Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 479
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Ce noutati mai aveti despre Kim Johansen , cei care mai lucrati acolo , s-a mai schimbat ceva ?.....eu nu am mai lucrat pe extern si  vroiam sa incep de undeva si ma gindeam ca aici macar  pot sa mai capat ceva experienta ....ceva sfaturi , trucuri daca puteti sa ma ajutati , va multumesc de raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Kim Johansen Denmark:

Pt. angajare dai un test de ,agatat remorca,parcare la o poartaa de depozit,un traseu pe autostrada .

Atentie:trebuie sa ai GPS-personal,tel ,si sa cunost engleza sau,germana -Diurna 32 euro/zi

-Cind conduci (lucrezi ) mai primesti 19 euro/zi

-Dupa programul de 9ore conducere ,predai tirul altui sofer de pe traseu ,si tu iti iei traista si te cazezi la punctul de cazare de pe traseu

-Maninci daca ai ,te culci si dupa 24 ore de program incepi o noua zi ,vine altul cu tirul tu priei tirul si-l duci mai departe,si tot asa

-Asta timp de cca 6-7 saptamini dupa care ai o saptamina pauza

Salariul este 1435 euro/luna,cu ce maninci vezi cu ce ramai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Ce noutati mai aveti despre Kim Johansen , cei care mai lucrati acolo , s-a mai schimbat ceva ?.....eu nu am mai lucrat pe extern si  vroiam sa incep de undeva si ma gindeam ca aici macar  pot sa mai capat ceva experienta ....ceva sfaturi , trucuri daca puteti sa ma ajutati , va multumesc de raspunsuri

Exista topicul pentru incepatori,fa o vizita acolo,s-ar putea sa iti prinda bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Kim Johansen Denmark ,Oferta de 32 euro  / zi diurna si 19 euro /zi pentru munca (condus ) este oferta primita de la,deci in total sunt 51  euro /ai cind lucrezi ( circa 5-6 zile conduci/ saptamina).

Eu nu am modificat numic .Daca exista o oferta de 60 euro / zi  nu este reala.

Ca sa va convingeti ,am sa trimit oferta primita la administratorul acestui site si daca el vrea poate sa o faca publica.

Eu am cerut lui  Kim Johansen Denmark ,salariu de 1000 euro +  1500 euro / luna diurna ( 50 euro /zi)) ,asta pt. ca pe ADR pe comunitate este minimum ,si nu au fost de acord.

Plus le-am cerut sa am camionul meu ,nu sa ma munt in fiecare zi,si nu au vrut.

Cine vrea vine cu mine personal la danezi ,da testul ,incheie contractul si incepe munca.

Totul dupa ce imi trimite-ti pe adresa mea de net ,copii dupa :1-Carnet de conducere ,2-Atestat ADR ( preferabil colete + cisterne),CARDUL TAHOGRAF ,PASSAPORT + C.I.

Toate aceste vor fi trimise la  Kim Johansen Denmark ,pt. confirmare (acceptare )fiecare sofer ,pt. a nu merge degeaba pina in DK .

La plecare sa mai aveti ,certificat medical -apt conducator auto ADR ,si Cazierul auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

certificat medical -apt conducator auto ADR ,si cazierul auto ......cine le elibereaza si sint valabile in romana , nu trebuie traduse , ceva ?....................iar contractul il faci direct cu firma din Danemarca sau prin intermediari , ori acestia iau comision de la tine sau de la firma din Dk?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Eu nu inteleg o chestie. Cu ce ma ajuta daca apelez la o firma de intermediere? Am vazut ca pe site-ul celor de la kim este un formular special pentru job-uri. Nu ma doare mana sa il completez singur. Ce folos mai au intermediarii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Kim Johansen Denmark ,Oferta de 32 euro  / zi diurna si 19 euro /zi pentru munca (condus ) este oferta primita de la,deci in total sunt 51  euro /ai cind lucrezi ( circa 5-6 zile conduci/ saptamina).

Eu nu am modificat numic .Daca exista o oferta de 60 euro / zi  nu este reala.

Ca sa va convingeti ,am sa trimit oferta primita la administratorul acestui site si daca el vrea poate sa o faca publica.

Eu am cerut lui  Kim Johansen Denmark ,salariu de 1000 euro +  1500 euro / luna diurna ( 50 euro /zi)) ,asta pt. ca pe ADR pe comunitate este minimum ,si nu au fost de acord.

Plus le-am cerut sa am camionul meu ,nu sa ma munt in fiecare zi,si nu au vrut.

Cine vrea vine cu mine personal la danezi ,da testul ,incheie contractul si incepe munca.

Totul dupa ce imi trimite-ti pe adresa mea de net ,copii dupa :1-Carnet de conducere ,2-Atestat ADR ( preferabil colete + cisterne),CARDUL TAHOGRAF ,PASSAPORT + C.I.

Toate aceste vor fi trimise la  Kim Johansen Denmark ,pt. confirmare (acceptare )fiecare sofer ,pt. a nu merge degeaba pina in DK .

La plecare sa mai aveti ,certificat medical -apt conducator auto ADR ,si Cazierul auto.

Mister Virgil,daca tot primesti comision pentru intermediere,apeleaza la anuntul.ro.....e mai cinstit asa pentru toata lumea,forumul nu este facut pentru recrutare personal !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Marea majoritate a firmelor ; indiferent ca sunt din Ro sau din UE, cer acum cazier auto. Acolo sunt trecute toate abaterile din trafic, si cele din Ro si cele din UE , iar angajatorul isi face o impresie despre ce fel de sofer esti.

