Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Iar e ,,criza de soferi''?


Postări Recomandate

  • Moderators

sa vedem cine pe cine o sa pacaleasca..poate alearga dupa camioane prin tari arabe...si astia cu tv-urile si revistele..cred orice li se spune....ia sa fi platit corect soferii romani si sa vezi ca nu mai duceau lipsa de oameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Vrăjeală. Până una, alta, în România, ca cetățean străin, din afara spațiului EEC ai nevoie de viză de lungă ședere:

Citat

Angajare în muncă (simbol D/AM) -  viza poate fi eliberată în favoarea străinilor care urmează să se încadreze în muncă, pe teritoriul României, la un angajator. Acest tip de viză atestă şi dreptul de muncă al străinului pe teritoriul României. Viza de lungă şedere pentru angajare în muncă se acordă şi în cazul persoanelor care urmează a călători în România pentru angajare în muncă în calitate de lucrător sezonieri.

Și mă cam îndoiesc eu că vor garanta patronii români pentru niște străini, ca aceștia să obțină dreptul de muncă și ulterior viza, în condițiile în care intenția de angajare de persoane străine face obiectul unui interes crescut al inspectorilor de la forțele de muncă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca ar avea un minim de respect fata de un sofer care vine de pe comunitate dupa minim o luna poate nu ar duce lipsa de soferi.Toata lumea stie ca in AG sunt tepari si pot spune ca am testat asta pe propria experienta.Patronul roman vrea ca soferul sa lucreze cu motorina lui ,si din pacate sunt soferi care accepta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.