nu poate sa virze banii in alt cont...si ca eu trebuie sa fiu neaparat titularul contului altfel nu pot sa beneficiez de salariu pentru ca titularul adica fiica mea nu este angajata la firma desii eu v-am trimis o declaratie pe propria raspundere ca sunt de acord ca drepturile salariale sa-mi fie livrate in contul respectiv unde sunt cotitular....imediat v-am sunat si va citez cu cuvintele dvs si accent ardelenesc.... ''draga domnule am avut o intelegere verbala nu scrisa si sotia mea este mai catolica ca papa si vrea sa lucreze corect '' si mi-ati mai dat un exemplu ca daca noi am merge la furat si pe mine ma prinde dvs spuneti ca nu a-ti participat pentru ca nu avem nimic scris si am avut doar o intelegere verbala .....in orice caz urat exemplu mi-ati dat dar care mi-a deschis ochii.....dupa care am incercat sa mai vorbesc cu sotia dvs si nu am reusit adica nu mi-a raspuns la telefon....ce credeti ca trebuia sa fac cand dumneavoastra stimate domn patron Costea ati schimbat regulile jocului in timpul jocului !!! si de ce nu spuneti ca in contractul pe care nu l-am semnat era trecut doar salariul pe tara fara diurna....deci diurna facea parte din intelegerea verbala !!! ps.. nu mai am varsta sa cad in plasa domnule Costea !!! mult succes

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Rog un moderator daca nu am voie sa postez o copie dupa acest e-mail sa-l stearga... si inca ceva nu m-ati asteptat la aeroport pentru ca citez ''parcarea este foarte scumpa'' si acum am mailuri-le cu indicatiile de unde sa iau autocarul si sa ajung la BRENT CROSS iar cand ajung sa va sun si veniti sa ma luati asa ca nu mai deformati adevarul..

''Contul bancar trebuie să fie neaparat pe numele dvs, nu se poate deconta diurna altfel.

O împuterniciți pe doamna la bancă pe contul dvs. altfel nu puteti sa va luati banii.
Să nu uitați să scrieți pe bagaj nr de telefon (+447525346433) LONDRA și numele Lucian.
Atașat vă trimit cartea de muncă pe care o semnați unde e x și scrieți ”am primit un exemplar” și fișa postului pe care le semanți apoi le retrimiteți scanate.

Pentru orice alte nelămuriri vă stăm la dispoziție.

A. C.
+4074xxxxxxxxxx
..................................................................................
O&L SPEDITIONWAGON SRL
TVA (VAT) RO27322105

ADRESA:

str. Tamasi Aron, nr. 6-8, Cluj-Napoca, ROMANIA

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  NU intru in polemica, bagajul v-am rugat sa-l puneti la autocar , nu pentru ca e scump ci pentru ca un sofer cind pleaca in cursa prima data are 150 kg de bagaj: oale ,butelie ,pilota,perna ,invertor , si tot cea ce dv nu ati trimis, eu m-am dus la autocar sa ridic bagajul ,si era 15kg intr-un rucsac de turist, pe care l-am returnat inapoi , ca va cerut sotia sa va  faceti cont pe numele d-voastra vi se pare ciudat ? sa viram banii in contul ficei d-voastra vi se pare normal? stiti multe firme care vireaza diurna si salarul in contul rudelor? sau acum cind cautati firma serioasa ati precizat ca banii se vireaza in contul apropiatilor ? sau acum noului angajator o sa -i raspundeti la telefon  , ca doar no avea si asta accent ardelenesc. . .

    eu nu am 3 conturi si tot atitea pseudonime  , v-am recunoscut dupa numarul de telefon ca atfel odata sinteti  zcristi33

 

