Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sofer de tir tanar


wollas

Postări Recomandate

  • Moderators

Cred ca ai gresit adresa... prima data aduci in discutie camioanele inteligente...acum..imi dai un citat din cu totul alta discutie si deviezi..sau nu ai ce face si crezi ca merge sa postezi orice...lasa joaca ca e posibil sa iti para rau...cind nu ai ce face ce zici..hai sa trec pe forum sa mai pun cite o intrebare aiurita..nu prea stii ce vrei de la viata...ba sofer de tir..ba programator it...ba crupier..nu tot ce zboara se maninca....ca sa nu spui ca sunt rau iti dau si un raspuns la ultima intrebare...sumele de 1700-1900 sunt farse...se angajeaza pe acei bani numai necunoscatori...Salariul din tara contine o suma salariu si o suma diurna..Ti-am mai zis asta..Ala de afara depinde de tara si contract...De exemplu se face aceiasi magarie ca la noi pe contracte de cehia..slovacia..polonia..etc..Alte tari ofera un contract pe tara lor cu un salariu...de pe la 2000 in sus...Te astept cu intrebari mai inteligente si la obiect..nu doar asa ca sa avem treaba....maturizeazate...nu mai ai 18 ani..ai ajuns la 19...Ca sa intelegi multe poti citi..forumul..de acolo afli multe despre salarizare..firme rele sau bune..despre atestate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma intereseaza daca in Grecia salariul intre 695 si 949 de euro este real.Am citit undeva ca soferi de tir de acolo castiga atat.Castiga strainii(romanii) sau grecii?

Uitati site-ul:https://mywage.gr/salary/elegkhos-misthou?job-id=8332010000000#/

Οδηγος φορτηγου inseamna sofer de tir pentru cine nu stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

În Belgia, la containere = 3200€/lunar pentru minim 280h de muncă (crește proporțional cu numărul de ore);

Olanda, prin agenție, 3000€ minim garantat (10,7€/h net);

Olanda, direct la angajator, pe contract polonez = 3600€/lunar (salariu fix);

Germania, 100% legal, muncă de noapte, 2 zile acasă = +/-2800€ (distribuție);

Germania, cisternă alimentară, muncă de noapte = 2700€/lunar fix, 12 luni/an din care 11 luni prezent la muncă (scade proporțional cu numărul de zile de concediu);

Salarii despre care știu 100% că nu sunt invenții (prieteni care lucrează), inclusiv ordine de plată văzute cu ochii mei. Deci da, există asemenea salarii. Plus că media pe piață acum, inclusiv pentru ''mânuitorii de volan'' (vorba lu' Mario), este undeva la 2000€.

P.S. Când spun salarii, mă refer la totalul veniturilor din activitatea de șofer autocamion, respectiv salariu de încadrare, diurnă, decont cheltuieli etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.