Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members
 
Va salut dragi colegi.

Mare atentie cu firma DV TRANS din Slovacia. Firma este slovaca, dar patronul este belgian si se numeste David Vierstrate, iar firma activeaza pe Belgia.
In anuntul de angajare nu scrie numele firmei, asa ca intrebati daca vedeti anunt cu angajare soferi pe Belgia.
Salariul este maricel, 110€/zi, dar concediul nu este platit, zilele libere prin lege nu sunt platite si nici nu beneficiezi de nimic in privinta sanatatii. Se lucreaza 5 zile/sapt, cateodata 6, dar cauta motive si nu-ti vireze pe 6 zile.
Ti se spune ca ai unde sa faci un dus, sa speli si sa gatesti, dar in casa aceea deja locuiesc 8 soferi, iar mai nou curentul este pe cartela. Iar daca comentezi spune ca esti liber sa pleci, ca soferii stau la poarta. 
Are pretentia sa faci zilnic 700 km, daca nu reusesti iti mai taie cate o juma de zi. Desi, se stie cum e traficul pe Belgia si Franta.
Pe langa astea, te mai pune si in situatia sa dai in program. Iar cand e vorba de amenda te intreaba cand te-a pus el sa mergi peste. 
Trebuie sa te feresti de politie pentru ca umbla cu motorina de agricultura si te pune iar intr-o situatie proasta.
Si ca sa fie totul bine, e si un roman, care fura de la colegi si ii baga limba in ureche si ii da idei patrnului.
 
Nu ma pricep la scris, dar sper ca ati inteles ce este mai important.

Feriti-va de firma DV TRANS SLOVACIA.

Drumuri bune!
Editat de cico_3504
Redimensionare font.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Imi cer scuze cico_3504, dar nu mi-am dat seama de font, scriu de pe telefon. Nici nu ma pricep la scris. Foarte important e ca informatia sa ajunga la colegi pentru a nu mai lua teapa. Sa stii ca nu este usor sa transmiti mesaje cand esti pe drumuri. Daca consideri ca a fost chiar asa o mare greseala, te rog sa stergi postul si inclusiv contul meu. Nu-i o problema, voi incerca sa transmit informatii colegilor pe alte site-uri. Multumesc.

 

Nici nu reusesc sa schimb marimea fontului de pe telefon. Poate imi explici si mie, te rog.

Editat de cico_3504
unit comentarii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

obsev ca ai reusit sa redimensionezi fontul si acum e ok, am eliminat eu restul ,succes in continuare si revino de cite ori crezi ca e necesar...invata te rog sa primesti si observatii...nu ''iti iei jucariile si pleci imediat''...nu mai suntem mici...bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.