Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members
Ti am intales perfect punctul de vedere Florian si este perfect adevarat cea ce spui. Multumesc!

cand ai sa vi la kim si ai sa iei testarea ai sa iti dai seama singur de ceea ce am zis asta daca ai sa ramai pe aici....si cam atat restu nu mai comentez...

si apropo de faza cu nascutul nu era pentru tine faza cu 9 luni era pentru mine din partea unui frustrat probabil!

stai linistit ca nu sant frustrat.nicidecum in fata unuia ca tine.:)) inainte sa vorbesti citeste topicurile din urma si apoi bagate in seama aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 479
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Hai mai fratilor ca nu o fi draq atat de negru...eu mi am inceput cariera la o cariera de piatra si o ferma de purcei, m am dus pe 12 milioane numai ca sa prind experienta pe tir. Am vazut f multa lume amarata care nu are dupa ce bea recea, de aceea ma intreb de ce e lumea nemultumita cand castiga 1500 euro pe luna mai ales daca si iti place cea ce faci

Dar cred ca asa ne am invatat sa ne plangem , ori vorbim in lipsa de cunostinta. Eu chiar m as bucura ca la Kim sa intalnesc numai romani in viitor sa ne bem cafeaua impreuna , sa discutam de una de alta, sa ne ajutam...De asta si suntem vazuti rau in lumea asta pt ca nu stim decat sa ne denigram sa ne improscam cu noroi fratele, si polonezu , bulgaru , chinezu ce naiba natii mai sunt stau pe partea cealalta si rad de noi. E pacat pt ca sunt roman si mi e greu sa vad ca o mână de oameni aflata la mii de km de casa plecata cu acelasi scop a ajuns in halu asta. Cunosc genu asta de oameni, am avut ocazia si sa navig si intradevar in momentul in care la comanda navei venea un roman iti doreai sa iti termini contractu sa rupi usa cat mai repede(lucru peste program, lucrari riscante ce iti puteau pune viata in pericol...) numai pt ca Dl Comandant vroia sa faca in 3 luni ce facea un portugez in 6 ca sa dea bine la companie. Ma rog... Cred ca cel mai bine ar fi sa ne mai schimbam un pic mentalitatea si sa fim mai uniti ca altfel maine poimaine nu o sa ne mai deschida usa nimeni.

Multa bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Hai mai fratilor ca nu o fi draq atat de negru...eu mi am inceput cariera la o cariera de piatra si o ferma de purcei, m am dus pe 12 milioane numai ca sa prind experienta pe tir. Am vazut f multa lume amarata care nu are dupa ce bea recea, de aceea ma intreb de ce e lumea nemultumita cand castiga 1500 euro pe luna mai ales daca si iti place cea ce faci

Dar cred ca asa ne am invatat sa ne plangem , ori vorbim in lipsa de cunostinta. Eu chiar m as bucura ca la Kim sa intalnesc numai romani in viitor sa ne bem cafeaua impreuna , sa discutam de una de alta, sa ne ajutam...De asta si suntem vazuti rau in lumea asta pt ca nu stim decat sa ne denigram sa ne improscam cu noroi fratele, si polonezu , bulgaru , chinezu ce naiba natii mai sunt stau pe partea cealalta si rad de noi. E pacat pt ca sunt roman si mi e greu sa vad ca o mână de oameni aflata la mii de km de casa plecata cu acelasi scop a ajuns in halu asta. Cunosc genu asta de oameni, am avut ocazia si sa navig si intradevar in momentul in care la comanda navei venea un roman iti doreai sa iti termini contractu sa rupi usa cat mai repede(lucru peste program, lucrari riscante ce iti puteau pune viata in pericol...) numai pt ca Dl Comandant vroia sa faca in 3 luni ce facea un portugez in 6 ca sa dea bine la companie. Ma rog... Cred ca cel mai bine ar fi sa ne mai schimbam un pic mentalitatea si sa fim mai uniti ca altfel maine poimaine nu o sa ne mai deschida usa nimeni.

