Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Caut un loc de munca.


MrMakaveli

Postări Recomandate

  • Members

   Bună ziua, 

Mă numesc Silviu, am 31 ani, Permis de Conducere Cat B C CE D,atestat transport marfa si cartela tachogrph, deţin experientă pe comunitatea europeana de 3 ani de zile, Engleză nivel avansat (scris,citit,vorbit), experienţă pe trailer Frigorific,Prelată,container.

Ce Caut.

Un loc de muncă stabil

Contract de muncă cu un salariu mediu pe economie (nu minimu),diurna trecuta in contract

Respectarea cu stricteţe a programului de condus

Perioade de munca nu mai mari de 6 săptămâni urmate de 2 săptămâni acasă

Transportul asigurat de către angajator.

Tel 0744401747

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din păcate nu, dar în schimb ma sunat un coleg care a vrut să ma ajute>:(, posibil nu m-am explicat cum trebuie în acel anunţ ceea ce înseamna mediu şi minim . Acesta este adevarul din păcate , munca care o prestam noi este recompensată prin acel salariu minim pe economie de 1450 ron brut.    

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am postat si eu anunt la fel.. bezna. Din pacate pentru ei m-am angajat in strainatate pe salariu nu pe diurna. Am fost la cateva interviuri in Romania, am vazut ce fel de "soferi" aveau... le-am zis ca sunt diferit si am plecat asa cum am venit. Aveau soferi alcoolici, aveau soferi de au cazut de pe peronul trenului franta -uk, aveau soferi de au intrat in padure cu tir-ul. Nu puteam din mandrie sa accept acelasi salariu ca aia. Unul din firma mi-a aratat pozele. A venit alt sofer plangea la poarta ca sa il angajeze din nou ca numai bea...etc. Deci cam ce a ramas in Romania astia sunt, o mare majoritate, se tin de volan beti pe ritmurile lui Sandu Ciorba sau "Ceorba" sa inteleaga si ei. Firmele se complac in asa ceva sincer numai inteleg cand vad pe unu ca se plange ca a fost pacalit de firma.nu stiu care sau invers. Bravo si "succesuri" :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Ofer :

 - 2500 RON + 55 Euro/zi Diurna

 - Camioane si semiremorci noi

 - Parcari platite

- Curse regulate tur retur A/CH - UK

Cer :

 - Permis CE

 - Atestat marfa + ADR colete

 - seriozitate maxima

 

Daca te intereseaza trimite-mi CV la s.ciprian@cargoblu.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu nu recomand nimic. Il pun pe om sa sune sa discute. Contractele sunt Belgiene cu garantii guvernamentale, aici nu se joaca nimeni cu asa ceva. Plata se face prin agentie la saptamana. Nu am cunostinta de vreun coleg angajat printr.o mare agentie de recrutare a fortei de munca sa se fi plans de nerespectarea contractelor. Plata la saptamana si accesarea on-line pe sistem a orelor lucrate. Oricum contractele se deruleaza prin Interim (agentie nationala de recrutare a fortei de munca) pe perioada determinata. Dupa care vede fiecare cat merita sa semneze direct cu firma in cauza

Ofertele sunt la nivelul minimum pe economie insemnand 13E/ora brut ,(nimeni nu te poate plati mai putin) motiv pentru care am renuntat la serviciile lor, dar daca n-ai de ales...

Cand am postat pentru Lanfer , anul trecut am fost acuzat ca am un interes, desi eu am plecat de acolo ca ma saturasem de ei. Cu toate astea firma s-a umplut de romani, multi venind de la conditii de mizerie la lefuri de peste 2200-2300, transport asigurat cu avionul de catre firma acasa la 6 saptamani etc. Depinde ce inteleg unii in a fi corecti. Lasati ofertele sa circule ca multi umbla aiurea pentru ca nu au de ales, parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

Angajari soferi profesionisti, pentru firme germane si slovace, conditii bune de angajare, curse in Europa Centrala, zilele libere in apartament, nu in cabina, cazare contra-cost, o parte din cost preluat de angajator, inclusiv premiu crescator de fidelitate la 3 luni, salariul 2200-2400 brut, diurna 31,70 euro/zi. Se conduce preponderent marca MAN, max 40 de tone. Contract de angajare german. Se cer Codul 95 pe atestat, cunostinte minime de engleza/germana. Relatii la 004915730084278(WhatsApp) si la muncaeuropeana@yahoo.com.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.