Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 479
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

stalker. Nu cred ca un sofer cu ani  lucrati pe articulat nu stie schimba vitezele sau nu stie sa faca o parcare. Ma supun la orice test pe orice articulat. Ce tot solicitati atatea detalii despre unde este amplasata semiremorca sau unde este capul tractor la K.J. Un sofer adevarat nu pune intrebari de acest fel. Daca la urmatoarea testare muta locatia semiremorcii sau modifica traseul ?  Am mai spus-o soferia nu este o poezie pe care o memorez si gata devin sofer.

Ma bucur ca stii meserie. Chiar ma bucur, zau.

Totusi, daca tot esti asa bazat, ma intreb de ce te freaca grija ca unul ca mine, care este la inceput, pune atatea intrebari. Te-am intrebat pe tine ? Adica nu se supara stalker ca il tot sacai cu intrebarile si te superi tu ? Cine te crezi ?

Nici macar nu ai citit ca lumea ce am intrebat, dar iti dai cu parerea. Nu ma intereseaza unde este capul tractor si remorca, am intrebat ce fel de parcare a fost pus sa faca, ma gandeam ca poate vor sa le faci ceva finetzuri, parcare pe dreapta, laterala, s.a.m.d., ca sa stiu la ce sa ma astept cand ma voi duce acolo. Vreau ca inainte sa plec sa am cat mai multe informatii despre testul asta pentru ca n-am bani de cheltuit aiurea. Cu ce te-am deranjat ?

Stii, as fi putut sa pun intrebarile astea pe private, nu cred ca stalker sau alex s-ar fi suparat. Totusi, am considerat ca e mai bine sa le pun public deoarece poate mai sunt cativa ca mine. Suntem multi rupti in fund in Ro care speram la mai bine. Si tu ai fost asa, odata, iti mai amintesti ?

Te rog, nu te supara dar daca nu poti adauga ceva constructiv la firul discutiei, mai bine abtine-te. De ifose si aere suntem satui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

pui 2 romani la un loc si ai deja o bombaa,hai linistitiva si continuati discutia referitor la subiect,nu va mai luati de unu ca stie sau ca nu stie,fiecare avem gradul nostru de cunoastere in ale meseriei,si intotdeauna este loc de invatat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

virgula! nu vad unde e offtopicul....poate in visele tale! off faci tu, intreba despre firma...i`am raspuns tot despre firma...salariu! sau scri ca sa faci posts, pari mai interesant asa? din cate vad eu nu esti vreun moderator ca sa dai tu sfaturi, sau esti undercover?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu m-am speriat de conditii si de ce se discuta aici si de aia am refuzat, ca sapt viitoare cred ca ajungeam la ei:(

Mai bine ma gandesc de cateva ori inainte sa iau o decizie, multa lume mi-a spus sa nu merg acolo!

Acum asta e! Am gasit si eu pe G.Maps locatia! e misto zona ce sa zic...acum faptu`i consumat!

stimate coleg, in primul rand uita-te cine a deschis acest topic prima data si a doua , din postul de mai sus reiese ca dumneata nici nu ai dat prin curtea acestei companii dar iti dai cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna remarca. Din pacate nu este singurul. Si ma uimeste si cum stie el salariul la Kim. Colegule ..... esti prea tare. Si ca sa nu zica moderatorii ca am fost off topic:Am mers si eu la kim johansen, in pofida a tot ceea ce am citit pe forumuri. Si pot sa va zic ca, tipic romanes, din pacate, multa lume vorbeste doar din auzite despre b.a.c. si despre kim. Cel putin mie asa mi se pare. Daca vreti sa va postez cum a fost in cazul meu, am sa va postez... si am sa imi pun ceva lume in cap :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Authentic Style City : cauta soferi profesionisti pentru Danemarca

Permis B,C,E

Card tahograf

ADR

Fisa medicala

Cazier judiciar

Cont bancar(swift)

Cunostinte de conversatie(engleza,germana,franceza)

Salariu minim de 51,4 euro/zi lucratoare si 32 euro/zi nelucratoare  pentru  inceput(perioada de proba 4 luni)+bonusuri!

Trepte de salarizare:4,8,12 LUNI

Se lucreaza 6,7 saptamani cu pauza de 2 saptamani

Cazare asigurata si asigurare medicala!

Comisionul  agentiei  noastre este  0.

Trebuie sa  dispuneti doar de  c/valoare transportului de la Bucuresti  catre angajator,(aprox 130 euro)

In plus,daca faceti dovada ca aveti o experienta bogata in EU ca sofer de tir,va vom propune si solutii mai bune….

Daca sunteti de acord va rugam completati formularul atasat mai sus….daca sunteti in imposibilitate de a complete acest formular,va asteptam la sediul nostru.