Multa bafta tuturor!

pai,poate intelege si individul care sustine ca lucreaza la kim,ca despre asta e vorba.daca va continua cu expresii gen "ciocu mic" sau "mai bine stati acasa decat sa veniti la kim" :ymapplause: cade in penibil.fiecare culege ceea ce seamana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ca si noutate, se sta 8 saptamani la lucru si 3 acasa. pana acum era 6 cu 2. as dori sa-l intreb pe colegul Florian, cum se simte dupa 4 ani in cadrul companiei sa ii fie dat "lam...e" si sa i-se impuna sa stea mai mult decat a facuto in ultimii 4 ani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

salutare colegii.sunt nou pe forum si se pare ca am fost selectat sa merg in danemarca la Kim.adica am vb cu firma de la cluj BAC.mi sa spus in maill ca toate masinile de la kim au fost dotate cu gps.stiti ceva despre asta?multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu prea am expierenta.stii cum e in tara ca nu te angajeaza nimeni.toti vor expierenta dar de unde sa o facem noi incepatorii daca nimeni nu ne da oportunitatea sa lucram.asta e viata dam innainte.e primul test nu am mai fost pana acum.de bazat ma bazez ca am lucrat fara acte normal in o balastiera si caram balastru de langa apa pana in statia de sortare.nu prea imi e frica de acest test adica doar daca il prind pe examinator in o pasaa proasta sau sa fiu cuprins de emotii si sa fac niste greseli care nu trebuiesc.acum na cum o sa imi fie norocu.macar incerc daca stau acasa nimeni nu o sa vina sa ma cheme la munca trebuie sa mai si riscam in viata.incerc iau testul e bine daca nu asta e nu o sa fiu nici primu nici ultimul care incearca acolo.am citit pe forum si am rascitit acest subiect despre kim si ca oriunde in altaparte sunt pro si contra dar pt. un inceput cred ca ar fi bine.poate gresesc sau poate nu.totul va depinde de mine si de taria de caracter si de cunostintele pe care le am care nu sunt vaste dar cred si sper sa ma descurc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da sunt de acord cu vladut si eu sunt in aceeasi situatie sunt incepator dar mai am de luat atestatele dar cand o fi la angajare merg cu fruntea sus nu se stie de unde sare iepurele.Daca stai in fata calculatorului nu rezolvi nimic nu te va angaja nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sfat pt colegi noi si fara experienta....daca vrei sa aj la kim incearca sa aj la test in pragul unor sarbatori cum ar fi acum sarbatorile de paste :)...cand toti is aks si au nevoie de soferi ....nu de alta eu eram bata si am aj la test pe 22 decembrie :)...si nu mi.a pus deloc prob testul....ba mai mult am si lucrat fix in ziua testului :)....multa bafta si daca ma intorc la kim in greve sa ne vdm pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Depinde de locatie poti merge 200 metri poti merge 1 km sau cv mai bine sun unele zone unde megi mult din lipsa unei parcari cum ar fi in swedia la Norrkoping unde mergi pe timpul zilei 2 km pana la un peco Q8 dar astea sunt cazuri izolate, in general cateva sute de metri maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

azi am ajuns in dk la kim eu cu inca 2colegi romani si unu bulgar.maine avem testarea.si se respecta din cate stiu doar ca am inteles ca depinde de examinator si de cati soferi e nevoie.zicea soferu bulgar care nea adus de la autocar ca au fost azi 2romani la testare dar au picat.acum nu stiu ce sa zic prea mare incredere nu am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegi ...! eu am dat testarea astazi ..ce pot sa spun decat` ca nu este usor deloc.. am fost 5 baieti ,am luat doar 2 examenul.. deci se pica... mersul pe autostrada ,cuplare ,decuplare.. parcare ... totul se respecta.daca va simtit bazati pe voi este de incercat !!

va salut si drumuri bune sa aveti !

am rugamintea ca inaintea unui alt comentariu sa citesti regulamentul,e bine sa stii ca printre altele nu acceptam pe acest forum deformarea limbii romane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.