Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cum gasesc cursele pe Bursa ?


Postări Recomandate

  • Members

Prima data iti faci cont, bineinteles, patesti vreo 10 E +TVA pe luna. Apoi tre sa ai ffffff mult noroc si sa fi ffff  atent de la cine iei curse, sa nu ajungi laincarcare si sa fie cu vreo 4, 5 t sau mc in plus, sa nu iti iei teapa cu banii , sa "plangi" cateva luni dupa o amarata de facura de 1000 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asta am inteles ,eu oricum nu visez la curse ,asa una doua sa mai scot un bacsis ,mai mult de 1,5 t nu pot sa pun pe masina ,si asa e peste limita legala ! ;D

Pentru bacsisuri la greutatea asta cel mai bine ar fi sa faci curse din marketurile dedicate ptr constructii -  Bricostore,Praktiker,Dedeman, etc., eventual incearca sa faci o conventie cu cei de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu este o idee rea ,dar majoritatea au transport gratuit pe o anumita distanta ,si sti cum e romanu ca vine cu Dacia si isi pune pe ea o canapea ,frigideru si masina de spalat ! 

Pai pe viitor vrem sa achizitionam o duba de 7.5 si de aia vreau sa vad de pe acum cum sta treaba ,merge nu merge ,tepe ,scoti profit etc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

salut colegu'! daca te mai intereseaza sa lucrezi pe bursa,incearca pe bursa t trans,e bursa poloneza.eu am lucrat o perioada,e drept nu foarte lunga,si pot sa spun ca am avut noroc,in general am primit banii la timp.sunt cateva firme germane de curierat international care au curse bune si bine platite si la timp.in general plata se face la 45 sau 60 de zile.daca ai duba si capital,poti lucra pe comunitate o perioada mai lunga de timp si poti face ceva ceva banuti.mai este o bursa FRACHT-SUCHE24.DE,e mai slabuta dar merita sa incerci.ce sa spun? bafta si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Pe bursa procedura e urmatarea.

Iti alegi traseul , tonajul, volumul etc si urmaresti lista cu marfurile disponibile. Cele care nu au pretul afisat inseamna ca se poate negocia. Suni, negociezi si daca picati la pace ti se va trimite comanda de transport, unde sunt trecute toate detaliile expeditiei. Atentie, trebuie sa fie stampilata. O stampilezi si tu si o trimiti inapoi. Ai luat marfa si efectuezi transportul. Multa atentie la ce scrie in comanda, poti sa te trezesti cu niste clauze sau conditii diferite de ce ai negociat la telefon.

Pe tara nu prea faci bani cu dubitele decat daca le incarci peste sarcina legala, asa ca gandeste-te bine sa nu bagi banii aiurea in carburant.

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pe bursa procedura e urmatarea.

Iti alegi traseul , tonajul, volumul etc si urmaresti lista cu marfurile disponibile. Cele care nu au pretul afisat inseamna ca se poate negocia. Suni, negociezi si daca picati la pace ti se va trimite comanda de transport, unde sunt trecute toate detaliile expeditiei. Atentie, trebuie sa fie stampilata. O stampilezi si tu si o trimiti inapoi. Ai luat marfa si efectuezi transportul. Multa atentie la ce scrie in comanda, poti sa te trezesti cu niste clauze sau conditii diferite de ce ai negociat la telefon.

Pe tara nu prea faci bani cu dubitele decat daca le incarci peste sarcina legala, asa ca gandeste-te bine sa nu bagi banii aiurea in carburant.

Multa bafta!

Da, cam asa este, la dubite e mai nasol, ca nu poti transporta o sarcina prea mare, dar mai sunt si marfuri voluminoase cu greutate mai mica, dar mai rar astfel de transporturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 8 years later...
  • Members

Cam slabut acest forum. A pus cineva o intrebare si n-a aflat nimic. Jalnic

Faza este ca sunt si eu interesat de procedura de gasire a curselor. Cum gasesc cursele casele de expeditii? Adica nu poti gasi curse si singur? De ce sa depinzi de niste site-uri? Ce stiu in plus fata de noi cei de la casele de expeditii? Exista cumva o conventie stiuta numai de cei care au case de expeditii? Cum intri in cercul lor? Daca va apucati de mistouri, si nu-mi dati raspunsuri la intrebari, este problema voastra si timpul vostru pierdut degeaba. Salutare si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.