Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MESAJ PENTRU SOFERII INCONSTIENTI (DRIVE SAFE)


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Ai dreptate razvan. Politia trebuie in primul rand sa previna si apoi sa sanctioneze. Dar cum traim in Romania dobitocii astia nu stiu numai sa te vaneze sa te poata arde... Cine a fost cat de cat spre vest un pic, stie ce zic. Eu am vazut pe un national in Spania masini de politie intr-o juma de ora cat aici in 2 zile. Nu faceau nimic altceva decat patrulau. Acolo sigur vrei, nu vrei esti prevazator. Aici, ies la vanat o data pe zi sau la 2 zile, imediat aude lumea, lasa incet pana pleaca si atat. In rest, carne de tun pt stalpi, camioane si trenuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Fratilor eu am permis categoriile b, c, e si si lucrez pe tir cu tata dar nu prin tara ci numai in afara dar de cand merg cu tiru nu am avut nici un accident am permisul de aproape un an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mihai, faptul ca nu ai vazut nici un accident de cand mergi cu camionul  nu inseamna ca nici nu exista, ci doar ai fost unul dintre cei fericiti care nu a vazut un accident. Sincer de 7 ani de cand am permisul nu am vazut nici eu un accident live, dar am vazut niste urmari ale unor accidente : o masina rasturnata pe camp la vreo 20-30 m de asfalt , un camion incarcat cu sticla care din cauza vitezei a iesit de pe drum ( asta poate l-ati vazut si la tv, acum vreo 3 ani, un camion incarcat cu sticla a pasasit carosabilul , soferul adormise la volan, eu am trecut pe acolo la cateva ore dupa ce se petrecuse accidentul) , destule tamponari minore , etc . Important este ca prea usor se dau carnetele si mai ales ca aceia care beneficiaza de astfel de ajutoare nu sunt niste persoane cu capul pe umeri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.