Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

stie careva de acj med cargo (vvt)


Postări Recomandate

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

salut. ma adresez celui care a postat anuntul de mai sus precum ca ; nu esti din CT nu ai sanse ....... asta este asa pt descurajarea celor ce au auzit de aceasta firma si nu care cumva sa isi depuna si altii dosarele. copilasi sunt multi chiar f multi din zona Constantei care si-o iau pe spate urat tare, mai precis nu te spanzura nimeni sau maltrateaza este vb doar de spiritul tau de comunicare daca te prinde ca esti moale si nu ai un argument in fata celor de la birou( romanii ma refer; Mario, Roibu, Druta dar acesta mai nou este cam inlaturat) si te prinde slab de inger..... atunci este prob ta. in rest este ok daca iti faci treaba stiu baieti din din afara CT care chiar nu au prb. ce sa va mai spun .... incercati ca doar nu vreti sa incerc eu pt voi..... nu isi au rostul intrebarile indiscrete aici sau daca ai un comportament de domnisoara stai acasa ca iti va fi mult mai bine.... stres gasesti peste tot stimate 'barbat'........ succese si sa auzim ca ai reusit ... tu acel ce vei citi acest mic documentar..... urmeaza-ti calea..... si nu mai intrebati.... sau da-ti detalii care mai tarziu pot afecta imaginea unuia sau altuia... ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Da , angajarile se fac la Mangalia la Delphine Comar, tel 0341.108.043 sau Ana Maria 0743.819.504.

Un interviu in limba engleza , apoi astepti sa te cheme, daca prezinti garantia ca ai soferit destul pe meleaguri vestice.

Toate ca toate, dar cand ajungeti in NL, sa nu care cumva sa va apucati sa dati din casa ca pana si pietrele au urechi !

Nu faceti greseala de a vorbi despre orice pentru ca totul ajunge la birou unde se va decide trimiterea acasa chiar si nevinovat fiind.

Salariul este de la 2200 euro in prima luna crescand pana la 2500 euro daca totul e ok.

Banii sunt platiti la zi, parolisti, nimic de zis, doar mancatoria de cur a romanilor ! Eu am patit-o !

Curaj !

MAN_alb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

k firma sunt ok,parolisti cu bani,nu prea sunt obiecti de facut,,,>>>,dar'' marinari''[ nu k am avea ceva personal cu baietii care au lucrat pe nave,petroliere,marfare,sau de mare tonaj, dar acest individ care dupa ani buni de  marinarit sa gandit sa se faca,sofer de tir care este dispecer ,si raspunde la numele de  mario,este o c... ordinara,si a mai convertit si pe alti ,florin,o zluga credincioasa,si cei mai mari imbrligatori,aveti mare grija ,nici in timpurile de apus cand  spionajul si turnatoria erau pe cel mai mare val ,,nu este cum este acolo ''acum''-se face rapoarte,se...............pareste unul pe altul,nici nu mai cobor din camion sa vb k intre colegi,salbatici,,imi este si greta sa  scriu,............multi baieti buni au plekt din cauza lor ,mi-e dor de doru spranceana,baiat de comitet, pe p... lui,chitaristu, si alti,,,,au ramas doar sugaci,si mai sunt baieti buni dar foarte putini.,,si cred k dau si daru miresei k sa iy tina pe posturi,astia sunt bubele negre,oricum'' baieti'' au prieteni prin toata tara, sa iy fereasca sf, sa cada la zar k,iese rau,dak un coleg cere o informatie despre firma,,pt o  eventoala  angajare,nu vb ,sa nu mai vina si alti k le  este frik k le iau locurile de munk,baieti pregatiti care vb 2-3 limbi straine,cand au ajuns si  ei p[e  acolo nici nu siau de capu lor nici nu vb limba engleza,erau,...................  e multe de sp,dar feritiva de ...................ei au strikt totul ,si dak vreti mai multe detali va sp fratele vostru,cu alta ocazie ,k concluzie firma e ok ,,,dar romani care au ajuns la tastatura  si monitor a strikt si va strik in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