Sofer serios si responsabil 43 de ani din Bucuresti cu experienta in transporturi nationale si internationale de marfa pe auto 3,5 si 7,5 to permis conducere toate categoriile cat A.B.(1993) C.D.E (2008) fara incidente de nici un fel adica cazier auto curat in 22 de ani,atestat transport marfa,transport persoane,card tahograf digital,cunostinte mecanice si electrice,limba engleza,italiana,pasaport,fara vicii non-alcol si nefumator,analize medicale,test psihologic siguranta circulatiei,cazier judiciciar si rutier valabile,caut de munca ca sofer 2 in echipaj pentru experienta 1-2 luni 
Cu stima Cristi tel 0762126126

 

cristizam

 

caut un loc de munca stabil ca sofer singur, 

stabil adica  odata esti CRISS CRISTI , alta oara esti Cristi Zam , alta oara esti Cris Zam...  apoi zcristi33 

 

 

 

uite cum face lumea din pix un pic de vechime si un pic de autoreclama si cineva care nu stie, o sa creada ca esti sofer profesionist ,conform CV . . apoi o sa intrebi pe forum de un loc de munca usor si bine platit 

 

 

sper sa gasiti un "batron" fara accent ardelenesc  ..domnu draga

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

adevarul e undeva la mijloc..din ce observ..unul a dorit sa se angajeze...dar datorita contului ca nu era titular  nu a mai plecat..[aici ma gindesc ca era ok sa spuna ca nu mai pleaca..si gata ]....celalalt ca a fost sa il ia de la avion..dar de fapt nu il lua de la avion..ci doar s-a dus sa ia bagajul de la autocar...

Acum conteaza prezentarea..de aceea imi place sa verific lucrurile..ies la iveala detalii interesante..

Sincer..un cont se face la orice banca in maxim 15 minute..daca nu e aglomeratie...indiferent de euro..lei...

..si tot sincer...salariul se poate trimite in orice cont doreste angajatul..nu e nevoie sa fie titular..aveam un coleg care primea in contul sotiei..si era un traseu destul de sinuos..lire..zloti..euro...lei...si tot intrau...cred ca de vina a fost comunicarea....Primul isi facea daca era un cont si punea imputernicit pe cine dorea..al 2lea...trimitea banii unde era contul..si se rezolvau toate..intelegere sa fi fost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nici eu nu vreau sa intru in polemica...lucrurile sunt simple referitor la cele doua conturi > pe contul vechi nu am mai putut intra din cauza ca nu mai pot accesa vechea adresa de mail..probabil se poate verifica de catre moderatori ca am tot incercat sa recuperez parola dar eu nu puteam accesa contul de mail sa citesc noua parola trimisa pentrut contul de pe soferii.ro...atunci mi-am facut un alt cont pe o alta adresa de mail ...deci nu am avut niciodata doua topicuri deschise pe doua conturi in acelesi timp...referitor la cont nu mi-am facut cont bancar din simplul motiv ca am o poprire la banca deci nu din comoditate sau lipsa de timp ,,,lucru explicat inca de la inceput si acceptat de comun acord pana la un moment dat,si cand lucrurile au intrat in ceata rau iar sotia dvs nu mi-a raspuns am hotarat sa nu mai vin si chiar va rog frumos sa pune-ti si mesajul sau mailu-l pe care l-am trimis inainte de plecare si v-am explicat cam ce am explicat si aici ......nici macar nu v-ati dus sa ridicati bagajul pentru ca era un troller si avea 45 kg pentru  care am platit tur retur 430 lei...multa bafta in continuare si toate cele bune

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

il voi lasa deschis inca o saptamina..dupa care il inchid,pina atunci te rog spunemi care dintre ele il vrei inchis..asta deoarece pe amindoua apare activitate..sa intrat pe primul azi la 12,10..si pe al 2lea la 16,43...deci utilizate...asa ca te rog decide care il opresti si pe celalalt il inchidem..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pe forumul SOFERII.RO urmatoarele activitati ale membrilor sunt strict interzise:
a. crearea si folosirea de "clone" (mai multe conturi ale aceluiasi utilizator). Descoperirea de catre moderatori a acestor conturi va duce la suspendarea definitiva a conturilor clonelor si suspendarea pe operioada de 15 de zile a contului principal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.