Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Moderators

Acest comentariu apartine userului Romeo 75....a fost eliminat de la topicul ''note firmelor'' deoarece este offtopic acolo,pentru a arata transparenta forumului  este mutat aici..  

 

 

KOL TRANS firma din Suceava, o firma care in tara promite marea si sarea, un salar +diurna 1800 E, bonusuri daca depasesti 13500 km,amenzile le platesc ei, la garaj gasesti internet, dus, masina de spalat. Cand ajungi in Zeebrugge Belgia apare si LUPUL! Diagrame noi, ca ai venit de acasa din concediu saptamanal!!!, daca nu ai norocul sa fie aproape zilnic!!! Unul dintre dispeceri -George cap de pluta- este paralel cu soferia si cu programul, dar are noroc deSumanari Neculai sau Kolea {patronul} care-l tine pe acolo. Acest dispecer nu stie absolut nimic despre soferie sau timpi de condus, dar stie sa spuna telefonic FACI TOTUL NOU si pleci in cursa, fara a tine cont ca tu esti obosit sau flamand. Cand ajungi acasa dupa 3 luni urmeaza decontul si este 99% sigur ca ai minim o amenda pe Belgia, apoi ti se opreste o garantie de 500E-pentru amenzi daca mai apar, iar daca nu ai acest noroc si te mai duci inapoi la munca primesti banii, daca nu astepti 6-7 luni, garantie amenzi. Mai pe scurt, nu se respecta programul,  la garajul din Zeebrugge nu ai ce cauta decat cu probleme mecanice. Kolea se lauda ca are pe nu stiu ce ofiter la politia din Bruxell, care rezolva toate, in Romania nu se teme de nimic. Contractul de munca in tara era de 4 ore, iar dupa ce a facut un fost coleg reclamatie pe la ITM si Casa de pensii  a platit la 8 ore. L-am sunat pe Kolea si i-am zis ca sunt obosit si trebuie sa fac pauza de 45 H, raspunsul a fost foarte simplu: LA EL LA FIRMA NU EXISTA PAUZA DE 45H ! Feriti-va daca nu vreti sa fiti slugi la acest mafiot. Daca aveti intrebari despre aceasta firma si pot raspunde sincer, astept. Drumuri bune si fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Nu stiu ce cauti pe acest forum, e pentru soferi profesionisti nu pentru tentative ca tine, comunitatea nu e pentru tine, tu ramai la balastiera ca acolo nu iti trebuie prea multa gandire si nici indemanare, un borcan de fasole si cam atat. , (Eliminat ) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
On 1/24/2016 at 11:24 AM, cico_3504 said:

Acest comentariu apartine userului Romeo 75....a fost eliminat de la topicul ''note firmelor'' deoarece este offtopic acolo,pentru a arata transparenta forumului  este mutat aici..  

 

 

KOL TRANS firma din Suceava, o firma care in tara promite marea si sarea, un salar +diurna 1800 E, bonusuri daca depasesti 13500 km,amenzile le platesc ei, la garaj gasesti internet, dus, masina de spalat. Cand ajungi in Zeebrugge Belgia apare si LUPUL! Diagrame noi, ca ai venit de acasa din concediu saptamanal!!!, daca nu ai norocul sa fie aproape zilnic!!! Unul dintre dispeceri -George cap de pluta- este paralel cu soferia si cu programul, dar are noroc deSumanari Neculai sau Kolea {patronul} care-l tine pe acolo. Acest dispecer nu stie absolut nimic despre soferie sau timpi de condus, dar stie sa spuna telefonic FACI TOTUL NOU si pleci in cursa, fara a tine cont ca tu esti obosit sau flamand. Cand ajungi acasa dupa 3 luni urmeaza decontul si este 99% sigur ca ai minim o amenda pe Belgia, apoi ti se opreste o garantie de 500E-pentru amenzi daca mai apar, iar daca nu ai acest noroc si te mai duci inapoi la munca primesti banii, daca nu astepti 6-7 luni, garantie amenzi. Mai pe scurt, nu se respecta programul,  la garajul din Zeebrugge nu ai ce cauta decat cu probleme mecanice. Kolea se lauda ca are pe nu stiu ce ofiter la politia din Bruxell, care rezolva toate, in Romania nu se teme de nimic. Contractul de munca in tara era de 4 ore, iar dupa ce a facut un fost coleg reclamatie pe la ITM si Casa de pensii  a platit la 8 ore. L-am sunat pe Kolea si i-am zis ca sunt obosit si trebuie sa fac pauza de 45 H, raspunsul a fost foarte simplu: LA EL LA FIRMA NU EXISTA PAUZA DE 45H ! Feriti-va daca nu vreti sa fiti slugi la acest mafiot. Daca aveti intrebari despre aceasta firma si pot raspunde sincer, astept. Drumuri bune si fara probleme!

