Jump to content
cristi01

Suedia.Caut loc de munca.

Recommended Posts

Buna ziua,ma numesc Cristian,43 ani,detin permis cat.B din 96,cat D din 98 si C CE din2016.Atestat CPI,CPC,ADR si card tahograf. Nu am experienta pe camioane de mare tonaj,deci nu sunt sofer profesionist doar posesor de permis de profesionist. Am lucrat in Romania total altceva dar prin natura atributiilor conduceam o duba de 3,5t, multi KM facuti prin tara deoarece bagam delegatii la greu,cam la asta se rezuma experienta mea.De 4 luni locuiesc in Suedia,Malmö,am acte (ID kort,personnummer) momentan lucrez  altceva dar as dori sa incep  ca sofer.Pe aici sta treaba cam asa: sofer turism sau maxim 3,5 t  gen distributie,livrari E:T:C nu merge numai cu engleza(citesc,scriu si vorbesc destul de bine Enngleza)trebuie si Suedeza iar pentru camioane mari gasesti fara Suedeza numai cu Engleza dar trebuie experienta,sau cel putin eu nu am gasit pina acum.Daca sunt, “indraznesc” sa va spun colegi, care lucreaza pe teritoriul Suediei si au numar de telefon,link,firma E:T:C: care angajeaza soferi incepatori,nu neaparat pe camioane de mare tonaj,chiar si pe  3,5t,7,5 nu conteaza daca este basculanta de carat piatra sau cisterna de lapte::J))ceva de unde pot incepe sa capat experienta,orice informatie este bine venita.Pot fi contactat la telefon +46790458945 sau e-mail constantin_cristian75@yahoo.com. Va multumesc anticipat si sa aveti drumuri bune.

Edited by cico_3504

offtopic,eliminat...nu ai avut bun simt sa fii citit titlul..era vorba de suedia nu  uk..ce sa mai zic de respect fata de un coleg..te-a interesat sa postezi doar problema ta,fii atent data viitoare