Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

       Firma este din Localitalea Vascau Judetul Bihor.

Info....Eliminat

       Firma este mica avand doar 6 camioane .Se conduce in echipaj,primul sofer avand "relativa"experienta(2 soferi care au si cea mai mare vechime un an jumatate in firma (; (; ).Soferii numarul doi majoritatea incepatori.Salariile sant foarte mici 1450 euro ia cel mai vechi iar un incepator 1200euro.

        Traseele se fac de la un abator din Spania in mai toata Europa cu revenire la baza .Firma are inchiriat un apartament pentru soferi.Ei platesc cheltuielile casei apx.60 euro pe luna,evident cel mai mult stau preferabilii.Se cauta in permanent soferi,majoritatea pleca la 2-3 luni .Patronii iti opresc banii de amenzi,in special pentru Franta(esti obligat sa scoti o medie de peste 85km/h...)nu stiu cat este de legal,amenzile putand fi trimise la resedinta soferului.Ce este mai ciudat e faptul ca amenzile vin din urma toate odata la 4-5 luni(se intelege de ce...)

        Banii sant la timp.Se da la inceput 200 euro(avans) iar lichidarea la 45 zile(din care se scad cheltuielile casei si amenzile).

       Cand iti faci lichidarea ti se opreste de la 150 euro la 250 euro pentru amenzi(ce vor veni din urma (:  (: ) si cheltuielile casei.

        De retinut este faptul ca favoritii sant fosti colegi ai patronului, ardeleni si un om de -al lui din Pitesti.

      Moldovenii recomandabil sa stea departe de aceasta firma,vor fi barfiti pe la colturi(dar nu asta e problema),vor fi frecati cu trasee refuzate de favoriti si multi kilometri si descarcari.

      Adresa patronului cine este interesat(nu recomand,departe de aceasta firma...):

 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Nu stiu de ce ..dar mi se pare ca o reclama indirecta....asa ca am sters datele firmei si ale patronului pe care le-ai dat...E rau..dar hai sa va indrum spre ei..cam asa inteleg eu comentariul tau.....In fine..sa spunem ca tu doar ai vrut sa informezi colegii..atunci e ok si nu mai da date de contact  daca stii ca e rau in firma

Un mic ps..salariul nu are cum sa fie 1450 euro..mic..dupa cum spui...sigur acolo e bagata diurna...Pe urma ..zici ca ei platesc cheltuielile casei..cei 60 euro..si ulterior spui ca ti se opresc tie aceste cheltuieli..deci iar te incurci aici....cu amenzile...ma abtin ca sa nu zici ca sunt rauvoitor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.