Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Şofer profesionist, caut de lucru


cri5tian

Postări Recomandate

  • Moderators

Bună seara.

Mi-am încheiat socotelile cu U.K. și acum sunt liber de contract. Caut un loc de muncă, de preferat de la care să ies la pensie, într-o companie serioasă. Am 38 de ani, sunt din Petroșani (Hunedoara), experiență de 6+ ani pe comunitate, toate documentele în regulă și caut un loc de muncă în următoarele condiții (obligatorii):

1. Contract Individual de Muncă în România;

2. maxim 6 săptămâni la muncă, urmate de minim 2 săptămâni repaus;

3. muncă de noapte;

4. venit net (salariu + diurnă) de minim 2400€;

5. ansamblu Euro 6;

6. exclus prelată;

7. mă deplasez cu auto personal.

Engleză și italiană la nivel avansat, 100% antialcool, curat și cu cunoștințe legislative extinse. Prefer containerele interschimbabile (BDF-uri), indiferent de tipul de ansamblu (tandem sau axă viratoare).

Contact: puscasu.cristian@gmail.com; +40740387707 Cristian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sunt o gramada de firme in Romania care ofera 2400 euro salar...doar ca la caiet...(prietenii stiu de ce).

La ce se intampla acum in EU cu reforma aceasta in transport si cu interzicerea repausului saptamanal normal la cabinet, 2400 pe luna e doar un vis frumos. Sunt mult mai multe sanse sa castigi la lotto decat sa prinzi un 2400 pe luna lucrand legal, cand sunt atatia care stau la rand (sprijiniti in bațul acela cu care se pasc oile) sa prinda un 2000 pe luna cu doua carduri tahograf in buzunar si cu 5 rude pregatite sa mai aduca 10 carduri tahograf in firma.

Dupa ce ti se vor termina foile de la caiet cu toti patronii (ca sa nu le zic țepari) romani care iti vor datora bani pentru munca prestata, pun pariu ca te intorci la UK, aici nu te colinda nimeni de sarbatori dar macar ai banii in cont la sfarsit de saptamana!

Editat de Phraeudian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
La 23.01.2018 la 18:25, Phraeudian a spus:

2400 pe luna e doar un vis frumos.

Cum le știi tu pe toate!

1. 87,5€/zi (include salariul pe România), cisternă și/sau container cisternă, programul la libera alegere (singurele condiții fiind: prima ieșire să fie de minim 4 săptămâni, programatul pentru plecare acasă/întoarcere la muncă să se facă cu 2 săptămâni înainte și schimbul de șoferi să fie la sfârșit de săptămână). Fără promisiuni goale, gen ''bonus'' pentru nu știu ce, sau spor nu știu de care. Mi-a spus verde-n față: ''Ăștia-s banii! Scazi din ei ce salariu vrei să ai pe contract și restu' ți-i dau în euro''. Nu asigură transport, nu are ''garaj'' niciunde dar nici pretenții mari. Mașinile sunt 2017 (două erau pe stradă în fața firmei, cu numere roșii);

2. 2300€ minim garantat, contract pe Germania (Dorstaten), curse naționale. Pe decembrie, șofer român, a încasat 2712€ (și de pe 22 decembrie până pe 1 ianuarie, avea 0 la numărul de ore din statul de plată). Minim 3 luni și jumătate la muncă;

3. 2200€ minim garantat, + extra 50€/zi pentru fiecare zi petrecută în Norvegia (se încarcă pește pentru Germania și Austria). Training asigurat, transport cu avionul, 8 săptămâni la muncă cu 2 acasă, + extra 100€/fiecare săptămână în plus la muncă.

Și cu excepția ansamblului (este Euro 5) și a venitului minim (îmi dă 2300€ net), am găsit deja firmă cum vreau eu, la 147km de mine (Craiova). Containere BDF, muncă de noapte, parcare păzită în Germania pentru mașina personală...

