Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

In atentia celor care cauta Job-uri bune si bine platite!!


mosmartin1166

Postări Recomandate

  • Members

Daca in UK nu esti satisfacut intelectual, iar sanatatea mintala iti este afectata, poti aplica pentru un job pe la N.A.S.A., macar acolo printre elitele mondiale sa ai si tu parte de un orgasm intelectual, domnule "Propretar"...

Editat de Phraeudian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eram sigur că o să se ajungă aici, păcat.(după ce i-a fost recomandat să caute o creștină să aibe și el pluta la fund vine un coleg și zice STOP pentru un orgasm intelectual ai nevoie de un giob la Nasa-e grele când te bagi in troaca te mănâncă colegii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
1 oră în urmă, Phraeudian a spus:

Daca in UK nu esti satisfacut intelectual, iar sanatatea mintala iti este afectata, poti aplica pentru un job pe la N.A.S.A., macar acolo printre elitele mondiale sa ai si tu parte de un orgasm intelectual, domnule "Propretar"...

Mucles... când o să faci ce fac eu, cot la cot cu mine, atunci să-ți permiți ironii din-astea ieftine. Rezultatul este oricum evident... sunteți încântați de niște iluzii, vă mințiți singuri că aveți o viață de boier aici (ba vă mai și aduceți consoarte și alte neamuri) și respingeți categoric ideea că englezii sunt în realitate niște lepre inculte cu fumuri și pretenții cât cuprinde.

Insistați cu atâta nonșalanță pe ''adevărata viață'' care o trăiți aici, de parcă noi ceilalți am povesti lucruri de pe altă planetă...

Acum 53 minute, sashatulcea a spus:

când te bagi in troaca te mănâncă colegii .

Știam de la bun început că voi întâmpina asemenea atitudini, dar nu-mi pare rău că spun lucrurilor pe nume... Mizeria asta de țară nu mă merită, cu toți banii ei...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Cristian intelegem ca nu inghiti tara asta..e ok...Si tu trebuie sa intelegi ca pentru altii toata ipocrizia asta a lor nu conteaza..Se adapteaza si nu inetractioneaza decit foarte rar cu ei...Am spus doar...sunt 2 curente diferite...unul pozitiv si unul negativ...Ca in orice alta tara a europei..Imi doresc sa te pun fata in fata cu co-oraseni de-ai tai sa vezi contrariul lor pozitiv ..adica de a le fi bine aici...Si sunt citiva..nu unu ..doi...Dar nu are rost sa o tot lungim...Sunt rele...sunt bune...asa e peste tot...Inclin sa cred ca aici sunt mai putine rele datorita acelei plati/ora la munca prestata si a respectarii angajatului[pe care eu il vad si voi nu,]..Cred ca Spania daca isi revine va fi mult mai atractiva decit uk...dar mai trec ceva zile pina atunci...Momentan conteaza doar Germania..ei si-au revenit si galopeaza dar nu imi place mentalitatea lor....cred ca sunt mult mai agresivi decit englezii..Poate gresesc dar asta e opinia mea in acest moment...Si acolo..si aici...vor fi opinii contrare..Unora le place..altora nu...Mizeria asta de tara dupa cum o denumesti tu este foarte atractiva pentru enorm de multi...nu numai romani...e mirajul vietii lor pentru indieni..pakistanezi..arabi...filipinezi...asiatici...cu toata clima asta aiurea...

Mentalismul asta ciudat o sa il vezi insa si la o alta natiune derivata din a lor...cu mult mai mare si prostesc..Ai auzit de dauna platita de 1 milion de dolari pentru o cafea fierbinte sper....Ca de...babuta care a luat cafeaua nu stia ca e fierbinte..cred ca se astepta sa fie ca inghetata..rece...:lolno:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

"Cautam soferi profesionisti": cerinte sa nu comenteze asupra consumului, 2 ani contract dar nu stim de ce...job cam nasol dar aia e. Le dam 500 "ieuro" pe saptamina dar le mai oprim din bani ca gasim motive, nu e problema. Cine vrea sa se inroleze :))))

http://www.gds.ro/Local/Olt/2017-08-23/olt-un-tir-condus-de-o-femeie-s-a-rasturnat-la-plesoiu-galerie-foto/

Acum ironia sortii: ce cauti aia gasesti :))) ce satisfactie am. Mai am 2-3 exemple cu waby de lesin dar aceeasi problema sunt pe telefon si le postez cand ajung acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members
La 18.08.2017 la 9:42, cri5tian a spus:

Spre comparație, ''falimentarul'' stat român a vândut Dacia... mai exact o uzină amărâtă. Marca este în continuare proprietatea statului român, care ghici ce... își ia dreptul de șmecher pentru fiecare mașină vândută!