Detalii suplimentare la telefon 

Aveti idee e vorba de Kim Johanson ca prea  imi suna cunoscut anuntul l-am primit pe mail azi???                             

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cu Authentic Style City am fost eu, deci ei trimit si la KJ. Nu stiu daca trimit si in alta parte.

Cu mine au fost corecti. Nici acte multe nu te pun sa faci si nici nu m-au chemat la Bucuresti, am trimis totul pe mail.

Ce facu tu acolo nu mai este problema lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Am aflat de la un cunoscut  care lucreaza la kim johanson ca sa lucreaza si in echipaj la ei, si nu schimba camionul deloc pina vine acasa (6 saptamini) , e adevarat ??........a mai auzit cineva sau m-a mintit ca sa se laude omul ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Spunea cineva mai sus ca se bat campii pe forum despre KJ si este adevarat. Cat despre test este simplu chiar si pentru un incepator, atata timp cat lasi emotiile acasa. mie, de exemplu, mi-au dat retestare din cauza parcarii. Danezul iti pune foarte aproape fanioanele, dar daca la restul stai bine limba, schimbat viteze, atentie la drum, totul o sa iasa bine. Ok peste 2 saptamani la retestare singur a mutat fanioanele ca sa fie loc, dar sa fiti atenti caci in astea 2 saptamani in fiecare zii, cel care merge cu voi, va da un calificativ care-l annunta la birou. Defapt asta este testul adevarat. Acuma despre bani, muti i-am auzit ca sunt putin bani, dar uita sa i-a in calcul cheltuielile personale. La KJ ai cazare, bucatarie, internet, masini de spalat si dusuri cam peste tot, si este adevarat ca unele locatii sunt chiar infecte (ex: Osnabruck sau Jurasic parck, cum i se spune mai recent). Daca castigi 1600-1800 la alta firma, si stai pe cabina, tu platesti pentru totate cele de mai sus, si daca compania nu-ti plateste biletul de avion sau doar jumate, cand tragi linie s-ar putea sa castigi mai putin decat aici!

Concluzia personala este ca acei care sunt prea "domni", prea buni, prea destepti, care au permisul de profesioniste de la 12 ani, sa nu vina la firma, ca ne fac noua, celorlalti romani un bine. Drumuri bune !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu decizi tu nimic. Danezul care te testeaza iti acorda niste note. Daca ai un anumit punctaj la sfarsitul testarii poti fi angajat fara retestare sau daca e mai mic cu retestare. Retestarea iti zice ca o vei da dupa doua saptamani, dar sunt persoane care au dat-o si dupa doua luni. Si sunt persoane care dupa doua luni cand au dat retestarea au picat si au plecat acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Members

Salut am citit mai sus si pe alte forumuri pareri pro si contra despre Kim pan la urma am ajuns la concluzia ca la fel ca la orice alt loc de munca sunt si avantaje si dezavantaje. Si eu urmeaza sa plec pe 12-14 sept in danemarca si as dori sa imi dati si mie mai multe info cam pan la ce ora tre sa ajung la firma dac ma asteapta cineva la aeroport ca dupa ce scrie pe bilet ajung cam in jurul orei 19,30 dac tre sa imi caut si camera de hotel sau te cazeaza cineva /? Am sa sun maine la firma b.a.c.sa vad poate mai obtin ceva informatii dar nu mi-ar strica ceva de la sursa. las si id de mes valentinavram  VA MULTUMESC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In mod normal vine Alin sa te ia de la aeroport. Cand ajungi in Copenhaga trebuie sa suni la unul din numerele de telefon pe care ti le va da B.A.C., asa ca sa ai credit si posibilitatea sa suni. Dupa ce ii suni trimit ei masina. De cazat cel mai probabil vei fi cazat la "hotelul" lor din greve. Sau daca nu au camere disponibile mai duc soferii la un hotel din zona.... unde chiar se poate numi hotel. Nu uita sa iti iei bec ca sa nu stai pe intuneric la Greve.  8) De obicei testul se da a doua zi dupa ce ajungi. Daca mai ai nevoie de informatii ......striga... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

chr1s te rog sa mai dai niste detalii daca poti,am primit un telefon in seara asta si vreau sa stiu mai multe si daca se merita cu adevarat sa merg pana acolo.mersi

Ce detalii mai doresti stimate domn in afara celor scrise si rascrise pe acest topic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stie cineva daca poti merge la kim sa dai testare direct, fara sa fii nevoit sa mergi pe la intermediari (b.a.c.), a fost cineva asa?...... puteti da detalii cei care ati fost asa, am inteles ca se mai practica si adusul soferilor de catre cei care deja lucreaza acolo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.