Da. Eu l-am scos si aveam trecuta o oprire neregulamentara la care nici nu primisem amenda ci doar avertisment. In rest nici vorba de fapte penale. Si pt chestia asta firma la care aplicasem CV-ul nu m-a primit nici macar la interviu. Ca cica doreau doar soferi cu cazier curat ca lacrima. Tampiti. Sunt "convins" ca aia care evaluau cazierele candidatilor erau soferii perfecti, etalon, model, care nu aveau nicio contraventie in viata lor de soferi amatori. Dar adevarul e ca tampenia o are Serviciul Circulatie, care mentioneaza contraventiile in loc sa mentioneze exclusiv faptele penale. Contraventii avem toti (soferi amatori, profesionisti, pietoni, biciclisti, angajatori, ministri, generali etc), fie ca suntem prinsi sau nu. Atunci ce mai conteaza mentionarea lor in cazier, care practic ajunge sa reflecte doar faptul ca ai fost prins de politie si nicidecum ca n-ai fi fost vreodata contravenient daca n-ai mentiuni de acest fel in el. Prin urmare, logic era ca in el sa apara doar faptele penale. Acolo e treaba serioasa si nu prea scapa muritorii de rand ca noi fara a fi prinsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Axie nu te stresa cu cazierul auto numai si numai la noi se interpretiaza astfel . Deoarceun cazier auto nu inseamna altceva decit o istorie pers daca ai avut accidente grave cum ar fi victime si raniti depasirea vitezei legale antecdente privind consumul de alcool la volan .Dar in Romanica intodeauna se intrpreteaza mai cu motz decit in restul Europei.

    Colegu Vergil crezi ca ai prins pe Dumnezeu de un picior ca ai ajuns la Kimi si acum ai sa cistgi mai multi bani aducind romani .vezi ca exista dreptate Divina si nu cred ca ai dorii sa ti se intoarca iapoi cea ce faci .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule Axle, iti inteleg supararea, dar pt fapte penale este cazierul judiciar,cel auto reflecta ce fel de sofer esti , mai agresiv sau mai putin agresiv sau daca ai abateri in trafic.Acel angajator care nu te-a primit la interviu pt un lucru asa marunt e un nemernic . Sa nu-ti para rau, probabil e carcotas si la bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Vali, tocmai aici am eu indoieli - ca cel auto nu arata altceva decat daca ai fost prins in contraventie sau nu si nu daca ai comis-o.

El se bazeaza pe sanctiuni, iar astea la randul lor pe...daca esti prins. De aceea cazierul auto nu reflecta realitatea corect/complet. Motiv pentru care n-ar mai trebui solicitat la angajare.

Legat de angajatorul ala, tocmai ca imi paruse rau la vremea aia. Era foarte serior cu banii, programul, codul muncii.

Dar a avut soferi betivi/neseriosi si a zis el ca daca pune regula asta elimina cat de cat candidatii problema. Evident, s-a inselat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

arkadas...fara suparare dar inseamna ca tu esti cel mai "........."sofer de care am auzit vreodata...cum poti fi multumit cu asa ceva?iti place sa fi sclavul lor???efectiv va duc aia de nas cum vor ei...cred ca esti primul om care lauda loaza aia de firma...ti se pare normal sa schimbi camionul (daca nu in fiecare zi, la 2-3 zile)? sa nu mai zicem de acele ''locuri execrabile uneori, dar uneori mai bune'' sau nu mai stiu exact cum ai zis.Asta inseamna firma serioasa pt tine?asta inseamna soferie?sa n mai zic de bani..despre care nu ai precizat nimic...si care clar sunt putini.De-aia prefera toti angajatorii straini soferi romani...tocmai din cauza unora ca si colegu..care efectiv nu emit nici o pretentie si accepta orice din partea angajatorului..multa bafta sa ai colegu...in fine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

inteleg corectura facuta de moderatori la postul meu anterior...vreau sa atrag atentia ca nu m-am referit  prin acea expresie la persoana lui (a colegului)...pt ca nu am de unde sa stiu cum e..caracterizam modul in care isi exercita el meseria...a nu se intelege gresit...scuze daca sunt off-topic...oricum parerea e aceeasi...mai ales despre KI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

inteleg corectura facuta de moderatori la postul meu anterior...vreau sa atrag atentia ca nu m-am referit  prin acea expresie la persoana lui (a colegului)...pt ca nu am de unde sa stiu cum e..caracterizam modul in care isi exercita el meseria...a nu se intelege gresit...scuze daca sunt off-topic...oricum parerea e aceeasi...mai ales despre KI

Corectura se fererea strict la acel cuvant, nu ca te-ai fi referit la o anume persoana sau sa...in general. Pur si simplu incercam sa tinem departe de acest forum limbajul vulgar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

de ce nu spune nimeni ca angajarea la kim johansen nu se face in danemarca,sa nu se imbete nimeni cu apa rece.

angajarea se face pe estonia,deoarece taxele sunt mai mici,impozitul...diurna..etc

DACA MAI AVETI INTREBARI POSTATILE SI RASPUND CAT DE REPEDE POT

BAFTA

SI DRUMURI BUNE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cum sint conditiile de munca ,  se respecta timpii de conducere de pauze saptaminale cele 90 de ore in 2 saptamini sau daca nu muncesti nu iei bani , conditiile de cazare cum sint ? ...am inteles ca se schimba des masinile alte detalii daca poti sa mai dai .....  multumim  !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.