Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Nord Star Logistik srl


Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Members

Salut,

Nici nu stiu cu ce sa incep....

Nordstar logistik nu este o firma serioasa,incheie contracte cu DSV DANEMARCA si DFDS, pe care din pacate nu le respecta.

1. Pe Danemarca-Suedia ei garanteaza urmatoarele:

9000 km real se fac 6-7000 km;

Maxim 2 incarcari 2 descarcari,real ajungi si la 8 cu 8;

bonitatea firmei Dsv: ei spun ca platesc luna in curs + 30 zile,real se ajunge cu plata si la 60 75 zile dupa luna in curs;

Daca se fac mai mult de 7000 km, la plata te trezesti cu mai putini bani. Pui mana pe telefon,il suni pe Liviu Selaru care este un mare,dar mare mincinos si iti spune ca a verificat si ca nu au trecut o cursa sau 2 la plata,dar sa stai linistit ca iti prind acele curse la plata urmatoare. Si iti poti lua adio de la acele curse,pt ca banii pe acele curse sunt transferati in conturile Nordstar Logistik;

In afara de curse taiate de la plata,sunt taiati si km....si de multe ori la o cursa de 800 km, te trezesti ca-ti deconteaza doar 550 km. Il suni pe Liviu Selaru,acesta asigurandu-te ca se rezolva,sa stai linistit.....binenteles ca se uita si asta,iar daca insisti, iti va spune ca el nu poate sa stea asa dupa fiecare transportator,asta in conditiile in care ii platesti lunar o factura de dispecerat,factura pe care daca nu o platesti in cateva zile de la emitere,Liviu Selaru impreuna cu asociatul lui,trec la amenintari de genul : va oprim cardul de motorina,nu va mai dam curse...etc. Tu ii tot repeti ca DSV-ul nu ti-a facut plata,ca au trecut mai bine de 15 zile de cand trebuia sa faca plata,ii spui ca ai leasing la masina,ii spui ca ai cheltuieli,ca nu mai ai bani de mancare.....iar el iti spune sa platesti factura de dispecerat si apoi DSV-ul va face plata. O mare pacaleala,te duci si te mai imprumuti de ceva bani sa platesti factura de ispecerat si apoi constati cu stupoare ca nu intra nici un ban. Il suni iar pe Liviu Selaru,care te asigura ca tocmai ce a vorbit cu cei de la DSV si in maxim 2 zile banii sunt in cont,promite chiar si isi da cuvantul ca banii vor fi acolo. Dupa inca 4,nu 2 zile il suni iar sa-i spui ca nu au intrat banii si ca ti-a promis ca o sa-ti plateasca in 2 zile si el iti spune foarte hotarat: nu,eu nu am spus asa ceva.

Si mai sunt inca multe motive pentru care sfatul meu este sa nu lucrati cu NORDSTAR LOGISTIK sau in special cu LIVIU SELARU si ANDREI DUDUMAN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Salut colegii,

Am si eu 2 masini bagate la nordstar prin dsv, dar cu mine oamenii sunt ok. Kilometrii nu am facut mai mult de 8.300 dar tonajele sunt acceptabile, adica oamenii din birouri de la norstar au sunat la o incarcare in Suedia si mi-au dat marfa jos cand s-a depasit 24. In general am mers cu o medie de 21-22 tone. La plata eu mi-am primit toti banii de fiecare data, cu mici intarzieri, dar banii intra. Nordstar face autorizarile de plata, dar platile pleaca de la dsv, ei tin situatia alimentarilor si a facturilor, iar eu primesc pe email situatia curselor si ce am de primit dupa ce se trage linia. In cea mai proasta luna, care a fost in decembrie am primit 1500 si ceva de euro, dar am si lucrat mai putin de jumatate de luna, in rest primesc dupa ce imi trage motorina undeva la 3000 - 3500 euro de masina. Nordstarul mi-a facut carduri de motorina direct pe firma mea si imi recuperez si tvaul, adica imi vine factura de motorina neta, direct fara tva. La kilometrii s-ar putea si mai bine, dar am prieteni care lucreaza pe alte contracte mult mai cunoscute si acolo e mai jale, dar eu atata timp cat fac si 7000 km platiti la 0,90 euro eu unul sunt multumit. Masinele mai mult de 32 la suta nu imi consuma, politia nu are treaba cu tine, oamenii de la birouri isi fac treaba, fetele de la dispecerat sunt dragute si suntem multi romani care lucram prin nordstar.