Cristian: "amarata aia de fabrica" a fost cumparata pentru piata de desfacere . Asta doar ca o paranteza;) 

Uk ca si celelalte state capitaliste sunt inca in criza ....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

;Anglia tara "visurilor" mele :))))). Am revenit acasa, boschetar dar foarte happy. Nu m-am angajat, nu e graba, ( am revenit de 1 luna ). Cico ( gica contra ) citeste asta :))) sa nu fi misogin sa zici ca e femeie.. Multi se trezesc, isi dau seama de miraj (mit) si incep sa strige, sa avertizeze,...etc!

 

https://www.antena3.ro/externe/povestea-romancei-sofer-de-uber-la-londra-asta-nu-e-viata-este-prea-periculos-435663.html 

 

PS: Si daca o sa ma angajez si am curse de Anglia imi dau demisia!! :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Daca imi dadeai o stire care nu era de la mincinosii aia..era mult mai frumos....nui mai viziona daca vrei intradevar sa vezi realitati...prea le au cu minciunile...Totusi...ai observat ca femeia e sofer de uber..?? adica presteaza o munca cind e disponibila...Dami un exemplu de sofer profesionist te rog...Si sa nu uitam..pe Londra...tot noi romanii ne ingramadim cite 7-10 in camera ca sa platim chirie mai putin..Nu ne obliga englezii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum 2 ore, cico_3504 a spus:

Daca imi dadeai o stire care nu era de la mincinosii aia..era mult mai frumos....nui mai viziona daca vrei intradevar sa vezi realitati...prea le au cu minciunile...Totusi...ai observat ca femeia e sofer de uber..?? adica presteaza o munca cind e disponibila...Dami un exemplu de sofer profesionist te rog...Si sa nu uitam..pe Londra...tot noi romanii ne ingramadim cite 7-10 in camera ca sa platim chirie mai putin..Nu ne obliga englezii...

Era vorba de "frumusetea angliei" si nu de soferie. Noi romanii ne ingramadim 10 in camera pentru ca sunt preturile chiriilor de asa natura de te fac sa dormi sub poduri :))). De sofer profesionist iti dau de la Waby daca vrei :))))))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Frumusetea uk-ului nu ai vazut-o tu,,..ti-am mai spus...toti prietenii mei  de aici au venit la contracte garantate....fara tepe..sunt multumiti si si-au adus si familiile...Nu au stat nici macar 2 in camera..darmite 10...asa ca iarasi...depinde de ''oameni''...sunt si baieti care au venit pe mai putin in primele 3 luni..dar acum lucreaza normal si nu au probleme...sunt si baieti care au tras din greu si intr-un an si-au luat apartament....[astia luau 6mii lunar..].de gasit se gaseste destul de munca..recompensata ok..nu aiurea..No......Waby iar nu au dea face cu uk..doar tranziteaza...daca vrei vorbim de firme din uk...de wincanton...milestone...adr...si inca o multime..care platesc bine sau multumitor...Sau de alte firme din comunitate care platesc si trateaza salariatii bine.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
Acum 23 ore, cico_3504 a spus:

pai cred ca nu stiu limba sau meseria..sigur una din astea 2..>:D:lolno:...si asta peste tot...comunitate..uk..

Cum ai vrea sa stie un "coleg" germana sau engleza cand el pune magnetu? Cand el merge cu 2 carduri? Cand e vulcanizare ambulanta? Ti se pare profilul unui om inteligent? Hai sa fim seriosi. Eu cel putin nu i-am intalnit. Eu am intalnit doar retardati mintal, nu am intalnit un destept cu magnetul pus asa ca exemplu sa nu se interpreteze gresit. Profilul asta se angajeaza la km, si pe salarii mizere. Dar punand magnetul si 2 carduri ajung la 2200-2500 euro pe luna. Am cateva cunostiinte care fac asta. Sunt vai mama lor. Astept cu bucurie sa ramana fara permise si atestate (poate si libertatea putin zdruncinata)  :))

