Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Totul despre ADR.


szaga

Postări Recomandate

  • Members

de cand am pus setul de raspunsuri la setul de intrebari oficiale de pe site-ul ARR aici:

« Răspuns #61 : Ianuarie 23, 2011, 17:22:33 »,

o gramada tot postati ca le vreti, trimise pe mail, sunt chiar sub nasul dumneavoastra domnilor, trebuie doar sa dati doua click-uri si sa vi le salvati in calculatorul dumneavoastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 241
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • EX Staff

de cand am pus setul de raspunsuri la setul de intrebari oficiale de pe site-ul ARR aici:

« Răspuns #61 : Ianuarie 23, 2011, 17:22:33 »,

o gramada tot postati ca le vreti, trimise pe mail, sunt chiar sub nasul dumneavoastra domnilor, trebuie doar sa dati doua click-uri si sa vi le salvati in calculatorul dumneavoastra.

Asa-i Jardel,ai dreptate, dar stii tu cum e la romani.....e mai usor sa ceri decat sa cauti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

Am si eu rugamintea,daca doreste cineva sa ma ajute, cu raspunsurile la chestionarele de pe arr.ro pentru atestat marfa si persoana desemnata sa conduca activitatea de transport marfa.Am rupt netul in doua dar nu le-am gasit!!!!!!!!! Va multumesc mult. (bacsrobert@yahoo.com)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asa-i Jardel,ai dreptate, dar stii tu cum e la romani.....e mai usor sa ceri decat sa cauti !

Hai sa nu fim rai. Majoritatea dintre noi se pricep foarte bine la camioane si mai putin la calculatoare.

Colegilor cautati pe pagina anterioara o agrafa langa un text scurt.Click pe el si se descarca in computerul vostru.

  Succesuri multe va doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Raspunsurile pentru ADR sunt intr-adevar acolo dar pe mine ma intereseasa cele pentru atestat marfa si persoana desemnata,poate le are cineva.Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Raspunsurile pentru ADR sunt intr-adevar acolo dar pe mine ma intereseasa cele pentru atestat marfa si persoana desemnata,poate le are cineva.Va multumesc.

Colegu, te vei inscrie la o scoala de soferi pt aceste cursuri, alege o scoala serioasa care detine si manualele respective, restul e cancan, in banii pe care-i vei da pe curs ti se ofera si aceste manuale, repet o scoala serioasa.

Si invatati serios, ca la examenul pe calculator se pica la greu, nu mai merge ca pe vremuri, spaga nici atat, multi "MESERIASI" au iesit din sala cu buza umflata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu, te vei inscrie la o scoala de soferi pt aceste cursuri, alege o scoala serioasa care detine si manualele respective, restul e cancan, in banii pe care-i vei da pe curs ti se ofera si aceste manuale, repet o scoala serioasa.

Si invatati serios, ca la examenul pe calculator se pica la greu, nu mai merge ca pe vremuri, spaga nici atat, multi "MESERIASI" au iesit din sala cu buza umflata.

mare adevar ai spus colegu ,  coleg de al meu  a cazut la sala si a dat inca odata peste 2 saptamani ,dar in astea 2 saptamani  a tocit cartea . dai pe calculator examen  si cine sa te ajute .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

salutare si bine ai venit,totusi tu te simti asa de nepregatit? adica tu nu ai putea sa raspunzi corect la 14 din 20? parca asa era ptr taxi,nu conteaza ca aici e de adr dar daca tot te duci la curs macar 1 zi si citesti inca una eu cred ca iei examenul cu brio,nu de alta dar raspunsuri la teste nu vei gasi (din cite cunosc eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

LASA UN EMAIL AM RASPUNSURI MARFA SI PERSOANE

 

Daca ai cumva pt. atestate taxi 4+1 trimite-mi si mie, te rog pe adresa postata  Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutare si bine ai venit,totusi tu te simti asa de nepregatit? adica tu nu ai putea sa raspunzi corect la 14 din 20? parca asa era ptr taxi,nu conteaza ca aici e de adr dar daca tot te duci la curs macar 1 zi si citesti inca una eu cred ca iei examenul cu brio,nu de alta dar raspunsuri la teste nu vei gasi (din cite cunosc eu)

