Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

PENTRU toti soferii, in special din Oradea...Stimati colegi feritiva de firma Eurobalco Trans srl administrata de domnul Cosmin Balint, angajeaza pe banda rulanta in lipsa de soferi , dar el este in litigiu de munca pentru neachitarea salariilor si diurnei ,care nu este specificata in contractul de munca.Dnul Balint nu recunoaste nimic ddaca nu este scris negru pe alb ,se lucreaza cu plata pe caiet , la  orice situatie neprevazuta..cauciuc taiat..prelata taiata..etc..sunteti buni de plata. Daca doriti sa va angajati cereti numerele de telefoane de la masini. ,,5 camioane sa discutati cu soferii..atit am avut de spus..va las pe voi sa decideti .. SANATATE SI DRUMURI BUNE

Editat de cico_3504
Pe viitor te rog evita scrisul cu majuscule si prescurtat .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Multumim pentru ca ne atragi atentia asupra unei alte firme care se comporta ilegal cu angajatii..

De aceasta data am reeditat eu mesajul dar pe viitor daca mai scrii cu litere mari il sterg...Iti atrasese si colegul meu atentia anterior...

Revenind...din pacate acestui domn ii merge din cauza voastra....tot voi ati acceptat...El sa stii ca gindeste foarte bine..respecta tot ce este scris negru pe alb...necunostiinta voastra l-a avantajat...Ia sa fi trecut voi diurna si salariu corect in contract.. sa vezi atunci diferenta...Nu mai era nevoie sa ajungeti prin tribunale..Retoric..tu ai impresia ca daca se duce un sofer sa se angajeze si cere numarul de telefon de pe vreo masina patronul il da..??..sa fim seriosi...Am mai zis..faptul ca  voi acceptati sa lucrati pe caiet...fara diurna trecuta in contract..fara salariu corect..plus alte multe ilegalitati nu poate duce decit la bunastarea patronilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.