Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Stie cineva de firma Stacamion-GST Stadler?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

raspuns pentru TOMA 1966:de ce ai plecat colegule de la stadler daca ai luat 2100 de euro si ai lucrat corect si fara magnet ,inseamna ca daca ai lucrat corect in program,si fara magnet nu ai avut nici un stres la stadler,iar salariul de 2100 e  a fost bun .de ce ai plecat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mama se vb aici de magnet da sitie cine ca cu magnetu se afecteaza comenzile masini asa ca cu faza am pus magnetu nu merge e vrajala .

manetu se pune numai in interioru societatilor cand stai la descaecat dai tahografu pe odihna si daca cunva trebuie sal misti pui magnetu ca altfel pierzi pauza si asa e periculos in franta aveau voiie sa te verifice si in interioru societatilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mama se vb aici de magnet da sitie cine ca cu magnetu se afecteaza comenzile masini asa ca cu faza am pus magnetu nu merge e vrajala .

manetu se pune numai in interioru societatilor cand stai la descaecat dai tahografu pe odihna si daca cunva trebuie sal misti pui magnetu ca altfel pierzi pauza si asa e periculos in franta aveau voiie sa te verifice si in interioru societatilor

Misto..dar poate ne spui si noua ce ai vrut sa spui:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

astia au anceput sa angajeze iara.promit pe la 1500e din care e bine daca iei 1100.te duce an austria stai cateva zile pe unde apuci pana gasesc un sofer care sa te ia la initiere.ai telefon de firma costul platesti tu;ai trasee stabilite pe nationale daca mergi pe autobenzi ti se imputa cum zic ei ati dau cursa cu termen ca nu ajungi numa daca mergi pe autobanda sau magnet daca esti destul de prost sal pui.cand pleci sau te da afara ultimu salar nul iei si te da afara dupa ce ai lucrat o luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

mama se vb aici de magnet da sitie cine ca cu magnetu se afecteaza comenzile masini asa ca cu faza am pus magnetu nu merge e vrajala .

manetu se pune numai in interioru societatilor cand stai la descaecat dai tahografu pe odihna si daca cunva trebuie sal misti pui magnetu ca altfel pierzi pauza si asa e periculos in franta aveau voiie sa te verifice si in interioru societatilor

ai uitat sa traduci si pentru noi  :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am vrut sa zic ca pe aici se vorbeste asa  mult de magnet de parca ar merge cu magnetu nu cu tiru si ca uni pe aici vorbesc din auzite .  Eu stiam ca magnetu se pune numai in interioru societatilor .In mers stiu ca afecteaza unele comenzi ale tirului cum ar fi computerul de bord asa ca treaba cu am fost obligat sa merg cu magnetu io no cred deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut prieteni....urmaresc de multa vreme acest topic si de multe ori am fost tentat sa-mi descriu si eu experienta de aproape un an la aceasta firma.acum iata, imi iau inima-n dinti si-mi spun oful!!! in primul rand...cam tot ce se spune rau despre stadler este adevarat. am crezut intial ca fiind aproape nemti...vor fi corecti cu noi....insa m-am inselat din prima luna. cea mai trista experienta dintre toate firmele la care eu am lucrat...mizeria umana ridicata la rang de CALITATE. desconsiderati din prima clipa de catre conducere....dispeceri...umiliti si siliti sa lucram peste program....cu magnetul...asa cum multi dintre voi ati spus-o deja....si altii n-o cred. intradevar folosirea magnetului timp indelungat afecteaza functiile calculatorului....dar cui credeti ca i-a pasat in aceasta firma?  camioane parazitate de paduchi si tot felul de paraziti umani...jignirile adresate noua de catre austrieci...deopotriva dispeceri romani...pupincurismul si slugarnicia unor soferi romani...si un milion de alte motive...m-au facut sa cedez nervos dupa un an. acum lucrez la o firma in franta care opereaza in UK...unde nimeni nu ma tutuieste si pt fiecare lucru care sunt pus sa-l fac sunt rugat  frumos...si-mi pun intrebarea....oare cum intr-o europa " civilizata" se poate gasi atata mizerie umana cata am descoperi eu la stadler....NA! CA MI_AM ZIS PASUL!....si nu in intregime, caci ar trebui sa scriu o carete despre cate am vazut ( nu doar auzit) acolo. va urez toate bune....si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegul mareus a spus adevarul e cea mai proasta firma de transport  faci curse cu rezervorul aproape gol si cu colegii pupincuristi are dreptatr sunt cativa din botosani care sunt oamenii lor la aia le merg bine dar nu vreau sa dau nume asa ca aveti grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • Members

stadler = salariu "loterie"  , nu stii niciodata cat iei (acum iei 60 mil , luna urmatoare 28 ) ,  nu se merge cu magnet, se respecta programul . Nu se merge cu rezervorul gol , cum scrie colegu de mai sus, rezervorul gol- daca ai vandut tu motorina ! Cat despre camioane parazitate de paduchi ...asta poti intalni si la alte tiruri, nu numai la stadler . Jigniri din partea austriecilor = nu m-a jignit nimeni pana acum. Lucruri adevarate si neadevarate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stadler = salariu "loterie"  , nu stii niciodata cat iei (acum iei 60 mil , luna urmatoare 28 ) ,  nu se merge cu magnet, se respecta programul .

foarte adevarat...mai pune pe deasupra si zeama care o vinde cei de la stadler,ia-u dat pe bulgari afara si au angajat iarsi romani,...hihihiii...au scapat de dracu si au dat de tasu...auzi si tu consum ce dau cei de la stadler..38% pe daf. ;D:D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

iti spun eu ....salariu LOTERIE , nu stii niciodata cat iei , astepti cu nerabdare ziua de 15 , sa bagi cardul sa vezi cat ai , ori 50 mil  , ori 20 mil , ori 1 mil jumate , masinile...cum nimeresti , sunt lucruri care ti se imputa tie ( un cauciuc.. etc .) ...programul se respecta .  mai citeste, sau postat multe cu gst stadler

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.