Editat de mosmartin1166
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Aceia nu sunt soferi profesionisti....au carnet cu categoriile aferente luate de mult timp dar nu au profesat...sau vin din alte meserii ..fac scoala...si dintr-o data cind aud de euroi si nu de 1000 lei li se pare ceva de vis..pina se trezesc dureaza...daca se trezesc bineinteles..:lolno:....sa nu uitam insa ca nu toti sunt asa...ca peste tot prin padure...uneori exista si crengi uscate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Mos martine...in tot ce ai spus esti suta la suta cu picioarele pe pamant !!!stii care e problema in bransa asta de sofer!!???orice om cu 8 clase poate lua examenele atestatele etc,,cei care si au ratat educatia au o portita...se fac soferi!!!uita te cum arata un sofer german olandez ...e imbracat in camasa casual ,blue jeans e relaxat si curat...dar gandeste are minte ,,,la noi pe cea mai joasa scara sociala e soferul...fara cuvinte !!!nu o spun cu rautate dar viata va da de pamant cu cel incuiat cel care crede ca e mai smecher decat soarta si o fenteaza....pana la urma exista o balanta ca exemplu primitiv va dau cu cei care au castigat sume mari la loto...mai sunt printre noi!!!????si daca mai sunt viata a dat cu ei de pamant...de ce oare!!???dumnezeu sa va dea minte ca daca aveti minte stiti sa fiti si sanatosi!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mike eu am impresia ca tu asta vrei sa vezi jeans,sepci, ochelari ,gel auzi si curat imbracati chejual cand eu sunt satul de nemti care dorm efectiv cu bocanci in pat ,fiecare traieste cum crede si cum ii place asta nu are treaba cu soferia si sa-ti raspund la intrebare e greu sa fim nemti sau olandezi timpul nu e in favoarea noastra atata timp cat mergem pe lozinca fuga-i rusinoasa dar e sanatoasa(ma refer la cei ce sunt plecati crezand ca asa se vor rezolva probemele)am tras toti pe comunitate ca musca la rahat,......e greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sasha fiecare pleaca unde se simte mai bine tratat !!ma refeream la substrat la principiu nu la jeans bla bla bla eu nu am vazut neamt cu bocancii in pat in general in germania am vazut oameni curati decenti chiar amabili daca le stii limba...degeaba stai in starea ta de negare neconstientizand defectele nu vei fii niciodata in stare sa te schimbi!!!m ai inteles complet gresit gandeste te figurativ la taranul roman din trecut cinstit simplu si foarte curat la haine desi traia intr un mediu nu prea curat....nu te arunca sa lovesti cel mai bine e sa fii sincer cu tine e singura cale de liniste sufleteasca nu suntem cu nimic mai prejos ca si altii dar ne e frica de realitate si suntem un popor incapatanat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Members

Stie vreun coleg daca se poate face asigurare care sa acopere posibile "tepe" in cazul nerespectarii obligatiilor de plata din partea angajatorilor, va rog ?

Adica sa probez cu cardul orele lucrate si nu cu rahaturile de softuri de contabilizare care nu stiu cat de agreate sunt legal sau cat de legal sunt cumparate si utilizate. Adica sa nu ajungi cu omul in civil. Iti recuperezi paguba imediat prin societate si aia vin si-i ridica un camion din curte...ceva...

Editat de cico_3504
unit comentarii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Acum 12 ore, abracadabra a spus:

Stie vreun coleg daca se poate face asigurare care sa acopere posibile "tepe" in cazul nerespectarii obligatiilor de plata din partea angajatorilor, va rog ?

Nu există așa ceva.

Eventual poți apela la o firmă de recuperări creanțe, dar asta presupune acordul explicit al debitorului. Iar recuperatorul nu-ți va cumpăra creanța la 100% din valoare, că deh... ''trebuie să mănâncă și gura lui''.

Tribunalul Muncii este, încă, cea mai eficientă metodă de recuperare a banilor munciți.

P.S. Dacă e sumă mare, mai sunt și alte forme de recuperatori, destul de eficienți în practică și comisionul e în general discutabil. :D

Editat de cri5tian
Post Scriptum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • Members

Stimați colegi in fiecare țara in concluzie sunt lucruri bune și mai puțin bune totuși luând in calcul descrierea/portretul robot făcut de CRISTI pare ca UK nu ii chiar cea mai civilizata și dreapta țara cum se doresc ei a fi ,spre rușinea mea și eu trebuie sa merg la ei ,am mai fost însă nasol ca trebuie sa ii suportam doar pentru ca € ,asta este .Pastrati o limita de decenta in exprimări ,scrierile postările vulgare nu fac o imagine buna romanilor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
La 11/25/2017 la 15:48, cri5tian a spus:

 

Tribunalul Muncii este, încă, cea mai eficientă metodă de recuperare a banilor munciți.

P.S. Dacă e sumă mare, mai sunt și alte forme de recuperatori, destul de eficienți în practică și comisionul e în general discutabil. :D

As fi si eu interesat de ultima forma de recuperatori.Daca aveti vreo recomandare,astept un mesaj.In cazul meu,Tribunalul Muncii nu a dat rezultate.In primul rind, nu mi s-a dat dreptate desi am aratat negru pe alb si cu argumente logice cum a fost treaba.Tribunalul a hotarit exact invers.Am primit doar sumele restante care mi se cuveneau pentru munca prestata,dar absolut nimic in plus pentru neplacerile, timpul, nervii si banii cheltuiti intr-un an de procese.Nu mai spun cit am pierdut datorita faptului ca in acest an nu am lucrat deloc.

      Procesul s-a terminat acum 2luni.dar teparul nu are nici cea mai mica intentie de a-mi da banii.L-am executat inca de acum 5luni,dupa faza de fond,dar executorul a zis ca nu are ce ii lua.      I-a pus sechestru pe cele 2 camioane care le are,dar teparul nu le aduce in tara si ride bine mersi.La 2luni tot da anunturi de angajare.Mai nou si-a schimbat denumirea firmei probabil pentru ca nu mai gasea *fraieri*.

Din pacate,in Romania,legile nu sunt in favoare creditorului ci a debitorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.