Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

stie careva de acj med cargo (vvt)


Postări Recomandate

  • Members

E rahat nu si-au gasit ei nasu sau nu sa gasit unu care sa le-o faca /se angajeaza unu care nu are ce sa piarda ,si le da leviere in gura pana se lasa de mistocareala am mai intalnit eu din astia lingai si si-au pus botul pe labe ,normal acolo nu te duci sa faci pe zmardoiu dar in unele cauzuri mai trebuie va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dar pe ce motive va iau din bani , pina la cit pot merge cu opritul banilor , dati ceva exemple daca puteti cei care ati trecut pe acolo

De ce colegule,esti interesat si vrei sa stii cam cate reduceri de bani esti dispus sa suporti?

PS-http://fidel-dar.blogspot.com/

Postari noi! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma -i colegi daca stiti ...sa indurati mojiciile la un un picol si un marinar devenit peste noapte mari planneri in transport  mergeti acolo si veti vedea ce inseamna sclavia ,mojicismul,ipocrizia,incompetenta,lipsa de caracter,si nu in ultimul rind dorinta de afirmare a romanilor ajunsi la putere nu prin munca si capabilitate ci prin vopsind garduri si reparind imprimante si cabluri[mario]si dani care nu stie la cei 33 ani ce inseamna sa fii omm.din contra il vinde si-l cupara unu cu niste ce joarse cica ar fi G-STAR sau ARMANI ca oricum el nu stie sa faca diferenta intre caci de ar fi stiut ce inseamna calitatear fi stiut sa aleaga atit la haine cit si la om dar e normal ca nu ai cum sa faci diferenta atit timp cit ai ramas cu miros de sclav si de picol in singe si prietenul  tau mario cu care impartiti averea care credeti ca o sa vio dea  olandezul la care mi-e rusine sa spun acest mare planner mario  imi spune cica tine si tu butonul apasat pe tahograf cind intri in  terminal sau fa pause 15 +15+15 ca e normal dupa scoala lui de marinar sau ii spun ca adresa nu e corecta unde tre sa ma duc si el zice dute ma acolo ca ai adresa  corecta si dupa ce ma duc in oras cu ditamai camionu ma suna si ma intreaba ce cauti ma acolo desi l-am intrebat  si apoi zice ce cauti ma acolo tre sa platesti cost extra km si sa nu ii iei gitu,dar inca o data pe mare nu e la fel ca pe uscat,da macar daca numara milele pe mare da cit este de usor din acel birou in care a ajuns dupa ce a rupt toate balustradele din olandaca nu i ajungea drumul si acu e mare planner la vvt si inca o data ma rog la doamne doamne sa -i puna pe acesti mare planneri la munca pe camion si vom vedea atunci de ce sint in stare ca asa de altfel se dau tare buni da ,e pacat ca sintem putini care avem curajul sa spunem ce avem de spus ,de altfel am fost gonit de la aceasta firma ca am spus ce am avut de spus da in gura mare si fata de toti cum se fac pausele ,unde se fac ,cum se fac cum si cit poti sa ai grija de tine caci nu conteaza ce ai cit ai mincare si cit teai spalat dupa o saptamina cita motorina mai ai caci masinile cu rezervoare de peste 1000 l stau la garaj in fiecare weekend si zi si eu am fost peste tot cine stie augsburg,frankfurt strasbourg cu un rezrvor de doar 450 l si in care nu aveam voie sa alimentez pe DE, FR,  NL, doar unde vor ei  si am deranjat pe  cine  ca a trebuit sa plec fara nici o greseala dat fiind faptul ca acesti mari plenneri nu ca nu stiu nimic despre soferie despre progam despre cei aia pompa de care o fi dar nu stiu nimic absolut nimc doar manimai calmre sa te faca in asa fel incit sa crezi ca nu valorezi nimic decit cea ce vor ei.inca o data colega cine e interesat de aceasta firma am dat date va rog sa ma contactati inainte sa plecati sa va spun unde va duceti si la ce  vA inhamati

+,dar sa nu uiti ma dani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

Chesimeeeeeeeeeee.!!!!!

Spune frate si cat de pacalici si bun meseriasi esti,cat ai fost acolo le cam faceai curte la baieti care-i barfesti acum,iar acum cad te-a agatat Roscovanu pentru cate balari ai facut cauti motive.

asti suntem noi ro.cum nu ne iese pasenta cautam vinovatii.Nu spunem niciodata unde si noi gresim.

Eu unul care inca mai lucrez pe 2000 (nu ca tine care ai prins numai pe 2.500)nu am o inpresie buna despre tine ut cum conduci ,cum intretineai masina si te-am auzit si cum vorbesti!!

te-asi ruga sa fi mai corect.ca nu poti sa te vaieti ca nu ai luat in fiecare luna 2.500 sau ca ai fi platit vre-o amenda,sau ca ai depasit programul de condus cu (intre0-1H)ca la containere sti bine cand intri in terminal daca se intampla sa fie aglomerat sau defectiuni poti sa antarzi.dar nu am platit amenzi noi soferii niciodata!!Asa ca lasa si pe alti sa vina si care sunt mai soferi ca tine.

a ca esti sensibil la stres asta este stai acasa si ai sa-ti fie mai bine!!

