Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Stie cineva de firma Stacamion-GST Stadler?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

nu mai puneti botul la toate vrajelile lor. eu lucrez la ei de 6 luni dar niciodata nu am vazut banii care i-au promis. acum sint acasa din 20 dec si inca nu m-au chemat la munca. am lucrat in dec 2 sapt si am cistigat 1200 ron!!!!! ianuarie e pe duca si inca nu am nici o cursa. deci 2 luni grele cu un salariu de ca... asta e stadler! vara cind nu au soferi te tin cu japca 7.8.9.sapt la munca si acasa tot 2. va rog sa ma credeti ca nu am de ales ca ma ca... demult pe fata lor/ incercati si voi si va veti convinge ??? ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salut !Nu stiu ce sa mai cred ...sincer...am un coleg care a plecat in octombrie 2009 si a venit in decembrie cu ceva banisori vreo 2500 euro si pe 1 ianuarie a plecat iar!

Te-au mai contactat?sau tu pe ei....incerc sa ii prind si io ,dar nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu mai puneti botul la toate vrajelile lor. eu lucrez la ei de 6 luni dar niciodata nu am vazut banii care i-au promis. acum sint acasa din 20 dec si inca nu m-au chemat la munca. am lucrat in dec 2 sapt si am cistigat 1200 ron!!!!! ianuarie e pe duca si inca nu am nici o cursa. deci 2 luni grele cu un salariu de ca... asta e stadler! vara cind nu au soferi te tin cu japca 7.8.9.sapt la munca si acasa tot 2. va rog sa ma credeti ca nu am de ales ca ma ca... demult pe fata lor/ incercati si voi si va veti convinge ??? ???

Si cand te tine cu "japca" inca 2-3 saptamani nu iti da pe fiecare saptamana 50-70 euro in afara de salariu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

1.iti impun sa mergi pe nationale,daca mergi pe autobenzi,ti se retine din salariu,care este de de maxim 1200,1300 euro,contravaloarea in lei la cursul care il vor ei

2.ti se sugereaza sa mergi pe magnet,nu iti spun direct,dar ti se da cursa de 900km,sa o faci intr-un  program

3.la angajare ti se promit 1500 de euro,ti se da maxim 1300

4.la doua saptamani state acasa,iti promit 300 de euro,nu-ti dau nimic

5.cand ajungi la baza in austria ai sansa sa nu primesti masina 2-3 zile,si sa stai pe unde apuci

6.bani se dau la timp,pe data de 15,16 ale luni

7.salariul de incadrare e minim pe economie,adica 548 RON

Alte intrebari daca mai sunt,se se puna la obiect :o;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

am un prieten bun care lucreaza la ei acum si mi-a zis ca e jale

inainte plateau dar acum s-au prostit rau de tot

el de-abia asteapta sa ajunga acasa a zis ca nu se mai vrea sa auda de ei

tot ce iti promit sunt doar vorbe de aceea nu vor sa spuna nimic de salariu...diurna etc

        ESTE O MARE TZEAPA

CHIAR ASEARA AM VB CU EL SI-MI ZICEA CA NU A MAI PUS CAPUL JOS DE MIERCURI ERA RUPT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

As dorii sa stiu si eu mai exact ce te pune sa faci la interviu la Targu Mures pentru ca trebuie sa ajung pe 24 luna asta acolo ,eu unde am mai lucrat nu a cerut proba de lucru si am lucrat la o firma din Franta la CITRA,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

sa fiu sincer nu am mers pe Daf nici o zi dar cred ca nu este diferenta mare la schimbator fata de Volvo sau Iveco daca e as dori sa fiu informat cu vitezele ,pozitionarea treptelor ,va multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sincer eu am crezut ca acest site are o anumita prestanta si ca se discuta lucruri serioase dar vad ca intre toti neica nimeni si pun intrebari stupide si apoi se mai cred si soferi profesionisti. de aia nu va gasiti de munca  si cautati pe e jobs si vin tot felul de pusti si isi dau cu parerea despre firme, locuri de munca si alte treburi.  inca odata cititi topicul: soferii incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sincer eu am crezut ca acest site are o anumita prestanta si ca se discuta lucruri serioase dar vad ca intre toti neica nimeni si pun intrebari stupide si apoi se mai cred si soferi profesionisti. de aia nu va gasiti de munca  si cautati pe e jobs si vin tot felul de pusti si isi dau cu parerea despre firme, locuri de munca si alte treburi.  inca odata cititi topicul: soferii incepatori.

82sas, in primul rand te rugam sa iti complectezi datele de la profil.In al doilea rand  acest forum e dedicat soferilor profesionisti dar si celor amatori , pentru ca membrii de pe acest forum nu sunt cu nasul pe sus si dau o mana de ajutor ( atat cat stiu si cat pot) celor ce au nevoie si apeleaza la ei . Sunt deacord ca nu tori de pe acest site sunt soferi profesionisti(nici eu nu sunt), dar in Romania, si nu numai, esti catalogat ca sofer profesionist atunci cand ai permis  categoriile B,C si D .Fie ca au experienta sau nu , ei se numesc profesionisti si pana la proba contratrie trebuie sa-i tratam ca atare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

As dorii sa stiu si eu mai exact ce te pune sa faci la interviu la Targu Mures pentru ca trebuie sa ajung pe 24 luna asta acolo ,eu unde am mai lucrat nu a cerut proba de lucru si am lucrat la o firma din Franta la CITRA,

as vrea sa ma lamuresti si pe mine cu ceva ;D...cand anume ai sunat pt interviu si cand te-au programat ?ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Ionut am sunat la firma lor din Austria si am vorbit cu un tip ,care mi-a  luat numarel de telefon si mi-a zis sa astept ,dupa vreo doua saptamani am primit telefo de la Tg Mures si de aici toate detaliile ,de asta am intrebat despre aceasta firma.Am opservat ca pe unii iau deranjat anumite intrebari ,dar putin ma intereseaza atata timp cat iau la cunostinta si alte detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

drept sa spun nici nu mai stiu ce sa cred ,sunt atatea pareri  incat nu mai stii ce sa faci, am sa o fac si pe asta. daca vad ca nu merge  am sa incerc tot o firma din afara,ca si pana acu.problema este ca cei din afara nu iti da liber la 2-3luni ca sa vii acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.