Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Accident pe Romania


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

Cand mergeam cu taicamiu la Timisoara ,mergeam cu viteza si nu inteleg de ce au franat rotile de la semiremorca unui TIR si era sa intram sub el noroc ca o tras de volan si ne-am intors de 2 ori pe sosea si ne-am oprit cu lateralul.Soferul a incremenit si-a cerut scuze si am plecat,dar nu inteleg de ce au franat rotile ca stopurile de la frana nu sau aprins doar am vazut fum si am tipat la taicamiu sa franeze ca el nu a vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce poti spune in stfel de situatii !?,...NASOL !.In primul filmulet, daca tot a avut nefericirea sa faca infarct soferul Megan-ului, bine macar ca a fost TIR, si nu o masina mica, cu cine stie cati ocupanti.Din filmuletul al doilea,...Eu nu-i inteleg defel pe cei care nu-si pun centura.Sunt foarte rare situatiile in care neutilizarea ei iti salveata viata, sau integritatea fizica.Am vazut destule filmulete in care soferi in rasturnare sunt aruncati din cabina masinii.Foooarteee nasol !.Dar, si inconstienta.Din ultimul filmulet, cu soferita,...Daca nu stai bine cu nervi, si te motivezi ca te-a speriat ceva de ai tras de volan, sincer, nu ai ce cauta sa conduci."Sperietura" (in fapt lipsa de atentie, de concentrare), face victime.Cand vezi asa ceva, parca nu-ti mai vine sa iesi din casa. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Cand mergeam cu taicamiu la Timisoara ,mergeam cu viteza si nu inteleg de ce au franat rotile de la semiremorca unui TIR si era sa intram sub el noroc ca o tras de volan si ne-am intors de 2 ori pe sosea si ne-am oprit cu lateralul.Soferul a incremenit si-a cerut scuze si am plecat,dar nu inteleg de ce au franat rotile ca stopurile de la frana nu sau aprins doar am vazut fum si am tipat la taicamiu sa franeze ca el nu a vazut...

La orice masina se produc defectiuni in timpul mersului,  dar la masinile mari de 2,3 ori mai multe . Probabil asta s-a intamplat si cu remorca aia.Cert e ca si taicatu a avut viteza si poate nici distanta nu a prea respectat-o (cred, nu stiu,sau poate fiindca a respectat distanta  a reusit sa evite accidentul ??? )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Primul filmuletz.....nasol se intampla cam des in ultima vreme sa faca infarct oamenii la volan.Cred ca se intampla asta si fiindca nu se mai fac controale periodice la soferi( mai cu seama la soferii peste o anumita varsta).Bine totusi k nu se aflau acolo mai multi pietoni, ca se observa ca la inceputul filmuletului trece o batranica me marginea drumului chiar pe sensul lui de mer.  

La al doilea filmulet nu stiu ce sa cred exact.Probabil ca nici franele nu erau prea inregula.Cert e ca "a pierdut" spatele ( probabil ca era incarcat si poate marfa nu era tocmai bine asezata ).Nu parea sa fie chiar un incepator,asta arata ca nu este prea responsabil k sofer, si mai presus de toate, cei care monteaza indicatoarele rutiere stiu de ce o fac.El cu siguranta nu a tinut cont de indicatoare...parerea mea.

Al treilea filmulet....Cred ca soferita aia a franat puternic inainte sa incerce sa evite pietonul.Manevra aia ce duce masina incet,dar sigur spre poarta casei e facuta pt a evita pietonul ( clar ca nu e facuta k la carte, trage prea mult stanga de volan si nu mai revine cu el si spre dreapta).Se vede clar ca e un sofer lipsit de aptitudini si indemanare sofereasca ( ca de altfel 60-70% dintre femei).S-a speriat, s-a "taiat" brusc si nu a mai stiut ce sa faca.Daca era o alta masina pe sensul opus ??? Cu siguranta se mai intampla o tragedie.

Morala : Daca nu vrei sa te prinda radarul, nu merge cu viteza !!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.