Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

salutare!


Postări Recomandate

  • Members

Am si eu o intrebare.ma aflu in spania .si as vrea sa-mi achizitionez o masina..Ma intereseaza, sa stiu daca o pot cumpara pentru a circula cu ea aici,fara sa o transcriu pe numele meu.adica doar sa o inregistrez la primarie,asa cum inca mai merge in romania.Va multumesc!

Trimis de pe al meu SM-G531F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Masina la cumparare o vei trece pe numele tau , vei merge la ,, trafic ,, (dgt ) sau o ,, gestorie ,, unde iti va fi trecuta in proprietate , atat la registrul de trafic cat si la finante , ca nu o va tine nimeni  pe numele lui , ca sa ii vina amenzi /puncte penalizare permis  , cat si impozite anuale de circulatie  .... Inregistrare la primarie nu exista ...Ce e drept , dupa titlul de proprietate impozitul il vei plati la primaria localitatii unde ai ,, empadroniamento ,, . daca nu.au ei grija sa iti opreasca din salar sau declaratie venit  .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nici pe RO  nu merge...si nici nu a mers legal.....poate tu faceai vreo ''mica intelegere'' si luai masina folosindute tu de ea si proprietarul raminea sa te caute ulterior si sa se roage sa faca actele .dupa ce incepeau sa ii vina amenzile..daca te uiti pe OUG 195/2002 articolul 11 observi ce zice legea..urmeaza si o completare cu articolul 101 ..Necunoasterea legii a dus la multe probleme care puteau fi evitate usor..vinzatorul scria pe spatele certificatului de inmatriculare ''instrainat catre..'' si punea data..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.