Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Teapa de la Est Trans SRL


CosminC

Postări Recomandate

  • Members

Feriti-va de Est Trans SRL Dorohoi, CUI: 9955397 si de Zaharii Catalin Costel si Rodica!!

Nr. Inmatriculare masina: BT34ZZZ

Am avut neplacerea sa colaborez cu aceasta firma compusa din Zaharii Catalin Costel si sotia lui Ilascu Rodica si as vrea sa avertizez potentiale persoane care se gandesc sa lucreze cu acesti oameni. Sa va spun povestea mea pe scurt pentru ca alte persoane sa nu pateasca la fel.

Sunt dispecer si am lucrat cu Est Trans SRL o luna jumatate, perioada in care mi-am indeplinit in totalitate, daca nu mai mult, atributiile de dispecer (inceput lucrul pe 2 martie, iar plata partiala a fost abia pe 20 mai). As vrea sa mentionez ca nu am primit nicio plangere de la niciunul din ceilalti soferi pe care ii dispecerez, nici macar de la Zaharii Costel, despre dispeceratul primit. Nu am fost platit decat partial si dupa multe rugaminti, de aceste persoane care tot promiteau si isi dadeau cuvantul ca voi primi banii. Surpriza, surpriza,cuvantul lor nu valoreaza nimic. Trebuie sa intelegeti ca pretul pentru serviciile mele a fost stabilit de la inceput si nici nu au incercat sa il negocieze, probabil din cauza ca nu intentionau niciodata sa il plateasca. Din cauza ca nu sunt in stare sa citeasca sau sa traduca un contract (cu experienta lor vasta pe comunitate pe care pretind ca o au), m-au invinuit pentru tot felul de lucruri si refuza sa ma plateasca. Nu numai ca nu sunt in stare sa faca un document Excel sau puna la punct cele mai mici sarcini de contabilitate primara (am fost nevoit eu sa le explic dupa zeci de telefoane primite de la ea, sarcini care nu intra in atributiile unui dispecer, sa le traduc documente, etc), nici macar nu au bunul simt sa recunoasca si sa plateasca omul care i-a ajutat tot timpul.

Invatati din povestea mea si nu colaborati cu acesti indivizi, sa nu patiti ca mine sau mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Plangere la judecatorie, litigiile de munca sunt scutite de taxa de timbru si se judeca la urgenta. Si nici nu-ti trebuie avocat.

Asta daca ai semnat contract. Daca ai muncit la negru, sa fii sanatos si la mai mare, ca sa te saturi de muncit la negru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nu vreau sa par rautacios dar tot raul spre bine...uite asa va invatati sa nu acceptati o munca la negru..ci platita corect si  legal..sa fi vazut atunci ca iti veneau toti banii pentru munca prestata.:crazy: sper sa ai si dovezi deoarece tu raspunzi pentru afirmatiile facute...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Veșnica poveste ! Întâi încalcă legea, și pe urmă vin și plâng pe Forum...Nu mă bucur de răul nimănui, dar cine este principalul vinovat ? Și dacă a încălcat legea ca și angajat, a încălcat legea și ca dispecer ! Că a avut, sau nu plângeri este irelevant ! Cine, cui, putea să se plângă ? Nici nu vreau să mă gândesc cam ce trebuie să facă șoferii la această firmă...>:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna Cosmin...citit patenia ta ...in curand infiintez o firma de transport ...vin din alta tara dupa 21 ani de experienta in transport rutier ....daca te intereseaza de o colaborare da un bip ...thanks

 

risti pierderea comentariilor daca scrii folosind cuvinte tip chat...

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum 10 ore, Gabriel2726 a spus:

Buna Cosmin...citit patenia ta ...in curand infiintez o firma de transport ...vin din alta tara dupa 21 ani de exp in transport rutier ....daca te intereseaza de o colaborare da un bip ...tks

Salut, 

Lasa-mi numarul tau sa vorbim

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.