O intrebare.

cum dracu ,in mintea ta 87 de soferi activi ,toti suntem prosti,lingai si dobitoci?

Nu vezi ca bati canpi si nu ca laud vvt-ul sau acj-ul dar am fost si in alte parti si cunosc mult mai bine ca tine realitatea>>

din cauza la cativa ca tine ne facem de ras pe unde umblam..

Asa si cu FIGURANTUL ala care se lauda de neortodoxia lui ,ca a furat masina cu container numai pentru faptul ca l-au avertizat olandezi ca daca nu indreapta o usa(care tot de bun sofer ce este a indoit-o)o sai opreasca bani.

Asa ni sa  dus faima de RO.  buni ce suntem.M-ai ne miram de ce se uita toti cu dosul la noi.

Fratilor pana nu ne schimbam mentalitatea nu putem sa intram in randul celor corecti.Cu vorba 'lasa ca merge si asa 'sau las ca poate merge' nu tine in lumea buna,dar noi care ne-am crezut intodeauna destepti,frumosi si ca noi nu mai sunt alti,ne cam ducem pe apa sambetei.Cam atat Chesimeee.las-o moale ca pute.  Drumuri bune sa ai pe unde umbli si poate ati schimbi putin din mentalitate.si sa sti ca nu prea aud prin parcare ca te-ar compatimi careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

Va rog sa cititi atent acest post ca nu e vraja lu' Mama Omida...

1. Sunt cel mai nordic sofer posibil adica deocamdata.(deci nu se angajeaza numai din Mangalia)

2. VVT este o companie serioasa care plateste conform contractului in 15 ale lunii dar mai gresesc si ei si 

    platesc in 11 sa avem cu ce ne delecta papilele gustative dragi colegi.

3.  Compania nu a tras bani nimanui din motive cum ar fi mergi pe nustiu unde sau ai frecat-O pe nu stiu unde.

4. Dispecerii astia Mario, Dani si Florin, nu stiu cum dar fac o treaba a naibii de buna, de rezista si firma.(ce chestie...)

5. Daca esti prost stai acasa, daca nu, poti sa-ti cauti de lucru pe oareundeva. Antipa : impaiezi nuferi.

6 . In momentul in care ai nelamuriri cu traseul, suni dispecerul rapid si-l intrebi daca e ok. Ca de ex. eu am Gps cu harta de autobus ca s-a bulit cardu' din el, si sunt si putin mai novice sa zic asa, in zona.

7. In cazul in care ai o problema medicala serioasa si anunti din timp, te invoiesc pentru tratament acasa daca e cazul, chiar fara sa platesti.(eu sunt in cauza si ia uite ca ma duc vreo 2-3 sapt la tratament si revin)

ASA CA:

Cei care aveti nevoie de confortul psihologic ca voi n-ati facut nimic si sunteti cei mai Batman, nu mai patati numele companiei, si in primul rand al colegilor soferi ai VVT care castiga o paine cinstit, si nu mai aruncati cu noroi. O sugestie : Mergeti la biserica si rugati-va pt o indemanare mai buna la volan, o vedere impecabila sa vedeti semnele de circulatie, o memorie buna pt a tine minte pasii care trebuie parcursi intr-o cursa, si nervi mai flexibili conform cerintelor.

Repet : am venit aici sa castigam o paine si sa ne vedem de treaba, nu sa improscam cu noroi in numele romanesc, sa manjim peretii companiei cu ...maro, sa zbarcim madularu' si sa nenorocim ce ne-a mai ramas.

Colegii care faceti pe Batman...sper sa nu ne intalnim pe vreo parcare, ca nu beau bere cu voi, nici nu mananc o coaja de paine. Rusine!!!(daca gresesti asuma-ti responsabilitatea).

P.S. Nu am nici un motiv sa fiu pupincurist deoarece la aceasta companie nu am cunoscut pe nimeni inainte sa ajung aici.Am doar 2 luni. Asta ca sa fie clar!

Asa  ca DRUMURI BUNE! DOAMNE-AJUTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va rog sa cititi atent acest post ca nu e vraja lu' Mama Omida...

1. Sunt cel mai nordic sofer posibil adica deocamdata.(deci nu se angajeaza numai din Mangalia)

2. VVT este o companie serioasa care plateste conform contractului in 15 ale lunii dar mai gresesc si ei si 

    platesc in 11 sa avem cu ce ne delecta papilele gustative dragi colegi.

3.  Compania nu a tras bani nimanui din motive cum ar fi mergi pe nustiu unde sau ai frecat-O pe nu stiu unde.

4. Dispecerii astia Mario, Dani si Florin, nu stiu cum dar fac o treaba a naibii de buna, de rezista si firma.(ce chestie...)