Si ma gandeam eu de unde are nenea Kolea de porche 911 + numar preferential Kolea ! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
La 05/04/2016 la 19:49, RagnarAlex a spus:

Si ma gandeam eu de unde are nenea Kolea de porche 911 + numar preferential Kolea ! :))

Acel porsche panamera (nicidecum 911) cu numar de belgia kolea e al undei doamne. Ia si te mai intereseaza inainte sa faci o afirmatie de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

acum sa va spun si eu ceva despre kol trans....de baiatul care a mers 72 ore fara oprire si a adormit la volan pe anglia si a fost in coma 4 luni de ce nu spuneti domnule lupul?sau de cel care a adormit la volan pe germania si s a rasturnat pe loc drept?la garaj la ei cand ajungi iti da magnet si foi.am fost la garaj si am vazut cu ochii mei.eu reparam ceva la ei la mecanici si am auzit cum urla la soferi sa plece in cursa ca la ei nu s au angajat sa faca pauze.daca vor pauze sau sa manance sa stea acasa.tristul adevar este ca e bataie de joc,baiatul care a avut accident pe anglia il cunosteam personal si domnul kolea incearca sa musamalizeze tot.cei care va simtiti asupriti acolo ganditi va ca si angajatii au lege,nu doar angajatorii si luati masuri inainte sa aiba de suferit familiile voastre.va multumesc!drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
On 4/6/2016 at 8:49 AM, Lupul said:

Acel porsche panamera (nicidecum 911) cu nr de belgia kolea e al undei doamne. Ia si te mai intereseaza inainte sa faci o afirmatie de genul asta.

Tovaraşe daca eu iţi spun ca e 911 , nicidecum panamera. Sau mai are cumva un ML Kol ?:)) 

Ideea s-a inteles... Ca se fac bani pe spatele " proştilor" care cat de curand se vor deştepta... Mulţi au inceput sa o facă.

P.S.

 Esti cumva avocatul Kol Trans? Ca peste tot raspunzi tu de parca ai reprezenta firma. Ti-au inceput temelia ? Sau mai are doar sa te dea cu var?

Best regards !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@lupu Tovarăse, nu uita că tu îți ei salariul pe spatele acestor şoferi care lucrează la voi. Nu o mai arde gen interlop şi vorbeşte frumos sau taci din gură şi ajută-ți şoferii cu coordonate sau ce mai au ei nevoie.