treaba e k vin baieti buni,si sugaci bag bete-n roate, nu e vorba de domnisoare sau.........................trupa de soc  sa risipit,au plekat din cei vechi,au ramas pupatori.,.,.,toti prin parkre pe la walhaven va vorbeste si nu numai am lucrat pt aceasta firma sunt ''>>corecti''<< dar problema este'' dispeceri'',nu au nici o treaba cu realitatea ,,imi pparre rau dar sunt falsi,cine imi sp mie  un marinar kre a iesit cu  kmionul  dupa carosabil ,,si kre sa oferit sa taie iarba,k firma sa fak economie,cel mai doare  pe  el de .................dar cand  esti............... asa e in lumea  asta prost facuta c.... f.. in loc sa puta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

ar trebui umblat la masele la pupa c.r aia...asa ne batem joc unii de altii si ne injosim in fata strainillor..o sa devenim slugile europei,desi cred ca suntem deja!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ca sa fim realisti ,nu se poate vorbi de dispeceri profesionisti in aceasta firma.Niste neica nimeni care nu au avut  vreun contact cu lumea transportului rutier inainte de venirea in aceasta firma ,fac legea acolo  sustinuti de cativa soferi(pupincuristi mai exact) care din punct de vedere profesional sunt praf si ca sa suplineasca anumite lipsuri executa pupatul prin diversele parti moi ale unora.In rest o firma de toata jena,  cu un mediu de  lucru plin de stress creat special pentru distractia celor din birouri(romani si olandezi).Decizii gresite luate de dispeceri care se lasa cu haos,intarzieri care normal tu ca sofer esti de vina nicidecum distinsul.Sunt o groaza de baieti de calitate acolo care stau si suporta mizeriile gastii de vip-uri.Drept dovada a criticilor expuse pana acum sta faptul  ca, cand sa ivit o oportunitate de a  pleca la alta firma sa dezertat in masa .Bineinteles ca au plecat soferii,nu "soferii" ;D  care daca primesc o cursa de 600 km e aventura vietii lor.Mai sunt si acum acolo niste baieti de mare calitate care asteapta si ei la randul lor oportunitatea de a evada.Succes si ca o nota personala data acestei firme 4,50 (cu indulgenta,atat cat sa nu ramana corigenti pe vara)! :P                                                     

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Dar ce e asa de rau la aceasta firma , ca nu prea inteleg , vad ca bani dau totusi ,  dispecerii  inteleg ca sint o problema.......te streseaza sa gresesti sau iti dau informatii eronate si apoi te pirasc la sef ca sa te dea afara ca nu te descurci ???....... dati detalii mai concrete sau exemple de ce s-a intimplat ........cei care ati lucrat la ei sau inca mai lucrati .............ce va determina sa mai stati sau ce v-a determinat sa plecati la alte firme ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Se lucreaza la program ?.....se respecta pauzele saptaminale , orele de condus in 2 saptamini consecutive etc .  .......sau trag de tine pina nu mai poti si-ti iei amenzi de te saturi de platit ,  ....se deconteaza cheltuieli de parcari sau transport pina acasa etc. ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

am lucrat acolo ...toti ce si-au exprimat nemultumirile aici au dreptate ...e un mediu de r.a h.a.t ...au vrut pentru ca am indoit un pic o usa de la un trailer ..si nu din vina mea ..sa ma faca rau la bani ..dar am avut curajul sa le-o trag urat ....si sa imi recuperez munca ..chiar daca metoda folosita a fost neortodoxa ..macar am bagat spaima in ei sa nu mai opreasca bani la colegii care mai sunt acolo .....putini sunt soferi adevarati la med cargo ...vorba aceea cum sunt turcii si pistoalele ...cat despre unii ..nu le pot zice colegi ..sunt mai mult decat lingai si pervesi ..dar asta este ..nu va obliga nimeni sa va duceti acolo ...iti iei banii numai daca stii sa dai limbi la sefii ..daca nu ..te ard din orice pozitie ..deja sunt formate anumite gasti ...... grupuri si grupulete ..care dau limbi fie la florin fie la ..mario ..( am scris cu litere mici ca nici ca soferi nu i-au stiut nimeni ..daramite ca mari dispeceri )..sfatul meu sincer ...sunt atatea alte firme serioase in ..UE ...nu va duceti intr-un loc unde umilinta e pe primul loc !!! decat daca nu aveti caracter si ..sange in vine ..!! drumuri bune !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

