Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 479
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

  P.S.  Kim Johansen

  Ce am uitat sa va mai spun este faptul ca dupa un an si jumatate de munca la Kim Johansen pt. ca am fost baiat bun (intotdeauna mi-am facut treaba,nu m-am certat cu nici un dispecer si n-am refuzat nici o cursa)  la plecare am fost recompensat cu o taiere din salariu de 700 de euro,adica am muncit pt ei degeaba 2 saptamani.Cand am intrebat de ce mi s-a raspuns ca trebuie sa platesc 2 bilete de avion dus-intors.Primul bilet era pt Decembrie,cumparat de firma cu 2 luni inainte si cel de-al doilea era biletul cu care am venit efectiv acasa la inceputul acestei luni,bilet cumparat de firma dus-intors cu toate ca eu aveam nevoie de un bilet dus,chestie pe care au facut-o doar ca biletul sa coste 308 euro.

  Nu pot sa cred ca primul bilet nu se putea anula cu o luna jumate inainte de data scadenta,fiind cumparat de la Lufthansa,pentru care Kim J. presteaza servicii de transport marfa (air cargo).In plus in contractul de munca scrie clar ca fiecare sofer are dreptul la 6 bilete de avion dus-intors pe an platite de firma,eu nu am folosit decat 4 si acestea 2 care mi-au fost oprite din ultimul salariu(abuziv cred pt ca ultimul fluturas de salariu nu a fost inca incheiat,fiind postat pe pagina web a firmei asa incomplet).Oricum,asta este aprecierea pe care ne-o arata firma dupa o perioada de activitate,nu conteaza ca ai lucrat o zi sau 5 ani.

  Daca mergeti la test nu uitati sa va luati cu voi un bec,sapun si hartie igienica pt ca la Greve acestea lipsesc cu desavarsire,nu glumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mersi nick"99.adevarata descrierea.Dar din pacate de moment nu e asa de lucru aici,iar cei care ardeti de nerabdare sa veniti sa dati test pentru angajare,acum,e mai greu.probabil nu vor sa raneasca moralul celor ce vin,dar te lasa sa dai testu si te pica.probabil e mai bine sa incercati prin ianuarie,februarie,atunci incepe treaba mai bine si or sa aiba nevoie de soferi.de moment e pacat sa stricati vreo 300 de euro degeaba.succes tuturor,drumuri bune si sarbatori fericite!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Romiprimarul,da,din pacate se mai fura clantele de la usa la Kassel,ba chiar acum o luna s-a furat si televizorul din living.Bineinteles ca se dau chei pe sub mana la Greve dar nu pt romani.Unii din "colegii" bulgari si rusi au mereu aceleasi camere "rezervate" iar romanii care ajung acolo in weekend n-au decat sa doarma in bucatarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

nu veniti la kim johansen ca e jale.sunt nishte excroci si nishte imputiti.taie din salarii la oamenii,le imputa bilete de avion,vii pt 1445 cat zic ei pe site si nu depasesti de 1250.pt ca nu mai au de munca pur si simplu freci menta.te chinui prin masinile alea jegoase si apartamentele alea imputite.am auzit de la cineva despre bulgari ca isi fac necesitatile prin frigiderele masinilor, prin sticle si le lasa fara dop.va imaginati ce insemna sa ti se rastoarne o sticla cu urina in timp ce preiei masina de la altu?dezastru!daca esti tare psihic vino,daca nu munciti akasa fratilor pe 500 de euro.e mult mai bine si esti langa familie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii. As dori sa aflu ceva detalii despre firma Kim Johansen din Danemarca. A lucrat cineva, lucreaza cineva?

Ma intereseaza pentru ca am fost selectat la o testare si nu stiu nimic despre ei. Sunt seriosi?

Multumesc anticipat si drumuri bune.

S-au scris 23 de pagini in acest topic, daca ai fi citit macar una nu ai mai fi pus intrebari si ti-ai fi luat gandul sa mergi la interviu.