În 09.2014 am asistat în birou la voi la un decont şi m-am speriat cum stau lucrurile. Săracul om a lucrat pentru voi 2 luni şi i-ați dat bani ca şi cum ar fi lucrat numai 2 săptămâni. 600 euro garanție de 30 zile pentru amenzi, 400 euro bani pentru consum ridicat de motorină, 200 euro pentru o triplă spartă pe care şoferul aşa a luat-o... Numai de nimernicii vă țineți! Parcă acum văd imaginea asta în față când patronaşu țipa cât îl ținea gura că acel camion (Man TGX 440) pe care a lucrat şoferul nu trece de 28-30% şi că nu are cum să pună din buzunarul lui banii pentru că şoferul a făcut consum de 32-34%. Cei asta? Eu aş fi trecut peste drum la ITM şi vă făceam plângere, mai apoi mergeam la ISCTR şi ANAF. Vă învățam minte să fiți superiori şi să vă bateți joc de săracii oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Oameni buni de unde asemenea prostii sa adormi la volan ca zice seful sa mergi ca numai iti da salariu altfel pai chiar asa am ajuns chiar numai avem nici macar o vertebra la locul ei nu se poate ,eu stiu asa esti sau nu deacord restul sunt povesti ,eu am intalnit colegi care ei spun cu gura lor da am folosit magnetul nu ca a fost obligat imi vine sa inebunesc cand aud asemenea chestii o cursa nu depinde numai de sofer iar daca cei ce sunt pusi (dispeceri sau cum se m-ai numesc)nu sunt in stare sa calculeze cursa in functie si impreuna cu soferul pai nu e decat vina lor nu suntem noi obligati sa-i stergem la fundulet pe incompetenti,oameni buni cand nu v-a convine ceva spuneti STOP,restul sunt basme e usor dupa ce ai lucrat cateva luni sau ani sa incepi sa spui aici fel si fel de lucruri .Imi cer scuze daca nu sunt la subiect dar m-am saturat sa vad ca tot ne dam loviti fara sa facem nimic cand totul e atat de simplu ma intereseaza pe mine ce porche are seful sau directorul sau nevasta sau mai nu stiu eu cine, nu ma obliga nimeni sa muncesc undeva unde nu sunt deacor cu regulile lor ,au trecut spre 27 de ani de cand tot ne violeaza conducerea acestei tari si  psihic si fizic si m-ai nu stiu cum si noi nu stim sa spunem un Nu unui om pana la urma urmei, stam si inghitim toate porcariile si venim aici sa ne plangem,Drumuri bune sa aveti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Ultima noutate despre aceasta firma care se duce usurel si sigur spre un mare ESEC, sta acest BISNITAR Kolea pe la usa unei scoli de soferi din Suceava ( de prin zona stadionului)  care face si cursul de atestat profesional, si "agata" cursantii promitandu-le locuri de munca cu 2000 euro, dar fara a le spune ca lucreaza pe telecomanda inclusiv in Germania sau diagrame "noi". Deja sta cu cateva masini parcate la garaj.( lipsa soferi) Nu va mai dura mult si o sa stea la usa maternitatii si cum se naste un baiat, ii face contract de munca la el la firma. A ajuns sa fie exact un lup flamand. Suna si fostii angajati si le promite diurne de 2000 euro, +salariul pe tara 200euro, masini la alegere, si tot felul de magarii. Am vazut ca sunt pupincuristi platiti de acest mafiot, care incearca sa ascunda adevarul real. Cred ca am sa sa trimit o adresa la organele competente din Romania si alta la cele din Belgia si Olanda, ca sa-i dovedesc cine este soferul de cariera. Am dovezi care vor ajunge la cei in drept si v-om vedea cum se descurca el si dispecerii lui bravi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
La 06.04.2016 la 0:40, cico_3504 a spus:

lupule....vezi ca forumul asta are ceva reguli...te rog sa le respecti..altfel ne parasesti la fel de repede cum ai intrat...sau cumva ti-ai facut cont doar din cauza comentariului lui Romeo 75...^-^

 

La 05.04.2016 la 14:54, Lupul a spus:

Nu stiu ce cauti pe acest forum, e pentru soferi profesionisti nu pentru tentative ca tine, comunitatea nu e pentru tine, tu ramai la balastiera ca acolo nu iti trebuie prea multa gandire si nici indemanare, un borcan de fasole si cam atat. , (Eliminat ) 

Adevarul doare,dar prostia gadila! ai grija sa nu mori de ras! Ce imi plac comentariile acestor Sfinti...( Adi, Gheorghe, Kolea...)

Editat de Romeo 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.