  Crede-ma ca pot sa raspund si la 100 daca stiu grila de la inceput, dar profesorul meu a fost foarte "sarac"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din topic reiese ca totul pentru ADR dar de fapt nui nimic pentru ADR , doar raspunsuri si cei care cer raspunsurile la chestionarele ADR... mentalitatea romanului , mai bine copie dupa net in loc sa citeasca 2 carti care pana la urma tin si de siguranta lui ...rusine colegilor care va declarati soferi si nu aveti habar de regulamente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Nu vad in asta nici un fel de rusine, cred ca nu prea stii multe despre chestionare, ce zici ca e rau sa stii raspunsul exact la 300-400 de intrebari sau chiar mai multe,  asta numesti ca esti "in afara de subiect".Poate nu stii ca si la facultati exista ID in tara si in strainatate si care au format studenti valorosi. Nu da rezultat mai bun daca retii 2 carti pe de rost si la examen incepi sa dai cu "presupusul" cind ai variante care te "baga in ceata", ai toate sansele sa nu promovezi, nemaivorbind de faptul ca nu cunosc pe nimeni care sa stie 2 carti pe de rost. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

tapsi ,colegul are dreptate,vreau sa te gindesti la urmatorul lucru,cit timp iti ia sa inveti cele 3-400 intrebari de care spui tu? nu e o rusine ca vrei sa le inveti,dar dupa mine mai corect ar fi sa citesti din cele 2 carti tot atita timp cit ai invata tu raspunsul la acele intrebari.O sa iti mai dau un exemplu,la examen am avut o intrebare la care raspunsul dat de ARR in chestionarele cu care ne jucasem noi era unu si corect era altul,Cauta siteul oficial ARR,acolo o sa gsesti testele,ei iti dau acolo fara raspunsuri dar tu gindestee logic ca numai 1 e raspunsul corect,asa e la examen,nu ai cum sa nu treci,ai mai multa incredere in capacitatea ta de a invata ceva,succes si bafta,te astept sa ne spui bucuroasa ca ai trecut si ca tiai facut probleme degeaba,nb

ps=la cartile cu teste date de ei sa stii ca am mai gasit inca 3 raspunsuri gresite intr-un interval de o ora,chiar directorul acelui curs a ramas mirat d greseala lor,tu invata esentialul si rezumatele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

de cand am pus setul de raspunsuri la setul de intrebari oficiale de pe site-ul ARR aici:

« Răspuns #61 : Ianuarie 23, 2011, 17:22:33 »,

o gramada tot postati ca le vreti, trimise pe mail, sunt chiar sub nasul dumneavoastra domnilor, trebuie doar sa dati doua click-uri si sa vi le salvati in calculatorul dumneavoastra.

Salut,

Va rog sa-mi spuneti si mie daca aveti raspunsurile pentru atestat conducere auto peste 3,5 tone. Incerc sa il ajut pe tatal meu sa-si ia acest atestat. Multumesc!

Mul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

tot nu reusesc sa va inteleg, ;D

daca cineva iti da raspunsurile tot trebuie sa pierzi timp sa citesti toate intrebarile,poate sa le memorezi,nu ar fi mai simplu sa cititi cartea? ce mare lucru de a invata citeva clase,cu ce pericole,indicatoare etc,au ele.Stiu o sa spuneti ca nu aveti timp,dar aici iar e chestia cu acelasi timp pierdut la a le memora,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

multe din raspunsurile lui jardel sunt gresite asa ca aveti grija cand invatati...oricum multumiri pentru efortul depus.

raspunsurile sunt din cartea mea dupa care am invatat, carte 2011 scrisa de profesorul scolii de soferi.

poate bagi o erata cu raspunsurile gresite aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor! Pe data de 12 m-am inscris si eu pentru atestate, marfa si agabaritic. Am intrebat ce sa invat, dupa ce? Stati linistit, o sa veniti la cursuri.....in zilele de 26,27,28 si 29 ...pe 30 aveti examenul!! Intreb si eu: Este chiar asa usor? Se poate invata in 4 zile tot, ca sa ma pot duce la examen fara teama??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor! Pe data de 12 m-am inscris si eu pentru atestate, marfa si agabaritic. Am intrebat ce sa invat, dupa ce? Stati linistit, o sa veniti la cursuri.....in zilele de 26,27,28 si 29 ...pe 30 aveti examenul!! Intreb si eu: Este chiar asa usor? Se poate invata in 4 zile tot, ca sa ma pot duce la examen fara teama??

greu nu este dar nici chiar usor daca examenul se da pe bune,dar sunt profesori care te ajuta in timpul examenului acum depinde unde dai,eu in constanta a fost usor ca ; 'boss-ul' de la ARR era ocupat cu cafeaua si cu ochii pe formele unei domnisoare de la scoala si profesori ii ajuta pe cei slabi pregatiti...acum cand am intrat la scoala mi-a dat o carte cu intrebari si raspunsuri pe care am tocit-o intr-o saptamana si la examen am intrat si am luat fara ajutor,eu spun sa inveti ceva ca te ajuta si la examen si dupa.bafta multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca iti place aceasta meserie si citesti si incerci sa intelegi logic cum sta treaba prin intrebari e imposibil sa nu iei... dar na , fiecare cu aptitudinile lui.

p.s. mai bine sa nu tociti cum a facut un coleg mai sus ca dupa examen nu-ti mai amintesti nimic si cand vei avea nevoie nu vei sti nimic din ce-i de facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.