5. Daca esti prost stai acasa, daca nu, poti sa-ti cauti de lucru pe oareundeva. Antipa : impaiezi nuferi.

6 . In momentul in care ai nelamuriri cu traseul, suni dispecerul rapid si-l intrebi daca e ok. Ca de ex. eu am Gps cu harta de autobus ca s-a bulit cardu' din el, si sunt si putin mai novice sa zic asa, in zona.

7. In cazul in care ai o problema medicala serioasa si anunti din timp, te invoiesc pentru tratament acasa daca e cazul, chiar fara sa platesti.(eu sunt in cauza si ia uite ca ma duc vreo 2-3 sapt la tratament si revin)

ASA CA:

Cei care aveti nevoie de confortul psihologic ca voi n-ati facut nimic si sunteti cei mai Batman, nu mai patati numele companiei, si in primul rand al colegilor soferi ai VVT care castiga o paine cinstit, si nu mai aruncati cu noroi. O sugestie : Mergeti la biserica si rugati-va pt o indemanare mai buna la volan, o vedere impecabila sa vedeti semnele de circulatie, o memorie buna pt a tine minte pasii care trebuie parcursi intr-o cursa, si nervi mai flexibili conform cerintelor.

Repet : am venit aici sa castigam o paine si sa ne vedem de treaba, nu sa improscam cu noroi in numele romanesc, sa manjim peretii companiei cu ...maro, sa zbarcim madularu' si sa nenorocim ce ne-a mai ramas.

Colegii care faceti pe Batman...sper sa nu ne intalnim pe vreo parcare, ca nu beau bere cu voi, nici nu mananc o coaja de paine. Rusine!!!(daca gresesti asuma-ti responsabilitatea).

P.S. Nu am nici un motiv sa fiu pupincurist deoarece la aceasta companie nu am cunoscut pe nimeni inainte sa ajung aici.Am doar 2 luni. Asta ca sa fie clar!

Asa  ca DRUMURI BUNE! DOAMNE-AJUTA!

Minimum 30 minute de ras copios!!!Mai ales cand spui ca suni si dispecerul te indruma pe drumul cel bun,si cei 3 ex-marineri fac o treaba al naibii de buna!Mai posteaza ca si asa nu am motive bune de ras pe caldurile astea! ;D ;D ;D

PS:Confort psihologic???Tu vorbesti serios?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

acj med cargo sau cum arata sclavagismul in 2011

duminică, 24 iulie 2011,ACJ MED CARGO este o companie de transport containere (pe auto)cu sediul fictiv in cypru .in realitate sediul este in waardenburg steenweg 78 a.are in jur de 60 de camioane ,intretinute DUPA IDEEILE PATRONILOR DIN Romania,adica in aceleasi conditii.sunt reparate doar cit sa treaca de inspectie dupa accea nu mai conteaza.conditiile de munca ale soferilor,romani 98 la suta ,sunt mizerabile .Stau in cabine cite trei luni ,50-60 %din ei sunt turnatori la unul sa mai multi dintre sefi cu ghilimelele de rigoare,si au viata si conditiile pe care le merita.Dispeceri romani care toti la un loc dar si fiecare in parte se cred niste mici Dumnezei care stiu tot dar care de meserie sunt fosti marinari ,ospatari sau pur si simplu prea slugarnici .Stiu foarte multe de aceasta companie pentru cei interesati sa lucreze acolo am facut acest blog,pentru a oferi informatii adevarate si din credinta ca nu merita sa faci chiar orice pentru a avea impresia ca ai un salariu bun,adica 2500 de euro ,pentru ca in realitate nimeni nu a cistigat vreodata bani astia.la o simpla socotela 2500 x 3 impatit la 4 = 1875 de euro .Si zic asta pentru ca si cind stai acasa trebuie sa platesti facturi si toate cele.In curînd v-a apare pe acest blog lista cu turnatori oficiali ai lui canea,acesta fiind patronul firmuliței care se ocupa cu plasarea ilegala de forța de munca in Olanda.Nu stiu acum daca viitoarele victime ale acestuia mai sunt mintite ca vor lucra legal ca li se vor acorda carti verzi si alte abureli din aste,cind soferilor de acolo nu li se garanteaza mai nou nimic adica nici ca pot trece pe la garaj chiar daca este in drum,treci pe linga el pe A 15 iesirea 30la trei km si nu poti intra din cauza ca autoritatile Olandeze controleaza firma cu aceiasi actionari din waardenburg VVT Materiaal BV,SI VOR SA ISI STEARGA URMA .Conducerea adica partea romaneasca a ei ar fii in urmatoarea ierarhie

Daniel Roibu

Mario Alexoiu (mario este numele de scena)

Florin Druță (in cadere liberă)

Marian Ungureanu (nume de scenă Motanu)

Octavian (femeia de servici permanentă cu fițe de parca ar face parte din administratie)

..... DARIUS (cătelul,zis si Azorel)

de altfel de la mario in jos li se mai spune si breloacele lui andries,ca sa parafrazez un clasic in viata ,Emil Bogdan ( nume de scenă Coaie)

Tu nu esti pupinc....t , esti limbinc....t

Asa ca Fuckoff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.