Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Stie cineva de firma Stacamion-GST Stadler?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Am auzit de la cineva care a lucrat la ei ca trag pe tine mergi fara program cu magnetu,de patit plateau numa nu a mai rezistat in halu ala ,mergeau aproape non-stop

Am sunat la ei, au zis ca dupa 8 au interviuri, bla bla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Da eu stiu despre ei cam multe,sunt din austria si au sediu si in Timisoara fac angajari,incepatori mai bine zis pentru curse Austria-Belgia,stai 6 saptamani in austria si 2 acasa sau 2 saptamani in austria si tragi de tine si stai una acasa.Salar 2 mii de euro,te plateste la zi nu pe km,adica in jur de 45 euro pe zi.

Da-mi te rog un numar de telefon cu sediul in Tmisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

nu stii mai au nevoie de soferi??daca au anunta-ma si pe mine man ca dau de o bere cand ne vom intalni;) ;)danielo_danielo1 bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

m-am lamurit cu stadler,sunt de nimic, numai vorba e de ei,cine cauta de lucru sa caute in alta parte,la ei e pierdere de timp.daca lucrezi cu magnet e bine ca asta vor,daca nu mult nu stai la ei.nemernici.la prima vedere pare totul ok dar isi dau arama pe fata imediat ce incepi sa lucrezi.de aceea nu mai au  alte natii pe acolo afara de poloni si bosnieci care lucreaza asa cum vor ei cu magnetul,acte expirate,masini ,,varza,, ,poate ai bafta sa mai prinzi si paraziti in ele cum se intimpla din ce in ce mai des in ultimul timp.oricum eu unul nu vreau sa mai aud de ei.

Ai lucrat la ei? Spui astea din propria experienta sau ai auzit povestiri in parcari de la .... sa nu scriu de la ce fel de oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

firma serioasa,sunt aici,cu mine-n curte,am lucrat si eu la ei ca mecanic,dar nu m-am respectat.sunt ok,daca te respecti,austriecii au tendinta sa creada,ca romanii-s hoti,dar daca te respecti,te respecta si ei...simplu,nu musca mana care te hraneste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

salut sa va povestesc aventura mea la firma GST stadler..................am ajuns in austria am fost 2 saptamani in proba si mam intors la garaj.aici proba din nou!NIX GOOD  a zis austriacu eu si inca 3 baieti NIX GOOD. nix good nix good da dc nix good?pai pt ca erau in asteptare 20 d baieti veniti in weekend fara masini.e literea d lege acolo daca nu ai apucat masina sambata cand ai venit acasa ai sanse sa stai in garaj pana joi vineri.in afara d asta stresu e cat china nu ajungi la descarcare esti dat afara te anunti cu program 3 ore si ei iti dau cursa de 800km cu descarcare a doua zi dimineatza la ora 8.daca nu ajungi esti dat afara daca le zici ca nu mai ai program iti vor raspunde............vezi ca alti se descurca deci nu iti va zice niciodata in mod direct sa mergi cu magnetu doar iti fac ei o sugestie.......si multe altele in fine de la anu nu ma mai intorc la ei e prea mare stresu :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

firma serioasa,sunt aici,cu mine-n curte,am lucrat si eu la ei ca mecanic,dar nu m-am respectat.sunt ok,daca te respecti,austriecii au tendinta sa creada,ca romanii-s hoti,dar daca te respecti,te respecta si ei...simplu,nu musca mana care te hraneste...

Cand ai fost mecanic la ei colegule?Las-o moarta,mecanicii romani treceau soferi numai sa scape din atelierul ala ,lasa vrajeala ca nu tine!Sunt o groaza de baieti care au lucrat acolo,nu e frumos ce faci! ???

Lasand glumele la o parteceea ce pot spune despre STA-CAMION respectiv STADLER ,sunt seriosi  cu banii ,dar esti platit la cursa dupa un sistem de calcul care nu o sa reusesti sa il descifrezi ever.Ai o lista de autostrazi interzise din cauza platii pe care daca nu o respecti ti se imputa costul acelor autostrazi,dar ti se spune de la bun inceput chestia asta.Am vazut ca cineva  scria ca te obliga sa pui magnetul.Nu este adevarat ,magnetul il pui numai daca vrei ,nimeni niciodata nu o sa scrie un mesaj sau o sa iti spuna verbal sa pui magnetul acolo,numai ca sunt situatii care necesita punerea m... deoarece fiind platit la cursa vrei sa faci cat mai mult.Iarasi zicea cineva de acte expirate.Gresit total,daca tu ca sofer nu verifici mapa cum trebuie si daca ai ceva expirat cel putin la 2 saptamani tranzitezi AUSTRIA respectiv TIROL si sunt o gramada de firme partenere unde se pot face revizii,reparatii ti se trimit din timp asigurari,licente si chiar avansuri de bani.Ai carte de munca in tara platita la ziTotul e sa anunti din timp nu e asa colegule care mergeai cu actele expirate si cu magnetul???

Nu pun partea firmei,am lucrat la ei,am plecat de la ei cand am primit o oferta mai buna.Eu cataloghez firma asta o firma medie si o buna oportunitate pentru cei ce vor sa faca comunitate dar sunt la inceput si nu stiu cum stau treburile.Cam asta e ,sa spunem lucrurilor pe nume ce e real si bune si rele.Ah si sa nu iti faci ganduri de cariera acolo,vii te misti intrebi gasesti ceva mai bun uscheala! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La mine un prieten mi-a zis ce a lucrat la ei prin 2008 , a zis ca era cand iti zice sa pui magnetu si era cand dadea de inteles sa pui magnetu,acum parerile sunt impartite,uni zic ca ii bine  alti ca ii rau.....Nu stiu ce sa zic si eu ca nu am lucrat la ei ,zic din ce am auzit de la soferi care au lucrat la ei ,apropo ei nu platesc la Km?

Nu se plateste la cursa un sistem de genul FRANTA zona1-ITALIA-zona4,dar niciodata nu ai sa stii cat e tariful pentru o zona.Ti se sugereaza sa pui magnetul,dar daca nu vrei sa il pui nu il pui si gata nu te da nimeni afara. ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am auzit de la baieti ce sa dat pe germania 30000€ amenda pt magnet,acum nu stiu daca este adevarat sau gogoasa ,si deastia cu magnetul am avut si eu unde am lucrat puneau magnetul dar nu stiu de ce pt ca nu eram platiti la km sau astea ,cred ca sa se dea pe langa sefi ,tot de la astia care fac invta si sefii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Tot citesc si iar citesc,nu stiu ce sa mai cred. Am toate actele pregatite ptr angajare si astept telefon de la STADLER.Trebuia sa plec pe 3.01.2010,dar nu am avut avizul medical.Stau iar timpul trece si eu nu stiu ce sa fac. i am sunat si a zis fata aia ca ma suna ei cand o fi urmatoarea plecare. Problema e ca am terminat banii si deja intru in gauri financiare. Sunt din NEAMT,iar aici e greu de lucru. ARE CINEVA VREO INFORMATIE DE ULTIMA ORA DESPRE STACAMION-GST STADLER???????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poi dute , nu ii asa rau ,ca la dumagaz sau edy. poti incerca si daca nu iti place renunti nu te tine cu forta.

mai ai experienta la extern , dute daca stai acasa nu gasesti nimic asa daca umbli este alt ceva mai auzi una alta in plus este mai usor daca auzi de o firma care angajeaza si ai drum pe acolo intri cu camionul te vad ca lucrezi este ca un cv pe roti asta este parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.