Bafta maxima si drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Fratilor depinde la care birou nimeriti..e cel de la greve unde au dreptate colegii cu jegul,schimbatul de camioane..etc..e cel de la paris unde e mai bine ca nu schimbi camioanele dar am inteles ca sunt niste jigodii dispecerii si mai este cel de la oslo unde sunt eu si unde zic eu ca e cel mai bine,bine ca sunt eu aici si pana acum sunt multumit..nu schimb camionul dar lucrez in echipaj..nu ne omoara cu munca dar nici bine nu este..sunt luni si luni cand alergi de iti vine sa iti iei campii si sunt luni  in care freci menta..acum depinde de voi si unde aveti norocu sa va repartizeze..numai bine si drumuri bune la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

salut colegi eu am lucrat la kim johansen 2ani si pina la inceputul luni noiembrie pe biroul din paris si nu este chiar asa de rau cum se spune cel intii si intii sunt fff corecti cu bani pe data de 10 banii erau in cont cea ce este ok eu la ei am inceput sa lucru pe comunitate dar au dreptate si colegi de mai sus care se pling de conditii eu am fost norocos ca am ajuns pe biroul din paris acolo este mai multa strictete adica cu bautura cu programul cu toate dar acolo macar ai camionul tau si il cureti cind ajungi dupa care numai intretii curatenia de munca nu te puteai plinge erau luni in care faceai 8 mii erau luni in care faceai 12mii cum picai pe zar arareori iti dade al 2lea sofer cu tine pentru cursele mai lungi sau cu valuare mare dar mai mult singur lucrai singur era rau pt ca se munce mai mult noapte dar programul era respectat si cursele erau date in asa fel incit sa iti ajunga programul cind depaseai sunai dispecerul si el iti spunea ce sa faci dai peste program 10 15 min sau lasai remorca si venea alcineva sa o ia  limba engeza este obligatorie pt ca dispeceri asta vorbeau si trebue sa o scrii sa o vorbesti si sa o intelegi eu am ajuns la iei prin businis activ consult fara nici un ban dar am plecat pina in danemarca la probe pe bani meii dupa care ei asigura biletul de avion dus intors la fiecre 6 7 8 saptamini cit vrei sa lucrezi minim 6 maxim 8 saptamini  cu 2, 3saptamini acasa bani erau in jur de 1450 cel putin si cel mult am lut 1680 dar media de 1550 eu am spus cea ce este acolo daca mai aveti ceva intrebari va mai pot ajuta cu ceva cu mare placere drumuri bune la toti colegi  felicitari pt site administratorilor completeaza corect profilul,mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare la toti....am lucrat la kim si din motive personale nu mai lucrez la ei in acest moment....tot din motive personale va spun ca m.as intoarce si la 3 dimineata.....fratilor ca la kim in curte nu ai sa gasesti la nici o firma....iar frecarea de .... de la kim este una la placere.....adevarat se si munceste....dar si cand o freci nu te mai saturi....sa le raspund colegilor care nu au sapun hartie igirnica si becuri....bai fratilor....ca la mama acasa nu.i nicaieri....da.le dracu de becuri si alte rahaturi....ai unde sa dormi aproape in fiecare seara intr.un pat si nu in camion, nu dai 2 sau 3 euro sa faci dush...ce.ti mai trebuie....la kassel casa de casa daca stii ce sa faci prin orasul ala, la fel si la hannover...la cate piscine si ce distractii sau facut acolo....de bani nu va mai plangeti ca va bate dumnezeu....ai aproape 30 de euro pe zi ca ........., daca mai bagi cardul in taho cum l.am bagat eu 3 sapt cate 2 ore maxim pe zi ma luai ink vreo 30 si ceva si asta e munca....intr.o vorba... ..................................................................................asa ca bagati bine la cap                      Abtine-te de la exces de caps.Altfel toate mesajele scrise cu exces de caps vor fi sterse!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

E bine sa vezi si jumatatea goala a paharului. Cei 30 Euro/zi nu cred ca sunt in partea plina si mai ales  imprastiati in toate cele.

Mai reflecteaza putin si din alte puncte de vedere, a celor care au mers pentru niste bani. Nu pentru aventuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu e vina nimanui amice ca cei care vad aceea "parte golala a paharului" au rate de 500 - 800 cocosei pe luna....si-au facut-o cu mana lor....si munciti pretenasi pentru rate ca alea le luati cu voi.....lucrez de 3 ani la Kim si parerea mea ca si colegu de mai sus ca la kim in curte nu e nicaieri si voi duce lipsa cand voi pleca la colegi si locuri.....

...viata este asa cum ti-o faci.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.