am lucrat acolo ...toti ce si-au exprimat nemultumirile aici au dreptate ...e un mediu de r.a h.a.t ...au vrut pentru ca am indoit un pic o usa de la un trailer ..si nu din vina mea ..sa ma faca rau la bani ..dar am avut curajul sa le-o trag urat ....si sa imi recuperez munca ..chiar daca metoda folosita a fost neortodoxa ..macar am bagat spaima in ei sa nu mai opreasca bani la colegii care mai sunt acolo .....putini sunt soferi adevarati la med cargo ...vorba aceea cum sunt turcii si pistoalele ...cat despre unii ..nu le pot zice colegi ..sunt mai mult decat lingai si pervesi ..dar asta este ..nu va obliga nimeni sa va duceti acolo ...iti iei banii numai daca stii sa dai limbi la sefii ..daca nu ..te ard din orice pozitie ..deja sunt formate anumite gasti ...... grupuri si grupulete ..care dau limbi fie la florin fie la ..mario ..( am scris cu litere mici ca nici ca soferi nu i-au stiut nimeni ..daramite ca mari dispeceri )..sfatul meu sincer ...sunt atatea alte firme serioase in ..UE ...nu va duceti intr-un loc unde umilinta e pe primul loc !!! decat daca nu aveti caracter si ..sange in vine ..!! drumuri bune !!

Salut TAVY,ai facut foarte bine ceea ce ai facut.La momentul ala ai provocat un cutremur ,RANJILA era sa dea apoplexia in el,a stat rosu la fata vreo 2/3 zile,slugile erau panicate,etc.Dupa aia(sau inainte?) a urmat exodul  grupului celor 15(dezertori).Succes nenea TAVY oriunde esti!

Si pentru cine e foarte interesat de aceasta firma mai poate citi si aici  http://fidel-dar.blogspot.com/ scris de un coleg anonim dar foarte bine informat.Felicitari! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Lupta asta <> prelungita ,,virtual ,, nu are sens.Porcaria asta exista si la CONTRANS DK ,numai ca sub nume diferite...Tind sa cred , ca acolo unde sunt firme de camioane,unde exista romani=o mare porcarie amplificata la maxim dusa pana la extrem,cu scopul de a trage bani din salarii, sau a aduce soferi de ,,proba,, ca sa lucreze GRATIS .Asta ca sa castige dispecerii,firma , sau tipul agentilor de vanzari care aduc soferi romani pe meleaguri straine.

Ce e e de facut ? Voi ce credeti?Ca sa stopam PORCARIA ASTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Lupta asta <> prelungita ,,virtual ,, nu are sens.Porcaria asta exista si la CONTRANS DK ,numai ca sub nume diferite...Tind sa cred , ca acolo unde sunt firme de camioane,unde exista romani=o mare porcarie amplificata la maxim dusa pana la extrem,cu scopul de a trage bani din salarii, sau a aduce soferi de ,,proba,, ca sa lucreze GRATIS .Asta ca sa castige dispecerii,firma , sau tipul agentilor de vanzari care aduc soferi romani pe meleaguri straine.

Ce e e de facut ? Voi ce credeti?Ca sa stopam PORCARIA ASTA

Stimate coleg,are sens lupta asta virtuala.Daca nu era ,nu se aflau multe de acolo deoarece soferilor de acolo le e frica sa vorbeasca.Numai cei ce au plecat mai zic cate ceva.Din intamplare am pe cineva care a lucrat si in CONTRANS DKo scurta perioada de timp si cand au incercat sa il impinga cu programu a demisionat.Nu se compara CONTRANS cu VVT la capitolul jigodism si lichelism.Danezii joaca la categoria pitici.Cum se pot stopa mizeriile astea ?Una din solutii este informarea.Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Members

Sau vrei sa zici ca ''am postari noi''  ;D ;D

Nu MAN,nu e blogul meu.Sincer nu pot sa imi asum meritele acelui blog.Cine la facut sta secret ,probabil inca lucreaza acolo.De ce fac "publicitate"?Deoarece cei interesati sa cunoasca realitatile de acolo. ;)

PS:Cand o sa imi fac blog o sa postez adresa aici,asa ca sa ma laud! ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.