Domnu Liviu mi-a rezolvat multe cereri cu bine, chiar si recalculari de kilometrii si plati, acum totul conteaza de cum pui problema si intr-adevar, daca esti cu facturile la Nordstar la zi. Daca le platesti serviciile sa stiti ca si banii iti intra la timp si motorina iti curge si roata se invarte;

Colegule de la haulier, sa nu te supara pe mine, ca eu cred ca stiu cine esti, dar si oamenii de la norstar sunt platiti de noi, daca tu nu le platesti facturile normal ca nu le vine fetelor sau lui Liviu sa te serveasca. Vezi si tu ca ai semnat contract de dispecerat cu ei si acolo nu scrie nimic ca tu trebuie sa le platesti cand iti intra tie banii. Acum fiecare isi stie socoteala lui, dar daca nu iti convine ceva, de ce nu pleci la alte contracte ca camioane sunt pe aici destule care sa iti duca marfa ta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • Members

Buna ziua,

Am avut si noi probleme foarte mari cu Nord Star Logistik s.r.l. si subsidiara acesteia din Bulgaria.

Atentie si prudenta mare cu aceasta societate cat si cu domnul Liviu Selaru si Andrei Duduman.

Nu recomand aceasta colaborare.

Noi am incheiat aceasta colaborare cu o paguba de 5000 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • Members

Buna ziua,

 

La insistentele domnului Liviu penru a sterge postul meu de mai sus am decis sa adopt o pozitie si anume NU sa sterg postul, pentru ca asta s-a intamplat pana la urma ci sa completez acest post.

 

Cu alte cuvinte, doresc sa aduc la cunostinta celor interesati de un parteneriat cu Nord Star Logistik ca intr-un final, dupa lungi asteptari, insistente si telefoane am recuperat suma pe care acestia o datorau companiei pe care o reprezint.

 

Va mutumesc.

 

P.S.: cred ca o asemenea pozitie corecta de altfel, este in beneficiul transportatorilor care nu intotdeauna au mijloacele necesare pentru a-si desfasura activitatea iar o colaborare defectuoasa intr-un moment important al dezvoltarii pot duce la faliment. Din aceasta cauza am decis sa fiu fair-play atata fata de transportatori cat si fata de Nord Star Logistik. Stergand postul, stergeam orice urma de informatie pentru transportatori. Ne completand postul nu eram fair-play fata de Nord Star.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Observ ca aproape nici un membru nu aveti datele de la profil editate .  E greu sa o faceti, sau nu vreti sa respectati regulamentul?  Va rog frumos sa completati datele la profil , nu de alta dar nu doresc sa fiu injurat mai tirziu .  Revin peste o saptamana pe acest topic sa vedem daca ma fac inteles . Multumesc pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi,vreau să-mi cer iertare lui Alca pentru ce am postat in luna mai in legătură cu comisionul de angajare care nu este adevărat.era scrisă altă persoană si nu Alca.îl rog foarte sincer să mă ierte,mulțumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

deci ai ajuns acasa si ai putut raspunde....acum daca vrei poti da lamuriri exacte....cineva a luat sau nu comision de angajare..??daca da...CINE..?  