Și toate astea le-am găsit pe OLX în câteva ore. Dar nah... e mai simplu să dai din gură ca să te afli în treabă atunci când te crezi bogău că lucrezi în U.K. :D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Caut angajator dispus să cheltuie cu mine (complet), 2300,12€/lună, ÎN MEDIE pe perioada 5 februarie - 22 decembrie 2018. Complet, adică: salariu, diurnă, transport, asigurări etc etc... .

Garantez 274 de zile de disponibilitate de muncă (de muncit efectiv).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Deși te știu ca un om care nu face compromisuri firma la care lucrez ofera:

- ansamblu nou euro6 format din camion Scania nou ( 0 km) si remorca cu axa viratoare, containere BDF mega;

- contract pe perioada nedeterminata pe Germania;

- pentru munca de noapte (9-10 ore program lucru) salariu 2500€( 2400€ fara ADR) la clasa de impozitare 1, pentru munca de zi 2300€ ( 12 ore program de lucru cu pauza de pranz de 4 ore), 5 zile pe saptamana;

- sistemul de lucru este pe toata perioada anului cu concediu in perioada 1.08-25.08 si 20.12-03.01 platit integral;

- nu se doarme in camion, cazare asigurata de firma contra sumei de 150€/luna, singur in camera.

- necesita masina personala, 11km de la spatiul de cazare pana la parcarea camionului;

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Mulțumesc @rico005, dar nu mă interesează contract pe Germania. În plus... 2500€/lună (am și ADR), minus 150€/lună cazarea sunt deja 2350€. Din care iar minus 50€ motorina ca să te duci/vii de la muncă, sunt deja 2300€. Nu mai socotim uzura mașinii. Nu mai socotim timpul pierdut pe naveta zilnică.

Anunțul nu mai este valabil. Sunt cu contract pe România, 2300€/lună fix (diurna plătită la fiecare 2 săptămâni), BDF-uri, muncă de noapte (la DPD, doar schimbări, fără încărcări și descărcări), în fiecare weekend la garaj/casă (deși eu am ales o variantă alternativă, din motive personale), transport decontat (când plec acasă cardul DKW îl iau cu mine), lucrez pe același camion tot timpul, 5 zile/săptămână (luni ora 19:00 - sâmbătă ora 6:00), curse fixe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Moderators

Mda... altul care crede că poate vorbi în doru' lelii cu mine...

Ne-am înțeles ca zilele de plată a salariului să fie 1 ale fiecărei luni, iar diurna să fie din 2 în două săptămâni, respectiv 1 și 15 ale lunii. Numai că... patronul crede că eu glumesc când spun că nu fac compromisuri la bani. Banii din 15 februarie mi-au intrat în 16, cei din 1 martie au intrat în 2, iar cei din 15 martie au intrat... ieri (în 19).

Acum sunt acasă (am plecat din 17 martie) și anunțul este din nou valabil.

P.S. Dacă ești patron și în 2018 nu ești capabil să respecți o zi de plată, în condițiile în care băncile au N sisteme electronice capabile de așa ceva, atunci te rog să nu mă contactezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

mai muncim si noi sashatulcea...am eliminat comentariul si am revizuit si din textul tau,inteleg supararea ta dar consider ca nu e nevoie sa ii dam apa la moara pentru o discutie aiurea,

Succes nenea Cristian in gasirea jobului.cit mai repede...

 

ps..eliminat offtopicurile..dupa cum spunea unul dintre voi..un coleg cauta de munca..hai sa il lasam sa gaseasca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • Members

Salut Rico nu-i rea compania ta. Da-mi te rog numarul tau de telefon pe e-mail:  danielandreica81@yahoo.com.  Merci mult

 

 

Cred ca faci parte din generatia care nu stie sa isi respecte colegii,aici era pagina lui Cri5tian care isi cauta de munca.Tu vrei jobul oferit de altcineva ,ai posibilitatea de ai trimite mesaj personal...pe viitor iti elimin mesajul si te banez,respectati colegii

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.