Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Stie cineva de firma Stacamion-GST Stadler?


Postări Recomandate

  • Members

da otto tata dar macar iei ceva banuti.la waberer nici acasa nici bani.sunt colegi care au luat salar der 65 de lei pe luna ianuarie.un coleg care ia dat in judecata pt bani ia spus contabila ca si daca cistiga procesul cu un miliard daune ei retin cite 2 mil la fiecare sofer si in una luna tot au profit de 100 de mil.din partea mea bafta mare si sa fii tu cel care ia cei mai multi bani din firma.dar sa iti faci copie dupa foile de parcurs si sa iti opresti cite un exemplar din cmr la fiecare cursa.si sa nu te astepti sa te incadrezi la consumul dat de ei.;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

ce sa mai zic COSTINE ,am ajuns sa ma intreb singur ce optiune sa aleg ,din toate eu am bafta sa o aleg pe cea mai rea.Cand am lucrat la francezi la fel am patit,cu toate ca am avut facute copii de pe CMR si diagrame tot mau ars la bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

COSTINE77 ia zi ,tu la ce firma lucrezi ?poate prind un tren la firma ta, ti-am mai zis, am o bafta de sa-ti faci treaba in ea.Pe unde am lucrat am tras ca un bou si am iesit ca un magar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

SALUT.Eu sunt la STADLER din ianuarie.stau acasa pana dupa PASTE.o sa fiu pe forum cateva zile.cei interesati vor putea discuta cu mine pe tema STADLER.Salutare ECHIPEI si la toti colegii.pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SALUT.Eu sunt la STADLER din ianuarie.stau acasa pana dupa PASTE.o sa fiu pe forum cateva zile.cei interesati vor putea discuta cu mine pe tema STADLER.Salutare ECHIPEI si la toti colegii.pa.

Poate pui si tu vreo poza cu camionul pe care-l cunduci sau cu alte camioane pe care le-ai intalnit pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut baieti si Hristos a inviat nu am mai intrat de mult pe sait si am vazut ca nu au aparut noi comentarii despre stadcamion ,ca m-ar bate gindu sa merg la ei ca cei de la waberer's ma tot amana de vreo 2 luni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aaaaaaahhhh m-ai mancat, incep sa o iau personal. Tu numai parnaiste de firme de-astea gasesti? Cauta te rog pe net Blomquist. E o firma norvegiana cu baza in Slovacia. E serioasa cu banii si anume 50 euro pe zi. Nu conteaza daca stai sau muncesti. Stai 6 sapt pe comunitate si 2 acasa. Transport asigurat din romania pana in slovacia. daca fac rost de nr ti-l dau. Sper sa nu te mai aud cu obosite gen waber, Stadler, edy , etc.  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

BAI NENE...FARA SUPARARE  DAR CAND AUZI TOT FELU DE PARERI CA AIA NU E BUNA AIA E TERMINATA CEALALTA NU DA BANI SI TOT ASA EU CE AS MAI PUTEA SA ZIC, PUN INTREBARI CA ALTCEVA NU AM CE FACE DEOCAMDATA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

+salut, daca tu faci gestu asta pentru mine , stii cu adevarat ce inseamna sa lucrezi pe naspa la firme fantoma.Ma refer de alea din romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

De cat nimic sant buni,se circula la greu pe national!! :o,si la salar in jur  de 1000 de euro

SALAR MAXIM 11OO euro,platiti in lei la curs de 3.7RON!!!! Cine e interesat angajaza non stop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

pe 18/03/2010

Colegilor nu va mai faceti impresii bune despre aceasta firma. Nu avati pauza de 45ore doar cu putin noroc se reuseste o pauza de 36ore. Se spune ca se i-a 1500e dar de fffff multe ori nu incasezi nici macar 900. Aproximativ 65 la suta din trasee sunt pe rute nationale si nerespectandule banii pe autobenzi se opresc din salar. Salariile sunt incasate in lei nu in euro iar cursul de shimb nu e cel al BNR cum fac alte firme ci unul cu mult mai mic de la 4,10ron la 3,78ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

In cazul nefericit in care ai luat o amenda pentru ca ai circulat pe nationale si depasire de program se deconteaza ffffffffff greu sau deloc.La angajare promit salarii marii si conditiii umane de lucru dar cind ajungi in Austria se schimba totul,acolo ai ocazia sa astepti 2 sau 5 zile o masina si te descurci cu cazarea. Cei de acolo ne considera sclavi. Fugiti de Stadler sau Sta Camion Tg Mures. Acolo cind ajungi t-i se impun o gramada de indatoriri cu semnatura pt. ele iar ei nu au nici o obligatie fata de angajatii romani,vai de cei care au probleme cu sanatatea si lespui ca nu ai asigerare medicala pe comunitae,cei de acolo te exploateaza la maxim si foarte rar respecti programul de lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Fratilor eu am lucrat la ei pana in ianuarie.Niste excroci,rasisti.Am salariu si de 500-600 de euro.Nu se merita,ai numai retineri,de pe autostrazi,telefon,reparatii la masini si amenzi.De magnet nu va mai povestesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Fratilor eu am lucrat la ei pana in ianuarie.Niste excroci,rasisti.Am luat salariu si de 500-600 de euro.Nu se merita,ai numai retineri,de pe autostrazi,telefon,reparatii la masini si amenzi.De magnet nu va mai povestesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

SALUTARE,EU AM FOST O TURA LA STATLER (7 saptamani),PE PRIMELE 3 SAPTAMANI AM LUAT 4600RON,PE URMATOARELE 4 SAPTAMANI AM LUAT 6000 RON,MA MAI DUC 8 SAPTAMANI CA SA MAI IAU NISTE BANI SI PE URMA USKEALA CA VIN AUTOSTRAZILE SI NU O SA MAI IAU NICI 2000RON!!!! ASA-I LA FIRMA ASTA ,MERGI PE UNDE VREI DAR DUPA 4 LUNI TRE SA PLECI CA ALTFEL NU O SA MAI IEI BANI,AI TIMP IN 4 LUNI SA-TI GASESTI IN ALTA PARTE,MULT SUCCES TUTUROR!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

Salutare tuturor , nu am mai intrat c-am de mult pe forum  asa ca tin sa-i multumesc lui 82 SAS pentru datele trimise.Am sa incerc si la astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.