pe userul Alca il scoatem din ecuatie..si discutia se purta parca la soferi cisterne olanda....ramine sa vedem daca ai aruncat aiurea cu noroi sau nu... :-B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Colegii, firma nordstar logistik este ok pana in acest moment.. sunt la ei de aproape doi ani si nu au fost probleme in ceea ce priveste primirea banilor  , problema este ca trebuie sa te achiti si tu ca sofer de atributiile ce l-e ai de ideplinit cu promtitudine, adica fara intarzieri la livrari, iar daca se intampla trebuie sa anunti imediat indiferent de situatie... aici este vorba de respect reciproc... vrei sa fi respectat, respecta-i pe ceilalti si apoi cred ca totul va fii ok. Mentionez ca deocamdata nu mi-am anagajt sofer, dar urmeaza pentru ca vreau sa mai imi iau un camion. Drumuri bune si Doamne-ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • Members

Buna ziua

urmeaza sa inchei un contract de colaborare si

doresc informati noi despre nord star logistik , sunt seriosi ,platesc la timp , se fac km  , Respecta ceea ce promit sau doar vorbe ?

 

 

 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members

Teapa de 7340 Euro  rezultata in urma colaborarii cu " NORDSTAR LOGISTIK "

Plata la timp = Nu

Seriozitate  = Nu

Curse si Km. conform intelegerii = Nu

Nu respecta termenii contractului

Asta si multe altele primiti de la Nordstar Logistik  si D.S.V danemarca.

Mai multe informatii la numarul de telefon: (01)6232178970

 

 

Incearca sa dai si detalii si sa nu mai folosesti majusculele in exces.

Editat de sxn
Reeditat fara exces de majuscule.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Nu inteleg de ce dai relatii doar pe telefon.

Aici e un loc in care poti sa spui ce te nemultumeste, direct si cu argumente. Altfel ramane la nivel de barfa de "radio parcarea", o barfa in vant. Ca exemplu, te rog lamureste-ne cum si de ce nu repecta normele contractuale acele companii enumerate de catre tine? Or fi contracte ce l-ai semnat de dragul de a avea o hartie la mana pentru ca asa  cere legea sau chiar au fost negociate, studiate, complectate si acceptaet de ambele parti cu tot ce inseamna drepturi obligatii penalitati..etc ?

Sa nu o iei ca si o dojana, te rog !

Aici incercam sa vedem care sunt problemele breslei si sa gasim impreuna solutii pentru rezolvarea lor. Daca doar postam intrebari, constatari personale si enigmatice, pasaje de legislatie, si pe urma stam ca si spectatorii sa vedem ce urmeaza, nu vad rostul forumului. Nu suntem psihologi sau preoti la care sa mergi si sa le spui doar ce ai pe suflet si sa-ti dea cateva  orientari, mantre, matanii sau pastile ca sa-ti treaca starea de disconfort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Nu este corect ce scrie oamenii pentru ca NordStar a dat de lucru la o gramada de firme si ia ajutat cu multe. Mai interesativa si la alte persoane, nu va luati dupa niste..... nu mustele fac mierea mai oameni buni. Aia care scriu sau dus la lucru pt altceva, sa fure din marfa sau mai stiu eu ce au facut de nu au primit bani. Este normal cind furi sau umbli cu magari sa nu iti primesti bani. Sa comenteze unul daca a muncit ok si nu a primit bani. Astia comenteaza sa stiti, oameni de nimic. Sintem o gramada de firme care lucra cu nordstar sai intrebati si pe eii daca is vad de treaba primesc bani. Numai cei care au facut probleme nu au primit bani este normal intr o  tara civilizata teai dus sa lucrezi nu sa faci probleme sau sa furi prin parkari sai din rem sau din rezervoarele altui coleg de trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai baieti hai sa nu aruncam praf in ochi la alti sa ne uitam in curtea noastra daca vreti. Nu ca nu nea dat bani sau mai stiu eu ce scrieti voi pe formum sa fim loiali. Mergi sa lucrezi nu cind este bsieram la danezi sau suedezi sa pindim omul sau femeia daca sau imbatat putin sai furam sau sai tilharim. Am intalnit o gramada de soferi care cu asta se ocupa. Spunea ca merge sa caute preturi dar ei erau cu alte intentii sa stiti si voi ce oameni sint afara sau ce soferi trimeteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.