Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Daf Eficienta 100%


Mario Bandit

Postări Recomandate

  • Administrators

Buna ziua soferite si soferi ..

Pe scurt ....plec de la ...2016-09-03-17-57-05.png

2016-09-03-17-57-35.png

Sa vezi ce se supara astia ca le-am dat calculele peste cap .....

2016-09-03-17-56-29.png2016-09-03-17-55-51.png

 Sau poate merge pana la ,, next level ,, .....200 ?? 

Dau ceva premii , coronita , felicitari ...??

Voi cum stati cu ,, notele ,, ??   

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Administrators

Salut . 

Am folosit 2 metode pana acum : 

Reset si nota mica apoi urcat zilnic cate putin prin eficienta franare si anticipare , intr-o luna jumate am urcat de la vreo 36 / 46 ( din cate imi aduc aminte ) , sau reset si nota mare apoi mentinere prin eficienta franare si anticipare .  

Acum merg saptamanal cu un reset si ma verific cursa de cursa 

Problema nu e nota , ci mentinerea ei , am o ruta fixa de 600 km si nu folosesc frana decat  la oprire ( stationare ) in rest retarder si anticipare , sau  urgenta cum a fost cazul si azi de dimeata , cand iti intra cascatii in fata , ufff multi  ai naibii liberi pe strada !!  ( zici ca sunt sinucigasi ) 

Eu dezactivez ecoroll si cei 200 km de munte pun 87 pilot -90 retarder , accelerarea si franarea automata iti da puncte , mersul pe pilot , desi clar nu ajung sa urc peste tot cu 87 se aduna la total prin o constanta de rulare , dar te premiaza pe franarea si memtinerea pe coborare la franare eficienta si anticipare . 

Din pacate , desi aduni punctulet cu punctulet , cand nu te incadrezi cu anticiparea sau franare iti taie la gramada cateva ... 

EcoRoll nu ma ajuta cu nimic la munte ... desi e periculos si la ses , pe langa ca nu e justifica economia prin relanti deloc , mai si trage de volan la trecerea din D in N si viceversa .  

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.